vreme čez 1.maj

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Apr 26, 2014 08:27

Zaliv pri mestu Vir (obrnjeno oziroma odprto na jug):
    Najprej en dan juga - na plitvem so se valovi podirali, tako da so se mini-12 na bojah kar krepko guncale in ker še ni dobrega mesta za pripravo za plovbo in za pospravljanje po njem, toraj en dan, ko se ni na vodi dalo nič pametnega.

    Naslednji dan smo poštimali večino reči, ki smo jih spregledali pri sestavljanju po poti in popoldne je bil vetrc za prijetno jadranje, ampak mi je popoldne mi je bilo takrat treba očistiti in zalepiti en urez, ki brez tega ni hotel stati skupaj, in s popoldanskim jadranjem tako ni bilo nič (tri ure čakanja in pet minut - kompetentnega - dela na urgentni kirurgiji v Zadru). Ja, kako je prišlo do poškodbe... Spirane stopnice s gladkimi ploščicami in jutranja rosa - pa malo zdrsa, ko še nisi čisto zbujen in se ujameš na podlaket na razmeroma oster rob stopnice.

    Včeraj in predvčerajšnjim razen kake kratke plohe večino dne sonce in torej na vodi. Vetrovi zelo zelo spremenljivi - tako po smeri kot po hitrosti - ampak skoraj nič valov. Naokrog - recimo nad Zadrom - skoraj vsak dan in veliko časa lep pogled na ne dokonca razvite neverine - ploha, kumulus se razvija proti kumulonimbusu, ampak se ne do konca.
    Edit:
      To se je videlo takole: zjutraj jasno, nato se je nad obalo naredila debela temno siva vodoravna plast oblakov (verjetno se temu reče nimbus kake vrste) - gledali smo jo s kakih 20 km razdalje. Podobno včasih tudi nad otoki.

      Proti poldnevu in popoldnevu se je na vrhu tega začela delati 'kepica smetane' - kumulus - in se napenjati in dvigati, med tisto debelo sivo odejo in pokrajino proti Zadru pa so podrobnosti izginile - dež in/ali naliv. Na Viru smo bili ravno izven tega - večji del 'za popenit' sončno in razen zjutraj tu in tam nekaj kapelj.

      Pri podobni temni oblačni odeji nad otoki in kepici smetane na vrhu je energije za njeno rast (od sonca prej močno segretega kopna pod oblakom) ni bilo dovolj, tako da je samo nekaj časa sedela bela kepica na tisti temno sivi odeji... Verjetno je pod oblakom le občasno malo pršelo tako kot ta dan nad Virom.

    Včeraj kako uro pred sončnim zahodom se je oblačna pregrada na Velebitu precej hitro pomikala od severa proti jugu - moralo bi zelo solidno pihati vzdolž grebena - in tudi to je bil zanimiv pogled. Lokalni deklič je rekel, da sicer oblaki take oblike nad Velebitom pomenijo, da bi moralo obrniti na burjo - ampak ti so se gibali vzdolž grebena, ne z Like proti morju kot bi se pri burji.

    Prejšnje dni sem to vreme tudi z užitkom pofotkal, ampak žal je 'crknil' zaslon na na dotik na mobiču, še kakega za rezervo pa nimam s sabo in tako že zajete slike za zdaj še ne gredo nikamor.
    VREMENSKO IZVJEŠĆE, dan 26.04.2014 u 19:00 sati

    UPOZORENJE
    Mjestimice su mogući neverini.

    SITUACIJA
    Nad Jadranom se zadržava plitko depresijsko polje.

    VREMENSKA PROGNOZA ZA JADRAN ZA 24 SATA
    Vjetar SE 4-12 čv., na jugu Jadrana do 16 čv., sutra tijekom dana posvuda u jačanju na 10-20 čv. More 1-2, sutra tijekom dana u jačanju na 2-3, na otvorenome na 3-4. Vidljivost 10-20 km, mjestimice smanjena na 2-4 km zbog sumaglice. Promjenljivo oblačno, samo ponegdje mogućnost za kišu ili kratkotrajan pljusak s grmljavinom i to uglavnom sutra potkraj dana. Temperatura zraka bez veće promjene ili će ponegdje malo pasti.

    VRIJEME NA JADRANU
    Mjesto Vjetar (čv) Stanje mora Vidljivost (km) Pojave Tlak zraka (hPa)
    Rovinj - -
    M.Lošinj C 1 12 1/4 OBL. 1009
    Zadar SE-4 1 20 3/4 OBL. 1009
    Split C 1 20 3/4 OBL. 1009
    Palagruža C 1 20 3/4 OBL. 1009
    Dubrovnik SE-14 2 15 OBLACNO 1009

    PMC - Split



    Danes (sobota) za zdaj kaže podobno, kot včeraj - skozi okno vidim sonce, ni pa večjega vetra, kar je ugodno za začetnike.

    Kar precej lokalcev - raznih let - navdušenih nad barčicami in tudi zelo hitro napredujejo, ampak o tem ko bo kaj več časa, v drugi temi.

    Tudi je lokalna 'mularija' včeraj že skakala po morju - meni se mora pa najprej še malo zapreti zalepljeni urez pod komolcem, tako da sem le nekajkrat zabredel (ko je pač bilo treba). Zame ugodno toplo - ampak ko je zame ugodno toplo, jih zelo veliko v enaki obleki solidno zebe, torej verjetno vzemite to 'cum grano salis' - s precej previdnosti, ali velja tudi za vas.

    Večerni 'update':
      S prognozo - da bo ugodno za začetnike - sem se tokrat urezal.

      Večji del dneva smo billi na robu pod tako padavinsko kapo, kot sem jo prejšnje dni gledali nad Zadarjem. Na pol neverin se je ustavil tako, da je skoraj ves dan bolj ali manj padalo - večinoma je sicer bolj rosilo - mislim, da nas je ploha zgrešila za nekaj km. Pihalo je ravno prav za polna jadra in 5 vozlov hitrosti jadrnice mini-12 in v tem zalivu je bilo manj od pol metra valov.

      Žal so v zame še nepredvidljivih intervalih bili refuli - čisto solidni, čeprav blažji kot pri resnem neverinu; ampak ali se bo na-pol-neverin razvil do konca in bo veter še ojačal ali ne nisem mogel predvideti...

      Jutri pa bo zaradi vetra in valov z juga verjetno valovito na mestu, kjer se za zdaj pripravlja barke za jadranje, tako da najbrž ne bo nič.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Ne Apr 27, 2014 22:16, skupaj popravljeno 3 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » So Apr 26, 2014 17:59

V Novalji soncno in prijetnk toplo.
Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

OdgovorNapisal/-a Jape » Ne Apr 27, 2014 09:06

tomaz_slo napisal/-a:V Novalji soncno in prijetnk toplo.


čwowk a bi kkšno travarco klunu?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Apr 27, 2014 09:15

Trenutno sončno in prav prijetno piha, tako da gremo na vodo in pod jadra.

Edit:
    Veter je precej pojačal in sicer z juga, torej naravnost v Privlački zaton.

    Za plovbo smo pripravili tri barke, in s tem je bilo pri nekje 40 do 60 cm vala kar precej dela. Branimir ni imel težav in je užival, Mireli je bila pa tista ura zvečer po službi prejšnji dan še premalo, da bi se ujeli spremenljiv veter, za to barko že kar solidni valovi ter krmilo in jadra. Če bi ostala na vodi, bi takrat še začetnici lahko vzelo veselje.

    Po tretji uri popoldne se je za kratek čas malo umirilo, tako kot je bilo prognozirano - in smo se pripravljali na še eno izplutje.

    Pa je zadeva spet pojačala - bile so tri ne-popolnoma razvite neverinske celice v vrsti manj ko deset km severno in zato je pihalo z juga namesto z vzhoda, tako smo se nekaj časa pogovarjali in gledali, če se misli kaj pomiriti, potem pa spet pospravili jadra in ostalo ropotijo.

    Voda je pa že OK (včeraj zvečer sem zadnjo barko peljal na bojo tako, da sem z njo odbredel - in val je šel do brade. Ampak več o tem v ustrezni temi.

VREMENSKO IZVJEŠĆE, dan 27.04.2014 u 06:00 sati

UPOZORENJE
Mogući su neverini, osobito krajem dana i u noći. Na otvorenom moru srednjeg i južnog Jadrana poslijepodne i navečer mjestimični udari SE vjetra 35-40 čvororova.

SITUACIJA
Frontalni poremećaj premješta se sa zapada prema Jadranu.

VREMENSKA PROGNOZA ZA SJEVERNI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar SE će pojačati na 6-16, a krajem dana će oslabiti i u noći okretati na NE 4-10 čvorova. More 2-3. Vidljivost 10-20, mjestimice zbog kiše smanjena na 4-10 km. Promjenljivo oblačno s mjestimičnom kišom, mogući su i pljuskovi s grmljavinom, a više kiše očekuje se krajem dana i u noći.

VREMENSKA PROGNOZA ZA SREDNJI I JUžNI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar SE će pojačati na 6-16, na otvorenom moru poslijepodne i navečer 12-22 čvora. More 2-3, na otvorenom poslijepodne i navečer 3-4. Vidljivost 10-20, mjestimice zbog kiše smanjena na 4-10 km. Promjenljivo oblačno s mjestimičnom kišom, mogući su i pljuskovi s grmljavinom, a više kiše očekuje se krajem dana i u noći.

VRIJEME NA JADRANU
Mjesto Vjetar (čv) Stanje mora Vidljivost (km) Pojave Tlak zraka (hPa)
Rovinj - -
M.Lošinj S-4 1 12 3/4 OBL. 1007
Zadar SE-4 1 15 KISA 1008
Split SE-10 1 6 KISA 1008
Palagruža C 1 20 1/4 OBL. 1008
Dubrovnik C 2 15 OBLACNO 1009

PMC - Split
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Apr 29, 2014 08:04

Zadnje dni na Viru v zaledju na kopnem padavine, na morju malo ali nič - odvisno, kam se pomakne rob.

Včeraj med 19 in 20 uro še ena relativno začetnica, prejšnji veter in valovi zaradi napol razvitega neverina so se pod večer pomirili. Sicer bi bilo lepo, če bi se vreme odločilo, da je ali ni prehudo za začetnike, ker bi se potem, če bi bilo prehudo, lahko poskusil zapoditi okrog otoka.

Za danes prognoza za pomorce podobna, ampak trenutno tule po malem pada. Aladin za padavine kaže, da naj bi v glavnem padalo vsenaokrog, na nas pa bolj izjemomma.

VREMENSKO IZVJEŠĆE, dan 29.04.2014 u 06:00 sati

UPOZORENJE
Moguć je neverin. Tijekom jutra na otvorenom moru ponegdje su mogući udari NW vjetra od 30-40 čvorova.

SITUACIJA
Nad Jadranom se zadržava polje niskog atmosferskog tlaka.

VREMENSKA PROGNOZA ZA SJEVERNI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar SE i E 6-16 čv., samo mjestimice i do 20 čv., na otvorenome moru, zatim i uz obalu u okretanju na NW i NE vjetar 6-16 čvorova. NW vjetar će tijekom jutra na otvorenom moru kratkotrajno pojačati i do 24 čvora, a u noći će oslabiti na 4-12 čvorova. More 2-3.Vidljivost 10-20 km. Promjenljivo oblačno, mjestimice kiša, a mogući su i pljuskovi s grmljavinom.

VREMENSKA PROGNOZA ZA SREDNJI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar SE , na sjevernom dijelu i E 6-16 čv., samo mjestimice i do 20 čv., na otvorenome moru, zatim i na sjevernom dijelu Dalmacije, a prema kraju dana i drugdje u okretanju na NW i NE vjetar 6-16 čvorova. NW vjetar će tijekom jutra na otvorenom moru kratkotrajno pojačati i do 24 čvora, a u noći će oslabiti na 4-12 čvorova. More 2-3.Vidljivost 10-20 km. Promjenljivo oblačno, mjestimice kiša, a mogući su i pljuskovi s grmljavinom.

VREMENSKA PROGNOZA ZA JUžNI JADRAN ZA 24 SATA
Vjetar S i SE 6-16 čv., samo mjestimice i do 20 čv., sredinom dana na otvorenome moru a prema kraju dana i u noći i drugdje u okretanju na NW i NE vjetar 6-16 čvorova. More 2-3.Vidljivost 10-20 km. Promjenljivo oblačno, mjestimice kiša, a mogući su i pljuskovi s grmljavinom.

VRIJEME NA JADRANU
Mjesto Vjetar (čv) Stanje mora Vidljivost (km) Pojave Tlak zraka (hPa)
Rovinj - - - - -
M.Lošinj SE 10 2 8 KIŠA 1005
Zadar SE 12 2 15 KIŠA 1005
Split SE 8 2 20 OBLAČNO 1005
Palagruža TIHO 1 20 SIJEVANJE 1005
Dubrovnik S 8 2 15 1/4 OBLAČNO 1006

PMC - Split
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Apr 29, 2014 16:28

hvala za 2 strani teksta...

A ni lažje napisat.... MI imamo SONCE !
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » To Apr 29, 2014 18:01

Tex napisal/-a:hvala za 2 strani teksta...

A ni lažje napisat.... MI imamo SONCE !


:lol: :lol:

lp
Ne pusti se povlečt dol na njihov nivo. Tam so v prednosti.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Apr 29, 2014 21:51

Jape napisal/-a:
tomaz_slo napisal/-a:V Novalji soncno in prijetnk toplo.


čwowk a bi kkšno travarco klunu?


Dej kr flaškon na mizo,sonca še dolg nou :wink:
mašinfirer
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Apr 30, 2014 06:42

Tex napisal/-a:hvala za 2 strani teksta...

A ni lažje napisat.... MI imamo SONCE !

Seveda je, samo ne drži.

Mi imamo
    sonce,
    dež,
    oblake, ki bi radi bili neverini, pa jim čisto ne rata
vse v enem dnevu.

Pa še nekaj - jaz v tej pestrosti rabim natančnejšo predstavo, da vsaj približno vem, kdaj v jadrnice z začetniki in kdaj s tistimi, ki bi jim bilo v lahnem vetru dolgčas.


Če imate vi bolj dolgočasno vreme, je to vaš problem. Če imate podobno zanimivega, pa se vam tega ne da opisati, tudi. Žal mi je samo, da mi je crknil mobič, na katerem so fotke, kako to v živo zgleda. Ko prestavim kartico v drugega, bom nekaj slik nalepil.

Takole približno to zgleda tu, samo da se še malo pomika sem in tja.
Slika


Veter je zadjle lahen od vzhoda vzdolž obale zaliva, zato deset cm valčkov :lol: , ampak bo obrnilo na jug in takrat bo od zunaj dvajset - trideset cm. Če se - kot zadnje dni - začno razvijati dvižni tokovi severno od nas, bo potegnilo precej močneje in potem zna biti pol metra vala. Če bi bil polni neverin, pa mogoče tudi meter, ampak ta ni zelo verjeten.

Za 'ulaufavanje' tistih, ki bodo jutri tekmovali, zjutraj malo malo, ampak zdajle verjetno dobim še kaj začetnikov, ki jim bo to ravno prav.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Apr 30, 2014 09:10

Marjan, kot pravi morjeplovec spremljaš vremensko napoved, zaradi varnosti tečajnikov in prav je tako! Ne pozabi, da je te dni vreme zelo spremenljivo in da napoved drži ali pa ne, predvsem v tvojem zadarskem koncu, ker nad kopnim se kar dogaja. Da ti ne bo kakšen tečajnik splaval. Če je o vremenski napovedi treba o vremenu pisati na dolgo in široko, potem to ne pomeni nič dobrega in mora človek vklopiti vse svoje "senzorje" in se prav odločiti in računati na najslabši scenarij.
Slikce pa le prilepi.
Grem preverit vreme v Medulin :wink:

p.s. Še Červobilcem se bodo vremena razjasnila, med branjem daljših spisov :lol:
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2294
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Sr Apr 30, 2014 13:13

vceraj losinj spremenljivo, danes olib soncno. :lol:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Maj 01, 2014 06:59

@Marchi
    Ne le to - to je hkrati šolanje v uporabi meteo podatkov lokalnih jadralcev, ki zdaj tu začenjajo - tako tistega, ki bo skrbnik bark čez poletje, kot ostalih, ki bodo veliko pluti.

    Ko sem se prve dni tu pogovarjal o vremenu, mi je nekdo rekel: "Pa tu može biti svih vrsta vrimena u jednom danu - dobrodošli na Viru, gospodine!"

    In v čast mi je, da imam v zvezi s tem spoštovanje tistih, za katere so mi rekli, da tu na Viru o morju in vremenu vedo največ - dva taka sta pripeljala sinove na tečaj in tudi sama sodelujeta. Eden bo tudi peljal na tekmi, drugi pa tokrat vozi sodniško barko (postavljanje boj itn., tako da on ne more).

    Tisti, ki bo peljal, se je pošalil, da pozna vsak kamen v morju - jaz sem na pol resno odgovoril, da sem vsaj dva (na katera bi lahko pri pripravi bark zadeli s krmilom - izvlekel in vrgel v morje 50 m naprej, tako da...
Včeraj, 30. 4. 2014
    Razen zjutrj med šesto in morda osmo uro, ko je pršilo, sončno in lahen do zmeren veter. Zjutraj vzdolž obale, čez dan od juga v zaliv, ampak tudi takrat skoraj nič vala.

    Proti severu in vzhodu pa lep pogled na oblake, ki so imeli 'kupčke smetane' (znak termike oziroma vzgornikov) do vsaj trikratne višine Velebita - recimo 3000 m. Pod temi oblaki je moralo solidno padati in to sem imel v mislih z 'ne do konca razvitimi neverini.

    Za zvečer in ponoči je bila prognoza 'možnost neverinov nad otoki, kar pomeni, da je morje že tako toplo, da ta toplota ponoči, ko se kopno ohladi, poganja močne vzgornike.
Vir, prvi maj 2014 ob 6.30
    Ulice oprane, trenutno še kaplja, ampak oblake se da gledati bolj okrog kot nad nami.
    V Istri (Červobilci) bi moral imeti zjutraj in vsaj do takrat, ko potegne termika, jasno.
    Slika
    Tale slika je trenutno živa, tako da se bo spreminjala; sem sicer shranil aktualno in jo nameravam dati na kak strežnik, ampak za to trenutno ne bo časa, torej če bo šlo, kasneje.
Prognoza za danes
    Zelo podobno, kot včeraj. Lahko bi rekel, da je vreme zelo spremenljivo, ampak vzorec, kako se spreminja, se pa vsaj v času, ko sem tokrat tu, rad ponavlja, čeprav po temle ni videti tako:


    Vir - - Vreme vjetar Tmin(°C) Tmax(°C)
    Srijeda 30.04.2014.
    prijepodne Slika Slika 14 17
    poslijepodne Slika Slika 15 17
    noć - - - - Slika Slika 14 15
    Četvrtak
    01.05.2014.
    prijepodne Slika Slika 14 16
    poslijepodne Slika Slika 15 17
    noć .- - - - Slika Slika 14 15
    Petak
    02.05.2014.
    prijepodne Slika Slika 14 15
    poslijepodne Slika Slika 15 15
    noć - - - - Slika Slika 14 15


    Po temle pa je spet videti, da bo več ali manj povsod naokrog padalo, tu pa ne ali komaj kaj.
    Slika
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Maj 01, 2014 09:23

Lepo nas je opralo in razmetalo na Olibu/Silbi.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Maj 01, 2014 09:37

V Medulinu včeraj cel dan poletno vreme (sonce), okrog 20h se je pošteno uscalo, z močnim vetrom, mi pa v oštariji in popuščen muring :roll: , ki sam ga kasneje pritegoval in reševal barko ves premočen, da ne bi kušnila pomola. Amater :oops:
Zdajle pa šajba, sonce, rahel vetrič. Mogoče se celo zasidramo na Kamenjaku.
Petek pa bolj slabo zgleda in dami ne bi jadrali, tako da se bomo bolj zibali. 8)
Itak je vedno kaj za postorit na barki.
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Maj 01, 2014 14:53

Evo, moja opažanja te dni.
Štartal sem teden dni nazaj in se iz Krka premaknil v akvatorji od Silbe od Velog rata (Dugi otok). Svaljkam se malo tu, malo tam.
Spremljam napoved vsak dan (tud večkrat) in do sedaj sem imel čisto vsak dan sonce. In to ne sonce za 5min ampak vsaj 90% dneva. Je pa skorjada vsako noč deževalo.
Napovedi za to območje so bile zelo netočne a kaj drugega niti nisem pričakoval, glede na zelo nestabilno vreme.
Sem celo razmišljal, da niti ne bi šel na barko a že večkrat se je pokazalo, da vreme južno od Lošinja pa tja do Dugega je drugačno (boljše).
Domačin mi je rekel, da se v območju nad Pantero in Molatom vreme "vrti" in da je dostikrat zatišje (ok pustimo kake šolske prehode front itd.)

To pišem zato, ker po pričevanju gostincev tukaj in po tem, kar vidim, je dosti bark ostalo v marinah.

Pa še nekaj: včeraj sem se dokaj lahkomisleno vezal na Olibu (na severni strani pomola), kar ob zares slabi napovedi ne bi nikoli naredil. A ravno včeraj okoli 23ih se je utrgala nevihta severno od nas in smo vsi en za drugim izpluli do Silbe. Sreča, da je prvi v vrsti in ostali do mene, imel-li toliko pameti, da so razumeli, da je potrebno ven is tistega kotla, kjer se morje zabija v pomol in nazaj tako, da nastane eno orenk sranje (par let nazaj je nesposobni kreten odrinil ob pišu nevihte, se zapletel v soseda in potopil mislim da tri barke).
Torej Olib le ob lepi napovedi in nikakor ob prehodu fronte ali slučajno tramontane. Še enkrat- pišem to zato, ker sem to vedel a te malo dopustinška lahkomislenost zapelje!
In najbolj zaupam sidru ter verigi! Lep pozdrav iz Silbe. Mimogrede- danes so na vrhu pri cerkvi odprli nov makret (malo fešte so pripravili-roštilj itd...). V marketu imajo tudi sveže (in ne zamrznjeno) meso . Tega v tem akvatoriju nisi dobil do sedaj. Torej danes se peče roštilj :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov