Prognoza površinskih tokov v jadranu

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Prognoza površinskih tokov v jadranu

OdgovorNapisal/-a andrejv » Če Avg 27, 2015 16:35

Tole sem našel na spletu, vem da je bilo v eni od tem pred kratkim objavljeno nekaj o tokovih, pa ne najdem.

Skratka, spletna stran, ki napoveduje tokove v jadranu:

http://www.meteowebcam.it/correnti-nord-adriatico.html
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Avg 27, 2015 17:01

V bazi znanja foruma Morjeplovec je Kazalo baze znanja, tam pa povezava na temo Vreme (povezave, zakonitosti...); v prvem prispevku - kazalu o vremenu - je pa tudi tole
http://bora.gekom.hr/ - ne le veter in valovi, tudi karte prognoz tokov
Klikneš na 'karte mora' in dobiš prognoze višine, perode in dolžine valov, hitrosti in smeri površinskih tokov in tokov na 20 m globine, tudi temperature in slanosti in še kaj. Vse od teh kart imajo časovni dimenzijo (recimo na tri ure za nekaj dni vnaprej) in marsikatera tudi podrobnejšo karto za manjše del Jadrana (recimo Kvarner ali Južni jadran), čeprav ni nujno, da so podatki za vse, kar je mogoče izbrati.

Na tem strežniku so tudi nekatere meteo karte, ki jih npr. DHMZ ali Slo HMZS nimata, recimo za nizko, srednjo in visoko oblačnost posebej. Zelo dober vir.

Prejšnja povezava iz teme o vremenu ni več delala; kaže, da so nekoliko spremenili naslov 'domače strani' strežnika bora.gekom.hr; zdaj sem povezavo popravil in spet dela.

Povezavo, ki si jo dal ti, bom pa najbrž tudi uvrstil v tisto kazalo. Posebej zanimivo bo 'Corrente Attuale Nord Mar Adriatico', torej karta dejanskih tokov, če se bo izkazalo, da tokove res kako odmerijo in ne le ocenijo. Iz tega bi se na primer dalo presojati zanesljivost napovedi po modelu.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov