vreme čez 1.maj

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Apr 26, 2015 10:20

Ste že vsi na morju?
Situacija?
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Apr 26, 2015 15:47

.

Meni še ne znese za pot proti luži.

Sem pa zato vsak dan za Savo kjer se najdejo mavrahi.

Tile so bili sploh lepi in so rasli na drevesni korenini poraščeni z mahom.

Slika


Pa dobri tudi!

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Apr 26, 2015 21:18

lepo, lepo...
tam med listjem vidim še enega polža...

kaj pa ostali? na morju?
mile
Admiral
Prispevkov: 811
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mile » To Apr 28, 2015 07:28

Situacija z vremenom je bila ta vikend takšna, da smo si v hiši kurili kot za božič. V Malinski razen nas nekaj Slovencev, drugače pa mirno. Na vodi skoraj nobenega.
Matejc na tvojem vezu vse bp.
mile
muzičar iz Prlekije
ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja
"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
al

OdgovorNapisal/-a al » To Apr 28, 2015 07:34

sej... jaz grem pa zdaj dol... neki bo že... webasto zihr :D
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » To Apr 28, 2015 09:50

Njivice - dežuje. Baje bo jutri že boljše. Na vodi vse prazno. Glede na ribolov pa pod vodo tudi.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Apr 28, 2015 17:20

Vceraj Bozava oz tunel zraven, Dragove, v zalivu mirno, zuni jugo nad 30 zvecer. Ponoci nalivi, po radiu rekli da je padlo 55 l na kvadratni meter v Bozavi. V tenderju je bilo 10cm vode. Danes pa anglesko vreme, prsilo, premaknil samo do Zverinca ker niti ni vetra. Jutri proti Molatu ali Olibu. Tudi kopat se da, je pa voda kar hladna. Bark za vikend od Cervarja do Dugega malo..tukaj malo vec ampak ne dosti.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » To Apr 28, 2015 18:15

Ze drugi dan vedrimo v Bunarini. Jutri pa dalje proti Losinju. SE je nehal pihatI, pocasi se obraca na burjico. Dezuje pa ves cas po malo. In webasto laufa ves dan.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » To Apr 28, 2015 18:28

Bljak, mi smo šli domov, ker je bilo vreme na Velem ratu brezvezno, malo je kapljalo, hladno pa dosti bolj, kot doma.

Mislim, da če nisi res najel plovila ni nobene potrebe, da bi visel tam....
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
al

OdgovorNapisal/-a al » To Apr 28, 2015 21:56

evo jaz na barki. porihtal zajle za motor, snel bowtruster (ne dela). jutri pa? kaj vem. se javim.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Apr 29, 2015 00:12

V Puli že drugi dan dež, jutri pa še napovedana burja. Pa za naprej tudi nekaj dež napovedujejo.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Apr 29, 2015 00:24

No mi se imamo prav lusno ne glede na vreme. Na otokih je tudi polno spargljev, idealno vreme za nabirat. Namesto webasta pa kak viski pa je ok 8)
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » Sr Apr 29, 2015 16:28

Danes pa lepo jadranje, zjutraj v burji iz Bunarine, nekje do polovice kvarnerja. Potem je veter upadel. pri Unijah pa se je vzdignilo 10 vozlov ahodnika. Sedaj smo tik pred Cikatom. Jutri pa naprej.
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Apr 29, 2015 16:52

Super.
Jaz oz mi2 spustila sidro na Kaprijah.
Zahodnik pojačal na 21konstantno s sunki do 26.

Mrino morje. V petek ponoci bo dež, potem pa še potegnemo vikend.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Apr 29, 2015 16:56

Sobota, 25 april - Zbiljsko jezero in Flying Junior (in en napihnjen čolnič na vesla).

Nebo je bilo je malo zastrto, zlasti pod večer, sicer pa sonce. Nizka voda, a s FJ tokrat nisva nič nasedala.

Tokrat mislim da ni nihče snemal - tole pa najbrž posnetek je od kakega tedna prej
Slika

Veter je bil ves čas in max refuli toliko, da je Boštjan rekel, da bi se brez moje teže (karakterja), torej s katero od flokistk, s katerimi je vadil prejšnje konce tedna, skopala.

Nisem pa takrat utegnil zmeriti vetra - ob sunku je bilo je dovolj drugega dela in tisti vetromer je sicer soliden, ni pa 'odporen na kopanje' :oops:

Nekaj časa v začetku sva si pred izplutjem vzela za meritve, oznake in nastavitve upravljanja za flok (barbery-ji...) - in potem na vodi testirala, za kaj je pri kateri oznaki dobro.

Bilo je še dovolj hladno (voda) in z Boštjanom nisva bila v neoprenih, tako da tokrat nisva 'telovadila' z špinakerjem, ker bi bilo treba po - verjetnem - kopanju ob kaki - zelo verjetni moji - nerodnosti za tisti dan pospraviti.

Naslednjič... in za vsak primer bi ne škodilo nabaviti en neopren telovnik ali shorty.

Ker ta teden na jezeru ni več mini-12-k,zato Aljaž tokrat ni jadral, ampak veslal v napihnjenem čolnu (in dvakrat odlomil eno od vesel... - čeprav smo mu naročili 'narahlo, počasi...'). Nič se ni pritoževal, da bi mu bilo kaj dolgčas.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Sr Apr 29, 2015 18:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov