Ob morju sredi tedna do -4!

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Matter
Kapitan korvete
Prispevkov: 105
Pridružen: Po Avg 24, 2009 17:04

Ob morju sredi tedna do -4!

OdgovorNapisal/-a Matter » Po Dec 14, 2009 12:33

Je blo mraz že ta vikend samo minus štiri?! Bi me moralo skrbet zaradi motorja in vodovoda? Mislite da lahko zmrzne hladilna tekočina tudi če je barka v vodi?
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Po Dec 14, 2009 14:12

Mislim da ne, saj ima morje še vedno več kot 10 stopinj.
lpg
https://medisken.si
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Dec 14, 2009 18:02

Nevarno postane, magari je na vodi z plusom, če par dni temperatura zraka , posebej ob burji, niti čez dan zaradi oblačnosti , ostane pod nulo. Vremenska napoved za naprej par dni, ni kaj obetavna. Raje kaki liter koncentriranega antifriza, pa spanec bo tudi boljši.
LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Dec 14, 2009 19:52

Kar pravi Atilone je res, vendar pri temperaturi do nekje -4 stopinje ni krize, saj se led še ne širi posebej nevarno, tudi če bi voda slučajno zmrznila. Poleg tega je v motorju slana voda, ki do kakšnih -3 sploh ne zmrzne. Načelno ni panike.

LP
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Dec 14, 2009 20:39

Zato me je zjutraj zeblo. Jutri moram vsaj vodo spustit iz tuš pipe v cockpitu, da ne bo pritiska.
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Dec 14, 2009 21:20

Krizaaaaa!
Sneg na Jadranu, ohladitve, minusi!!!

Pa pravijo da prihaja do globalnega segrevanja????

V četrtek, ko sem bil na barki je bilo zunaj 14 stopinj, v barki jih je bilo komaj 8. Torej, napoved za cevovode ni najbolj obetajoča. Upam, da nisem na kaj pozabil, če pa sem...... bom pa imel spet dela da se ven ne vidim!

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » To Dec 15, 2009 11:08

Novinec napisal/-a:Krizaaaaa!
Sneg na Jadranu, ohladitve, minusi!!!

Pa pravijo da prihaja do globalnega segrevanja????

V četrtek, ko sem bil na barki je bilo zunaj 14 stopinj, v barki jih je bilo komaj 8. Torej, napoved za cevovode ni najbolj obetajoča. Upam, da nisem na kaj pozabil, če pa sem...... bom pa imel spet dela da se ven ne vidim!

LP
:wink:


Meni se še ni zgodilo. Barka je bila lani v najbolj mrzlih mesecih iz vode pa je bilo vse o.k. Priznam pa , da sem bil v resni dilemi ali naj grem na morje in izčrpam vodo. Menim če je barka v vodi , da ni panike. Temperatura morja dela svoje.
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Dec 15, 2009 12:21

Kot si rekel, ni problem z vodno instalacijo v notranjosti, lahko pa je z zunanjo v cockpitu, kjer je tuš. Dobro je samo odpret pipo, da ni več pritiska v ceveh, za mirnejši spanec.
Zato sem to že zjutraj opravil na svoji barki, zraven pa še na prijateljevi barki (sem mislil, da ga ni). Pa ti pride ven ves presenečen, ker je mislil, da mu je že tuš razgnalo.
Če ima kdo barko v Izoli, mu z veseljem vržem uč gor.
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » To Dec 15, 2009 20:10

Joško napisal/-a:Zato me je zjutraj zeblo. Jutri moram vsaj vodo spustit iz tuš pipe v cockpitu, da ne bo pritiska.

Joško kako te je lahko zeblo? A nimaš Webasta?!, kar dvomim. Če tebi ne dela komu potem dela? Ali pa velja tista "Kovačeva kobila...".
No če smo že pri Webastu imam vprašanje na to temo in sicer: Webasto mi več ali manj dela O.K. vendar občasno ugasne. Po indikatorju napake (2 bliska po seriji hitrih) to pomeni, da je plamen ugasnil (kar je vsakemu jasno). V navodilih pa ne piše kaj bi bil temu vzrok. Piše, da ga pač ponovno prižgeš. Je pa to problem, če se ti to zgodi sredi noči in se pri -2. st. C (zunaj) zbudiš premražen, kar se je meni zgodilo prejšnji teden.
Ali bi lahko bil vzrok pregrevanje gorilca? - (če se ne motim ima ta napaka drugačno kodo) Imel sem namreč v zadnjih kabinah zaprte izhode zraka.
Prosim za nasvet.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Dec 15, 2009 22:19

Kot vidim, je res nastopil mraz in bo treba malce zakurit. No zebe me bolj zaradi voženj s kolesom po marini, Webasto na moji barki pa mi dela kar dobro. Pa nič ni kaj drugače vgrajen kot na drugih barkah.
Kodo motnje, katero javlja indikator na upravljalnem elementu, si že sam ugotovil. Razlog je lahko slaba nafta (hrvaška), lahko pa imaš že malce načet gorilec pred komoro - to je tisti del, kjer se ti gorivo razprši v komoro. Kakšno pa je stanje filtra, ali si ga že kdaj menjal? Priporočam menjavo kar vsako leto, strošek je res minimalen, prihrani pa ti veliko živcev.
Pregrevanje - koda motnje 10 in nima veze s tem, kar se ti dogaja.
Koliko pa je star grelnik?
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Dec 16, 2009 10:33

Joško napisal/-a:Kot vidim, je res nastopil mraz in bo treba malce zakurit. No zebe me bolj zaradi voženj s kolesom po marini, Webasto na moji barki pa mi dela kar dobro. Pa nič ni kaj drugače vgrajen kot na drugih barkah.
Kodo motnje, katero javlja indikator na upravljalnem elementu, si že sam ugotovil. Razlog je lahko slaba nafta (hrvaška), lahko pa imaš že malce načet gorilec pred komoro - to je tisti del, kjer se ti gorivo razprši v komoro. Kakšno pa je stanje filtra, ali si ga že kdaj menjal? Priporočam menjavo kar vsako leto, strošek je res minimalen, prihrani pa ti veliko živcev.
Pregrevanje - koda motnje 10 in nima veze s tem, kar se ti dogaja.
Koliko pa je star grelnik?

Grelnik je star 8 mesecev in je delal samo cca 30-40 ur. To je tisti grelnik, ki ga je montiral Edo Brank spomladi. Takrat si nam posodil oz. smo si izmenjali nekaj delov za izpuhe. Najbrž je res stvar v filtru oz. slabi nafti. Bom preveril. Mimogrede, ali imaš kaj filtrov na zalogi?
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Sr Dec 16, 2009 19:23

Kaj nisva bila dogovorjena, da pregledam kompleten sistem?
Mislim, da imam še kakšen filter. Daj nekje stakni cevko za gorivo in daj nafto na prst, morda imaš kaj vode vmes.


lp
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Dec 16, 2009 20:12

Res sva se menila ampak vmes je bilo poletje takrat pa na gretje barke človek kar mal pozabi. Sem pa absolutno za to, da pregledaš cel sistem. V tem letnem času pridem na barko vsake cca 2-3 tedne, da zakurblam motor. Lahko pa bi se dogovorila za pregled po Novem letu oz. zgodaj spomladi. Ti povej kdaj ti ustreza. Jaz se bom že prilagodil. Plačam, kar bo za plačat in to je to.
Lp Edo
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Če Dec 17, 2009 00:19

Edo, sem prepričan, da je napaka nekje pri montaži. Ko boš hotel koristiti gretje pa le poklič, najraje kar po Novem letu, lahko tudi ob sobotah in nedeljah. Prej se najavi. Za uslugo pa greva raje na pivo ali malco.
Sicer sem pa Klemenu1 odgovoril glede kod motenj in napak. Poglej si, ti morda prav pride.
LP
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Dec 17, 2009 09:22

O.K. se slišiva po Novem letu. Seznam sem si že sprintal. Pa srečno 2010!
Lp Edo
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti