32.Americas cup Valencija 2007

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

32.Americas cup Valencija 2007

OdgovorNapisal/-a nemo » Pe Maj 04, 2007 09:33

Se opravicujem, ker me ni na forumu, toda trenutno sem z barko v Valenciji na Americas Cup.Imam polno barko gostov, toda ko se vrnem domov napisem par vtisov.
Lep pozdrav Nemo :D
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: 32.Americas cup Valencija 2007

OdgovorNapisal/-a anzi » Pe Maj 04, 2007 12:01

nemo napisal/-a:Se opravicujem, ker me ni na forumu, toda trenutno sem z barko v Valenciji na Americas Cup.Imam polno barko gostov, toda ko se vrnem domov napisem par vtisov.
Lep pozdrav Nemo :D


Lepo, da si se spomnil na nas! Ko se vrneš, pa se že veselimo tvojih vtisov :wink: .

Pa mirno morje in obilo navtičnih užitkov :!:
LP anzi
tistja
Štabni praporščak
Prispevkov: 42
Pridružen: To Feb 20, 2007 15:42

OdgovorNapisal/-a tistja » Pe Maj 04, 2007 16:47

Upam, da se maš/imate lepo....ko boš nazaj, pa le napiš kakšno dogodivščino...

lp :P
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Maj 04, 2007 20:14

Vsi čakamo na vtise... :D Upam, da uživaš in da gosti niso preveč tečni. :wink:

Pa srečno pot nazaj domov!

LP
simon
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Dec 11, 2006 21:51

OdgovorNapisal/-a simon » So Maj 19, 2007 19:50

Je nemo še na plovbi? Verjetno da, ker se nič ne javi...
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

Porocilo iz Vlencije

OdgovorNapisal/-a nemo » Če Jun 21, 2007 06:59

Koncno sem spet doma ,poln vtisov z poti in se posebej z cudovite Valencije.
Po koncanem zimovanju na Ibizi in opravljenem pomladni pripravi sem z kolegom barko odpeljal v Valencijo, kjer sem bil res presenecen nad tem, kar je bilo v tako kratkem casu zgrajeno.
Ne bom pisal o tekmovanjih samih, ker si to lahko vsak prebere na domaci strani tekmovanja , ampak o mojih vtisih in posebej o ljudeh, ki so delali na tem, da je tekmovanje tako uspelo.
Od prvega trenutka, ko smo vpluli v Marino, so smo se pocutili dobrodosle in imeli obcutek, da je vse ker si potreboval mogoce urediti. Od vode, elektrike, rezervnih delov do vsakodnevnih uslug z rent a carjem ali najemom kolesa.Ljudje , ki so delali v Marini so bili razlicnih narodnosti, a so se krasno ujeli in delali skupaj. Po nekaj dneh smo se zvecer ze dobili na pijaci v pub-u, kjer so vsi pozdravljali.
Za pohvaliti je tudi tehnicna organizacija od tako imenovanih water-taxijev, pomoci pri privezovanju(z gumenjaki) do elektricarskih uslug, ce ti je ponoci na pomolu vrglo ven varovalko.
Tekmovanja so potekala skoraj vsak dan in sicer v neposredni blizini Marine. Ogled regat je bil mozen z privatnimi plovili ali pa z posebnih ladij za obiskovalce. Z privatno barko si se startni liniji lahko priblizal na ca.200 metrov, tako , da si celo slisal skripanje winchev , ko so vrvi popuscali med borbo za boljso pozicijo na startu.Pred in po tekmovanjih je bilo mogoce obiskati baze posadk, kjer sicer nisi mogel vstopiti v njihove prostore, a je vecina imela vsaj eno stekleno steno, skozi katero si lahko videl potek priprav na temovanje in poleg tega so bile v vseh bazah tudi trgovine z spominki. Cene za polo majico so se gibale med 50 in 100€ (odvisno od marke in materjalov) kar je se kar zasoljeno, po drugi strani pa ne pozabimo, da stane jambor dobrih milijon eurov !!!!!
Upam , da sem izpolnil obljubo in napisal vsaj nekaj vtisov, ce pa koga se kaj zanima, naj se oglasi.Po koncanih regatah sem barko odpeljal cez Majorko, Menorco in Korsiko na Sardegno, kjer bo sedaj nasa baza za naslednja dva meseca. :lol:
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jun 21, 2007 21:38

Ojla nemo. Lepo da si nazaj. Prima vtisi, če boš pa kaj pri volji, pa napiši še kaj o kakšnem pripetljaju med jadranjem.
Ampak ne razumem pa s čim se dejansko ukvarjaš? Si profesionalni jadralec? Si trenutno v Slo ali se samo oglašaš?

Mirno morje, pa dosti vetra!

LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Če Jun 21, 2007 22:43

Ne, na zalost nisenm jadralec, ker sem skipper na 23,30x5,60 motorni jahti z 2x2000HP za nemsko druzino. Razlog zato, da dosti potujemo je 47 vozlov maksimalne hitrosti in 38-40vozlov potovalne.Mi je pa jadranje pri srcu, ker sem sam jadral in surfal.Trenutno sem doma v Portorozu, a moram ze konec meseca na Sardegno, ker pridejo lastniki.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jun 21, 2007 23:21

U hudiča! Priden dečko... Ti ampak, "to bi pa jst tud enkrat vozila".
:D
Saj sem že plul z barkami do 50 feet ampak take zverine dolge skoraj 80 pa še ne. Kakšni motorji so? Cummins, Cat, MTU?

LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Pe Jun 22, 2007 09:41

2xMTU 16v 2000 M91 z dvojno turbino.Poraba med 350 in 850 (cigla!!!!)
63 BRT - maksimalna hitrost z ASD 15 Arneson pogonom je 47 vozlov.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » Pe Jun 22, 2007 15:20

nemo napisal/-a:2xMTU 16v 2000 M91 z dvojno turbino.Poraba med 350 in 850 (cigla!!!!)
63 BRT - maksimalna hitrost z ASD 15 Arneson pogonom je 47 vozlov.


U, mater,... :o Sedaj sem pa še jaz radoveden. Za kakšno jahto gre? Pershing, Dominator, Ferreti,...?

Dobro službo imaš, Nemo!
LP anzi
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Pe Jun 22, 2007 16:40

To bi bil belo/plav Pershing 76.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Hoky
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Po Jun 18, 2007 13:50
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Hoky » Pe Jun 22, 2007 16:51

Ja to pa ni kar tako ,takšno jahto okol prevažat.
Tudi jas ti zelo zavidam.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jun 22, 2007 17:19

Res ni! Že ko sediš na 42 feet-nem Fly Bridge-u in moraš pristati na črpalki, barka pa je popolnoma nova in ne tvoja, so občutki kar orgazmični... Kar precej straha, čeprav si to prej že velikokrat počel...
Pershing 76 pa je čudovita barka...

LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Ne Jun 24, 2007 01:26

Fantje , tudi prvi teden na Caterpilar D9 buldozerju je adrenalin, po enem letu pa samo se sluzba. Je pa res ena izkusnja, za katero se splaca potruditi. Vazno je le, da clovek ostane skromen in spostljiv!Nisem pa se mogel premagati in sem si vzel ime najvecjega kapitana vseh casov, pa ceprav je izmisljen!!!! :lol:
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost