Vreme te dni

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Jul 12, 2018 20:46

Tu pišemo o vremenu in vreme bo ok. :D Teh malo nevihtic in plohic ki so bile minule dni ni omembe vredno, nič hudega ni bilo, mislim na morju, na celini je pa bilo drugače. V nadaljevanju pa vreme bo :wink: :)
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Jul 13, 2018 08:59

zlatko83 napisal/-a:
admin napisal/-a:Načelno velja pravilo, da je spuščene verige nekje 3x globina vode in tega se držiš tudi pri sidranju med druge. Seveda to vedno ne drži, vendar sem mnenja da tisti, ki odvije 50 m verige na globini zaliva 7 metrov, je idiot!

Jaz bom kar idiot in ob slabi napovedi na 7m globine spustil kar celih 60m ketne, pa me briga za druge :idea:
Seveda moraš izbrat prostor in se prilagodit barkam, ki so že zasidrane, da jih san ne ogrožaš. Pač velja načelo, kdor prvi pride, prvi melje :twisted: Za dnevno sidranje in tudi ob stabilni napovedi pa sem preveč škrt, da bi trošil elektriko za 60m ketne na 7m globine :twisted:


Tudi, če ne bi vedel s čim pluješ bi vedel,da si jadralec :D Tipične egoistične besede, kakega zagrebškega ali pa ljubljanskega "kapetana"

Nisi sam na morju, in temu se je treba prilagoditi, pa nehajte z temi dolžinami spuščanja keten pretiravat...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jul 13, 2018 15:56

Vi, ki mate po 3 kremšnite drugo na drugi ,po moje več ketne spuščate v morje ,ker z jačanjem vetra, se vam plovilo prelevi v jadro...tisti tahrabri..ostali so tko na 6tero vezih u luknjah ups marinah.Je pa res,da je stavek ,pa me ne briga za druge povsem neprimeren in za hlaponarja in za rjuharja,še veslaču ne paše.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » So Jul 14, 2018 08:08

Se strinjam, tukaj se pise o vremenu, malce nas je odneslo.
Mogoce res malce pretiravam, ampak prevec krat vidim premalo verige v vodi. V 35 letih navtike se nisem videl tezav zaradi prevec ketne v morju, zaradi premalo pa ze barko na obali. Sem lepo napisal, da se odlocis glede na napoved in zato se nisem ljubljanski kapitan. Vsal naj pac naredi, kot sam misli najboljse.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Tex » So Jul 14, 2018 08:30

Ok ne se razburjat fantje... ;)

Polanc, 45t na globini 3m 20-25m ketne pri 10-15kn... sidro cqr, ketna 10.
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » So Jul 14, 2018 16:29

polanc napisal/-a:A jaz imam na ketni 4 barvno grafiko..nek se vidi raskoš.. :D


:D
Jaz pa imam na verigi luknje :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 777
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a pinosat » To Jul 17, 2018 10:15

Ponoči je bilo v Tisnem kar hudo...če ne bi videl, ne bi verjel, da lahko pod mostom v Tisnem teče reka z brzicami...čoln sem imel vezan blizu mostu, k sreči z nekaj štriki, čeprav so me verjetno čudno gledali popoldan, kaj te vežem pa preverjam toliko...upal sem samo, da toti njihovi stari štriki od muringov zdržijo...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Jul 17, 2018 11:48

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jul 17, 2018 17:11

hrošč napisal/-a:http://www.istramet.hr/vijesti/jako-nevrijeme-pogodilo-sibenik-poginuo-muskarac-razbijeni-auti-krovovi/


No tole smo doživeli v živo naslednji morjeplovci:
Bladzo
Tex
Butterfly
RobretH
In jaz.
65 vozlov vetra z močnim dežjem. Zategovali barke, palili motore, osvetljevali obalo, ... skratka DRAMA. Začelo se je nekaj po 23-i. Reful prišel v sekundi. Kdor ni pospravil biminija, mu ga je spulilo iz plastke. Zvilo cevi, trgalo cerade, barke metalo po meter u kuft in sem ter tja. Flapi so bili v zraku, na momente so se videli propelerji. Nasproti nas, v Brodarici je potopilo kar nekaj čolnov, ki so se utrgali iz boj. Med drugim tudi nekaj malo večjega, ker je cel kanal plaval v nafti pol noči.
U sred te jebe, pa signalne rakete 300m nižje. Kako jim naj pomagaš, če sebi lih komaj. Kličem na 16 in javljam, da so na lokaciji 300m od nas izpaljene tri rakete. Pa NIČ! Čez 20 minut so začeli komunikacijo in spašavanje. Človek je namreč v tisti jebi padel v morje iz ribiške barke.
Na žalost so ga našli prepozno.
Mi smo danes po kanalu iskali blazine in ostale stvari ter ravnali skrivljene inox cevi. Ne moreš verjet, kakšna forca je to.

V glavnem vsi smo živi in zdravi. Manjka nam kakšna stvar, Texu je zbilo pleksi steklo in skrivilo cevi, a to se bo popravilo. Glavno so cele glave.

Lp iz danes, sončne Dalmacije.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Jul 17, 2018 21:03

Kje točno ste bili vezani?
Pozdrav vsem.
LP Iztok
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jul 17, 2018 22:36

Nikola T. napisal/-a:Kje točno ste bili vezani?


Krapanj.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Sr Jul 18, 2018 03:08

Jaz in ToniM smo bili v Rogoznici v tem času. Bilo je nooorrrroooo, hvala bogu pa vsi celi in zdravi. Barko sva privezala po 8x vsak, ker je imel vsak po samo en muring. Kaj pa veš kaj bo zdržalo in kaj ne, tako da smo še med sabo vezali premce s sosedi, da se je sila potem malo razdelila.

Sicer ni trgalo nič, bilo pa je pestro. Danes v Šibeniku, kar v marini. Zunaj slišim veter, tukaj pa je kot na betonu - tako da se bodo vsaj naspali. Jaz sem si vzel 3 ure za delo, sedaj pa spat.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
sandokan
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 09, 2017 08:51

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a sandokan » Sr Jul 18, 2018 11:25

kr en napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:Kje točno ste bili vezani?


Krapanj.


Jaz sem bil v času te nevihte v Žaboriću, neposredna bližina Brodarice in otoka Krapanj. Dopust sem preživljal na rentanem čolnu, tako da sem bil v času nevihte, ki se je pričela malce po 23. uri, na varnem v apartmaju. Nori vetrovi in sunki, z ženo sva se samo spraševala, kako v takem vremenu ravnate jadralci na sidrih ali na bojah in držala pesti, da se vsi varno izvlečejo. Žal se je naslednji dan izkazalo, da se za enega ribiča ni izšlo, naj počiva v miru.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Jul 18, 2018 18:37

Ni sile pravjo tuki kapetani,
bol taka nevihta dobro skrit, kot slabo privezan,
no “pero” prav ,
najlepse je bit nekje vmes, tko da mi smo bli tam :lol:

Vse popravljen, silver tape resi vse pravjo u Amerik ;)
Na krapnju pa je spricer se vedno mrzel :wink: :wink:
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Sr Jul 18, 2018 18:58

:D Veš kaj pravjo...če ne moreš zrihtat je samo silver tejpa premal...jst mu rečem mgajver trak :D
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti