Izhodišče Maslenica za manjši gliser

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

perokl
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a perokl » Če Feb 07, 2008 20:35

Pozdravljeni bom vprašal malo mimo naslova.
Letos imamo namen dopustovati v Maslenici, zato tudi mene zanima kakšne destinacije si lahko omislim po morju seveda z mojim fishermanom 4.5 in 50 konjičkov motor .

hvala in lp Pero

P.S. Admin a bi moral načeti novo temo ?
morje ja zakon
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Feb 08, 2008 00:29

Evo sem razdelil v novo temo... Mislim, da bo bolje, saj se bo tako počasi izoblikovala zbirka različnih destinacij in bo za vse bolj pregledno...

No tistih koncev ne poznam najbolje, zagotovo boš "krožil" po novigradskem moru, osebno pa tam notri še sploh nisem bil z barko...
No če pa zaviješ ven, pa bo zanimivo pod paški most, Ljubač, pa mogoče še malo na sever do Stari grad-a... No če se boš še malo bolj potrudil je zanimiv tudi otok Vir s svojimi plitvimi mivkastimi in blatnimi plažami. Lahko zapluješ tudi do srednjeveškega Nin-a, pazi na plitvine!
Če se napotiš tudi pod virski most pluj točno ob oznakah plovne poti, ker boš drugače menjaval propeler ali še kaj več... Vode je tam hudičevo malo, po tleh pa so skale!
Upam, da kdo pozna še kaj več in bolj natančno tiste konce, pa naj napiše...

LP
zlatko83
Admiral

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Feb 11, 2008 22:13

Novigradsko more, dolgočasno, na jugu blatno barje (Posedarje), idilično mestece Novigrad, nasproti Maslenice, zanimiva plovba proti Karinskem morju (bivše srbsko morje), veliko izvirov ledeno mrzle sladke vode, vodo lahko piješ iz morja, plovba po Zrmanji do Obrovca, ribolov jegulj, skoraj nič navtikov ali turistov.
Slaba stran: orkanska burja!

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost