čez kvarner

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

volvo
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 129
Pridružen: Po Avg 05, 2013 14:46

čez kvarner

OdgovorNapisal/-a volvo » Po Avg 11, 2014 10:02

Zdravo Morjeplovci!

Danes sem zasidran v Banjolah in danes sem se odločil ostati tu ker cez kvarner kaže aladin kar močen veter za moj 9m motorni čoln. Jutri okoli 10-11h po našem času pa bi plul čez kvarner... nisem ravno izkušen zato se obračam na vas!

Mogoče kdo ve kje bi lahko pogledal višino valov oz stanje morja za kvarner?
Namreč na prognoza.hr najdem samo za rovinj(še to ni nikoli podatka) m.Lošinj....

Hvala za mnenja in odgovore.
pale
Admiral
Prispevkov: 1902
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

OdgovorNapisal/-a pale » Po Avg 11, 2014 10:10

http://bora.gekom.hr/
tukaj mal poglej
volvo
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 129
Pridružen: Po Avg 05, 2013 14:46

OdgovorNapisal/-a volvo » Po Avg 11, 2014 11:01

Waw full dobra stran!

hvala ti.
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Po Avg 11, 2014 18:12

Nekaj podobnega imaš tudi na Aladinu.hr ... http://prognoza.hr/karte.php?id=aladin, pa primerjaj ali kažeta isto
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Avg 19, 2014 22:02

Najprej splošno opozorilo - pri obojem gre za napoved valov, ne za izmerjene podatke (in pri napovedi zlasti učinka neviht modeli včasih ne znajo zajeti).

Državni hidrometeorološki zavod - DHMZ
Slika
To je za jutri dopoldan (od kadarkoli pač odpreš to temo na morjeplovcu) - klik na sliko za 7 dnevno prognozo.

Bora ima karte za še nekaj drugih podatkov - poleg značilne višine še dolžine in periode vala, iz česar lahko izračunaš tudi njihovo hitrost itn.
Slika

Tale na Bora pa po naslovu sodeč ne bo ostala 'živa' (ime je sestavljeno iz datuma, tega pa na temle forumu ne morem/znam sprogramirati tako, da bi vedno prikazalo sliko naslednjega dne. V glavnem, pričakujem, da bo povezava na drugo sliko čez nekaj dni 'crknila', povezava pri kliku nanjo bo pa še vedno delala.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
svetelc
Kapitan korvete
Prispevkov: 92
Pridružen: To Avg 14, 2012 07:31
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a svetelc » Sr Avg 20, 2014 22:25


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov