Vreme te dni

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jul 31, 2015 17:12

Vreme te dni
    Ideja je, da se sem naberejo sprotna opažanja in vprašanja o vremenu. Doslej je bila temu še najbliže tema 'vreme čez vikend', ampak zlasti med dopusti vreme ni zanimivo le čez vikend in če ni primerne teme, so info o vremenu raztresene čez pol foruma.

    Ker sem 'udarjen na povezave', torej za začetek dam sem povezave na info o vremenu tja, kjer so na forumu nastale.

    Edit: Več o tem, kako sem si zamislil to temo (in zakaj)

Light Show po severnem delu jadrana sobota in Ned Jul 26, 2015
bolid napisal/-a:Takole so ŠVASALI v Senju

Slika
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne So Dec 02, 2017 08:57, skupaj popravljeno 3 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Sr Jan 13, 2016 17:48

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika[/img]
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Feb 16, 2016 22:05

Za ponedeljek prejšnji teden (8.2.) je bila v načrtu plovba v Vrsar - med drugim - dat 'pošraufat' krmilo B38.

Glede na vremensko prognozo smo preložili - in izkazalo se je, da je bila odločitev pravilna.
Slika



Pa zdaj še kaže, da se bo dalo dobiti dele in opraviti popravilo bližje in celo ceneje... Ko bo, bodo predvidoma fotke.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Feb 16, 2016 22:58

Upam da bo vsaj ta vikend lep v istri, da gremo na fishing.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Feb 17, 2016 05:29

...
Nazadnje spremenil Roberth1, dne Pe Dec 15, 2017 20:50, skupaj popravljeno 1 krat.
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Po Mar 07, 2016 16:40

...
Nazadnje spremenil Roberth1, dne Pe Dec 15, 2017 20:50, skupaj popravljeno 2 krat.
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Mar 08, 2016 21:53

V soboto 5.3.2016 je bila v Ribiški vasi zelo visoka plima hkrati pa je več ur nepretrgoma lilo kot iz škafa.

Slike prej 5.3.2018 in nato 8.3.2016

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Komaj sem pobegnil pred naraščajočo vodo, ki je v vsega nekaj minutah zrasla za več kot 15cm.
LP NT
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Mar 08, 2016 22:07

Dobro si to poslikal in morje se je dvignilo za dober meter in pol nad spodnjo vrednostjo oseke, tako, sem videl predlani ko je to bilo podnevi, popoldan v decembru mesecu. Tokrat pa je pomagal še močan južni veter in tudi takrat je bilo isto, ko je morje poplavilo tudi ribarnico in stari plac.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Mar 08, 2016 22:11

Je bilo kaj škode na barkah,ko so ble posledično na kratkih vrveh.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Mar 09, 2016 15:14

alesjo napisal/-a:
šari napisal/-a:LAHKO GLEDAŠ CEL SVET, KAKŠNI SO VETROVI, TEMPERATURE, ZRAČNI TLAK IN ŠE VELIKO DRUGEGA!

https://www.windyty.com/?46.000,15.000,2

Večkrat sem že to gledal in večinoma zelo nenatančno, kar se vetra tiče :(


Enako potrjujem tudi jaz. Gledam Pag in vremenska postaja kaže veter 7km/h, aplikacija pa 20km/h. Razlika je očitna. Vremesko postajo potrjuje tudi kamera, kjer se vidi da so recimo palme povsem mirne. Tako da je ta napoved bolj tako-tako....
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Mar 09, 2016 18:02

mrdaco napisal/-a:
alesjo napisal/-a:
šari napisal/-a:LAHKO GLEDAŠ CEL SVET, KAKŠNI SO VETROVI, TEMPERATURE, ZRAČNI TLAK IN ŠE VELIKO DRUGEGA!

https://www.windyty.com/?46.000,15.000,2

Večkrat sem že to gledal in večinoma zelo nenatančno, kar se vetra tiče :(


Enako potrjujem tudi jaz. Gledam Pag in vremenska postaja kaže veter 7km/h, aplikacija pa 20km/h. Razlika je očitna. Vremesko postajo potrjuje tudi kamera, kjer se vidi da so recimo palme povsem mirne. Tako da je ta napoved bolj tako-tako....

Windity (pa mislim da še nekaj podobnih prikazovalnikov, ampak zdajle nisem preverjal za ostale) ima za vir podatkov ameriški Global Forecast System, ki je namenjen za globalne oziroma prognoze v velikem merilu in sploh ni namenjen za natančne lokalne prognoze.

Če nas zanimajo prognoze vetrov (in valov itn.) na oceanu - in tudi 'požremo' nekaj 100 km sem ali tja - je pa čisto dober za splošno predstavo.


ALADIN pa je eden od lokanih in njegova ločljivost je večja, upošteva tudi podrobnejši model reliefa, zato je razumljivo, da je na Jadranu - kjer relief vpliva veliko bolj kot nad oceanom - Aladin veliko natančnejši.

Še vedno pa tudi Aladinov prikaz - ki kaže trenutno stanje na vsake tri ure - ne zajame in ne prikaže sicer za nas pomembnih (na vremenski karti) majhnih in kratkotrajnih reči, kot so recimo pijavice.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Mar 10, 2016 11:58

Nikola T. napisal/-a:V soboto 5.3.2016 je bila v Ribiški vasi zelo visoka plima hkrati pa je več ur nepretrgoma lilo kot iz škafa.

Slike prej 5.3.2018 in nato 8.3.2016

Komaj sem pobegnil pred naraščajočo vodo, ki je v vsega nekaj minutah zrasla za več kot 15cm.
LP NT


Uf. Tole se je pa dobro dvignilo.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Mar 19, 2016 13:17

Minuli teden od prejšnje sobote do mislim da srede večino dni burja, občasno tudi močna (sunki na vrhu jambora 40 vozlov +).

Ko sva prejšnjo soboto zjutraj z jadrnico izplula iz Piranskega mandrača proti ladjedelnici Izola, je bil mandrač v zavetju in moj sotrpin v kavbojkah in (dobri) vetrovki (v Piranu so bile več ko ene dobre nepremočljive hlače).

Ko sva priplula iz zavetja in zavetrja rtiča Madona se je pokazalo, da bo zelo pogrešal tudi 'sprayhood' (ki je bil snet, da bo lažje spolirati tudi krov) in da ima na rokah jadralske rokavice, ki pa premočene nič ne grejejo.

Standardna ropotija iz mojega nahrbtnika za dež na kolesu je pa že zadoščala, da nisem bil niti premočen niti prezebel.

Valovi - dokler nismo bili v zavetju Debelega Rtiča - so bili občasno dovolj kratki in strmi, da je premec jadrnice Bavaria 38' nabil na drugi val zviška, čeprav ni bil višji od dobrega pol metra.

V glavnem, kavbojke so se mu do ladjedelnice dvakrat skoraj čisto posušile, ko se spet ni uspelo izogniti kaki kombinaciji valov.

Ko smo bili v ladjedelnici nekaj ur tule na vogalu in je v morje letela ena aluminijasta lestev, ki jo je potem lepo izvleklo majhno sidro 'marela', v naslednjih dneh je pa še nekajkrat pihalo toliko, da sem imel težave v ladjedelnici ob obali peljati s kolesom v veter.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Apr 26, 2016 22:04

Vreme te dni ne kaže ravno lepih prvomajskih :cry: dni, pa sem imel namen malo pojadrat po istri pa polanca obiskat itd. :evil: kaj čmo se bo porihtalo VREME več ksno :)
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Apr 28, 2016 09:11

Mater, kakšno vreme. Danes kidal sneg, jutri pa na morje. Petek in sobota naj bi bila kar v redu, v nedeljo pa spet dež. :(

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta