DUBROVNIK

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

jimmboy
Višji praporščak
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jimmboy » To Sep 20, 2011 21:05

Eh, smo plačali dvojo ceno (160 EUR), ker smo imeli kombi....
zvone zinrajh
Praporščak

OdgovorNapisal/-a zvone zinrajh » To Maj 29, 2012 17:52

Pozdrav.

V glavnem so frendi odgovorili na tvoja vprašanja.
Jaz bi edino dodal, da sem v treh letih prevozil to razdaljo (sicer je bila moja celotna relacija Maribor - Podgorica) vsaj 15 x. Nikoli nisem porabil do Dubrovnika več sedem ur. Je pa štala od konca avtoceste (Vrgorac) pa tja do Dubrovnika, ker v primeru kolone lahko voziš le kakšnih 40km/h.
Marina pa je za moje pojme OK, tudi igrišča, bazen in ob njem restavracija. Žal pa zaračunavajo ležalnike itd, čeprav si plačal privez.

PS: predvsem v sezoni pazi na policijski radar v civilnem avtu (črni Mercedes E, nekaj let star sivo modri VW Passat in Škoda Octavia; vse ZG registracije) na relaciji Karlovac-Udbine - tudi ponoči.

LP, Zvone
gornik
Kapitan fregate
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a gornik » So Jun 02, 2012 12:00

EDO napisal/-a:Obredi Elafitske otoke (Lopud, Šipan (Šipanska luka, Suđurađ)..., pojdi po kanalu do Stona (globina cca 5m razen na začetku pri Brocah je nekaj manj in seveda na koncu ampak brez panike - globine so v glavnem večje kot jih navajajo peljari). Tam kupi dagnje in klapavice (ostrige) 4kune/kos na tržnici in se povzpni na obzidje. Se splača.
Potem pa naprej na Mljet k novim dogodivščinam.... :wink:

Hm, Edo, zgleda, da je od tvojega zadnjega obiska preteklo že precej bevande :wink: . V Stonskem kanalu bi bilo prav fino, če bi bila plovna pot globoka 5 m, ampak že peljar pravi, da je zgolj 2,5 m. V resnici je lahko tudi prekleto manj. Ko smo pred 4 leti vpluli z jadrnico, ki sploh ni imela kakega ekstremnega ugreza (1,9 m), smo na ovinku pred Stonom tako zaružili, da smo se ustavili. Na srečo dno prekriva mulj, skozi katerega smo se uspeli čez par minut s polnim plinom prekopat v globjo vodo pred rivo. Ko smo zjutraj, ko je bila oseka, pogledali po kanalu, so se nam kocine postavile pokonci, pol ga je namreč gledalo iz vode! Dokler ni prišla plima, nismo upali nikamor.
Drugače obisk Stona tudi jaz močno priporočam! Obzidje je fantastično. Školjke obvezne.
Elafiti so pa itak najčarobnejši del Jadrana.

PS: dagnja (hrv.) = klapavica (slo.)! :mrgreen: Domačini jim sicer pravijo mušule.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Jun 02, 2012 12:26

Saj je tudi Edo napisal ta post nekaj hektolitrov bevande nazaj...

Mal poglejte datume
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » So Jun 02, 2012 12:35

Aljosa napisal/-a:Barke se privežejo, sidrajo, pristanejo, parkirajo pa se avtomobili in šleparji.

Samo v vednost.

Lp

Dobro, da si povedal, pametnjakovič... Najprej poglej v rubriko "Novi člani se predstavijo"

Samo v vednost. :x
Green to green or red to red, safety go ahead!
Uporabniški avatar
Rochus
Poročnik korvete
Kraj: Hvar

OdgovorNapisal/-a Rochus » Če Jul 12, 2012 13:55

Je v Dubrovniku kakšno primerno sidrišče za čez noč? Ali sta edini opciji marini?
zviz
Desetnik

OdgovorNapisal/-a zviz » Če Jun 15, 2017 14:34

Si bom sposodil temo in vprašal: kje v Dubrovniku (čim bližje tega znamenitega obzidja) privezati čoln (dobrih 6m), da se ene 2 uri sprehodimo po peklenski vročini in spijemo hudičevo drago pivo in Kokto? Je v "old portu" potrebno kaj plačati za takšen kratek privez? Vse skupaj velja za avgust.

Enkrat bomo prenočili, sicer bolj zaradi avanture, ker iz Lovišta na Pelješcu načeloma do dubrovnika in nazaj rabimo slabih 6ur. Verjetno se da brez težav prenočiti na sidru v kakšnem lepem zalivu na Mljetu ali na Elafitih (seveda če je ugodno vreme). Ali se morda motim?
tomaz_slo
Admiral

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Jun 15, 2017 21:36

V Dubrovniku v stari port ne boš prišel niti pod razno. Sam sem šel lani kar v ACI. Izpred marine imaš do centra poceni frekventni mestni bus. V marini pa bazen. Cene priveza pa so odvisne od tega kateri dan v tednu si tam..
zviz
Desetnik

Re: DUBROVNIK

OdgovorNapisal/-a zviz » Če Avg 31, 2017 14:43

Sem upošteval nasvet in privezal v ACI marini. Smo bili 8.15 že na stradunu, malo pofirbcali in ušli še pred tahudo gužvo. 12.30 smo že tubali okrog Lokruma. Hvala za nasvet. Plačal sem pa 270kn za 7 metrov, v torek, za bus pa v eno stran 30kn, nazaj pa 45kn (2 odrasla in 3. otroci).
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

Re: DUBROVNIK

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 31, 2017 16:06

Sam bež stran od dubrovnika in si prihrani živce in kup šuškov. Jaz ne grem nikol več v dubrovnik, raj kamrkol sam tja ne.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost