Otok RAB

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a salesky » Ne Mar 25, 2018 11:09

Nevem zakaj bi šel po zunanji (zahodni) strani Lošinja? Edino, če greš še mimogrede na Susak oz Unije. Morje bo sigurno lepše na notranji strani.
--- Lenuhec.si ---
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » Ne Mar 25, 2018 11:30

Čez Osor je logična izbira..a je dobro v primeru Burje izbrati drugačno pot čez Privlako ali vseeno ne??
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Mar 25, 2018 12:35

david_bergoc napisal/-a:Vidim da vas je kar nekaj domačih na Rabu :D
A ima kdo izkušnje z ruto Rab- Pula ? (v enem dnevu ali dveh)...
Po kateri strani Lošinja ? Čez kvarner v mraku ali zjutraj ? Tankat na Osoru ??



mi imamo vsi čolne dol parkirane, zakaj bi rinil na sever, če je jug lepši :)
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Mar 25, 2018 13:17

Vshodna stran Lošinja je zanimivejša, ker je tudi slikovitejša(naselja,mesta), le če ni burje, greš pa proti južni strani, ko preideš na zahodno stran, je malo bolj pusto, imaš si pa za ogledat(za v bodoče)uvalo Balvanido, kjer smo imeli morjeplovci že precej srečanj pa Krivico, ki je super za mirno prenočevanje, potem je ma dolgčas dokler ne prideš do uvale in kampa Čikat, kjer se lahko mal okrepčaš in sprehodiš, kmalu za tem pa vhod v Lišinjski zaliv(benz.pumpa)lahko pa skočiš še na Unije, imaš tri globoke zalive in nazaj preko Osorja proti Rabu.pumpo imaš pa na vzhodni strani(Nerezine Tifon)in kot sem ti omenil v mestu Lošinj, kar pa že veš.
mašinfirer
salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a salesky » Ne Mar 25, 2018 16:28

habibi Vll napisal/-a:Vshodna stran Lošinja je zanimivejša, ker je tudi slikovitejša(naselja,mesta), le če ni burje, greš pa proti južni strani, ko preideš na zahodno stran, je malo bolj pusto, imaš si pa za ogledat(za v bodoče)uvalo Balvanido, kjer smo imeli morjeplovci že precej srečanj pa Krivico, ki je super za mirno prenočevanje, potem je ma dolgčas dokler ne prideš do uvale in kampa Čikat, kjer se lahko mal okrepčaš in sprehodiš, kmalu za tem pa vhod v Lišinjski zaliv(benz.pumpa)lahko pa skočiš še na Unije, imaš tri globoke zalive in nazaj preko Osorja proti Rabu.pumpo imaš pa na vzhodni strani(Nerezine Tifon)in kot sem ti omenil v mestu Lošinj, kar pa že veš.


Če je burja verjetno do Lošinja sploh nebo prišel :)
--- Lenuhec.si ---
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » Ne Mar 25, 2018 16:34

super informacije...mogoče sem malo premalo napisal....čoln imam lociran v Puli. Če bo vreme dopuščalo načrtujem pot na Rab za 3-4 dni (lahko tudi kak dan več)..imel sem v planu po eni strani tja, potem kak dan za obisk Raba in nazaj...računam do Pule cca 60 NM, kar pomeni 4h vožnje...kar pomoje pomeni ob 6h štart iz Pule- 7h prečkat kvarner- (računat na most Osor) potem pa počasi čez dan do Pogane in proti večeru potegnit do Raba...nazaj pa mogoče čez Privlako...

Ker to planiram okrog 25.junija sem se imel v planu priključit tudi 10. Morjeplovski Ruti ampak zaenkrat se še nič ne govori o njej tako da mogoče pa je letos ne bo ?!?!? :shock: :D
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Mar 25, 2018 20:40

Burja, predno se odpraviš na tako pot se pogleda mal prognoza in ni ga, ki to nebi storil.sam vsako leto pribljižno 6-8x prečkan Kvarner in še to, iz Tunarce(zaliv Raša)do Osorja rabim 3.30ure, že leta in leta s hitrostjo 7knot.Zato tudi predno ga prečkam pogledam Učko, če je čista, pejmo, drugače HALT.Z gliserjem si pa urco in si čez.Je pa ponavadi tako, en del je voda lepa, potem rado malo poruka in pošprica in pol zopet uredu.Ja sej mal pa bore poguncat, da ne zaspiš :wink: :lol:
mašinfirer
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » Ne Mar 25, 2018 21:32

Sem že večkrat na forumu zasledil da vas večina prečka kvarner iz zaliva Raše...A to zato ker prespite v Tunarici in se gre lahko takoj zjutraj čez ali zaradi kakega drugega vzroka ? Če iz Kamenjaka pičim direkt na Osor mimo Galijole mi znese skupaj 20 NM...če pa grem na Rašo in potem čez pa nanese 40 NM kar pomeni še enkrat več...v prekršku zaradi območja plovbe sem pa v vsakem primeru (4NM)...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Mar 25, 2018 21:47

Tako je, iz medulina je bližje kot iz zaliva Raša, ker če pogledaš karto al pa Gogle Eart, se dobro vidi linija prečkanja.Zakaj Tunarica, ker nas je kar nekaj, ki imamo tam priveze.Pojdi na GogleEart, najdi zaliv Raša in po vhodu v zaliv se držiš skoz desno in prideš v Tunarico, pribljižaj in videl boš čolnov ohaha.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » To Apr 17, 2018 16:38

CAR napisal/-a:Jaz sem v marini Supetarska ze 10 let. Guzve ni tako da brez problema. Avto lahko pustis v marini. Klancina za spust je. Najbolje je dase zapeljes v marino (Ni rampe) desno do mornarjev in se zmenis direktno z njimi in ne na recepcji. Ce jim bos nekaj dal bos imel lahko avto in priklico v marini in spustil coln. Ce bos vedel datum in uro kdaj pride ti lahko pomagam ali pa se zmenim z mornarji napej koliko bi jim dal.


živjo,

me je res presenetilo kakšne cene mi je receptorka napisala v mail...

Dnevni vez ....... 230 kun / dan
Parking............ 50 kun /dan
Rampa 1 usluga 200 kun

Malo pretirano se mi zdi da kasirajo 30 € za spustit čoln v vodo (5 min) in potem še 30 € za dvig ...razen če oni razlagajo 1 usluga (spust in dvig)...mislim da bom šel direkt do teh mornarjev ;)

Kar se tiče parkinga...a tule na tem makadamu se ne sme parkirati ali je plačljivo ?

Od 27.4 - 2.5 gremo ...boš ti tam ?

Slika
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Apr 17, 2018 17:48

Kolega je šel 2x na rab na dopust in je dal čoln v morje v Čižičih (free rampa), prikolico je pripeljal k meni, avto pa na parkirišču pred mandračom v Čižičih (zopet free varjanta)....sicer pa za 200kun v Klimnu spustijo čoln v morje z dvigalom, ko ga dvigneš, ti ga pa še opere z wapom v ceni dviga....(morda bi pri njem lahko pustil tudi prikolo)
...samo v razmislek, če ne potrebuješ avta na Rabu....ker trajekt za prikolico baje ni poceni...
mirno morje
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a CAR » To Apr 17, 2018 19:59

Mal serjejo na recepciji. Nic ne bos placal za parking. Bom od 27.4. Na Rabu samo odvisno od vremena. Ce bo lepo izpljujem ven. Poklici me in bomo ze nasli varianto.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » To Apr 17, 2018 21:11

bomo vidli kaj bo z vremenom...po tradiciji ga bo spet sralo...zdej bo brez oblačka, od 27. naprej pa že kaže neke pooblačitve...
Ja, verjetno bom prišel dol pa poskusil čimbolj na enostavno vse skupaj spravit v vodo in nekam vtaknit avto...se pa slišiva če boš dol...
Teo77
Kapitan fregate
Prispevkov: 117
Pridružen: So Maj 28, 2016 06:45

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Če Apr 19, 2018 21:17

david_bergoc napisal/-a:super informacije...mogoče sem malo premalo napisal....čoln imam lociran v Puli. Če bo vreme dopuščalo načrtujem pot na Rab za 3-4 dni (lahko tudi kak dan več)..imel sem v planu po eni strani tja, potem kak dan za obisk Raba in nazaj...računam do Pule cca 60 NM, kar pomeni 4h vožnje...kar pomoje pomeni ob 6h štart iz Pule- 7h prečkat kvarner- (računat na most Osor) potem pa počasi čez dan do Pogane in proti večeru potegnit do Raba...nazaj pa mogoče čez Privlako...

Ker to planiram okrog 25.junija sem se imel v planu priključit tudi 10. Morjeplovski Ruti ampak zaenkrat se še nič ne govori o njej tako da mogoče pa je letos ne bo ?!?!? :shock: :D



Pozdravljen.
Malo v pomoč jaz imam čoln lociran v Fažani in ponavadi štartam iz Fažane ob 6 zjutraj pa do Kamenjaka pa direkten kurz na Osor da sem čim prej čez kvarner. Pot traja cca 2 h . Pol pa tankat V Nerezine in na kavico in pekarno pa potem na Rab ali Olib odvisno od rute in destinacije.Šel sem ži večkrat čez kvarner in vedno preveri DHMZ in vreme saj znajo biti razmere zelo
zanimive drugače pa ni tak bum. Samo splaniraj in glej vreme ter morje ...
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » So Apr 28, 2018 20:02

Roman 1 napisal/-a:Kolega je šel 2x na rab na dopust in je dal čoln v morje v Čižičih (free rampa), prikolico je pripeljal k meni, avto pa na parkirišču pred mandračom v Čižičih (zopet free varjanta)....sicer pa za 200kun v Klimnu spustijo čoln v morje z dvigalom, ko ga dvigneš, ti ga pa še opere z wapom v ceni dviga....(morda bi pri njem lahko pustil tudi prikolo)
...samo v razmislek, če ne potrebuješ avta na Rabu....ker trajekt za prikolico baje ni poceni...



Roman, a čoln se lahko da prav v Čižičih noter ? mislim je rampa al je kje v bližini...ker na zemljevidih je ni videti...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov