Najmirnejši del jadrana glede vetra

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
mravla74
Kontraadmiral
Prispevkov: 309
Pridružen: To Jun 24, 2008 12:29

Najmirnejši del jadrana glede vetra

OdgovorNapisal/-a mravla74 » Pe Jun 18, 2010 08:22

Zanima me, kateri del jadrana ali pa kraj je najmirnejši glede vetra, torej da je najbolj mirno morje?
eni predeli so izpostavljeni bolj burji, tramontani, drugi so odprti na jug, kje bi torej lahko nekako pričakovali najbolj mirno morje?
Tisti ki plujete po celem jadranu boste sigurno lahko kaj povedali in priporočali. Pa napišite tudi kraje kjer vedno piha oz so najbolj izpostavljeni vetru.
Uporabniški avatar
CC
Admiral
Prispevkov: 1071
Pridružen: To Maj 15, 2007 14:24
Kraj: Veleje~Dunat

OdgovorNapisal/-a CC » Pe Jun 18, 2010 09:04

znanstvena fantastika-težko ti bo uspelo najti kraj kjer je brez vetra,vzdolž Velebita oz,severni del jadrana ni mirno skoraj nikoli,je pa najlepše če se hočeš skregat,da jo malo pelješ med Senjska vrata :lol: :lol:
zamisli si da ni vetra,kaj bi pa rjuharji delali :lol:
Lp CC
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Jun 18, 2010 09:30

Najbolj mirno boš imel v Klimnem, ali pa v medulinskem zalivu, pa Vrboski, pa še kaj bi se našlo. Ampak tam NE SMEŠ glisirat :!:

Drugače pa vem kaj te zanima. Jaz ti priporočam pašmanski kanal za popotovanja z majhnim gliserjem. Ni predaleč, dokaj stabilno vreme, dobro zaščiteno, ...

Če pa pihne prava Tramontana nisi nikjer varen. Še na privezu ne 100 %.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
mravla74
Kontraadmiral
Prispevkov: 309
Pridružen: To Jun 24, 2008 12:29

OdgovorNapisal/-a mravla74 » Pe Jun 18, 2010 09:57

Ja pašman res izgleda fajn zaščiten, še iščem lokacijo kam bi z mojo šla na morje za cca 10-14 dni. Okolica Biograda izgleda zanimivo vse polno otokov, ampak nevem če se najdejo kakšni apartmaji s privezom tako če bi šel na slepo.
Ima kdo kako karto kje ni dovoljeno glisiranje?
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Jun 18, 2010 10:03

V pašmanskem kanalu je prepovedano glisiranje oz. je max. dovoljena hitrost mislim da 10 vozlov od Biograda pa gor do konca Pašmana. Mi sicer glisiramo pa še miljon drugih, ampak nikoli ne veš. Mogoče imajo na piki samo malo večje. :lol: :lol: :lol:
Drugače pa povsod bližje od 350 metrov od obale. :wink:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Pe Jun 18, 2010 11:16

Najbolj mirno in krasna lokacija je v gramoznici in začuda še valov ni :D. Vprašaj šefa če lahko na bregu postaviš šotor :lol:. Ni hudič da ne bi dovolil za dva tedna.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Jun 18, 2010 11:58

Lej mravla74 za biograd ne vem ampak med vodicami in primoštenom kamor hodim morda v 14 plovnih dneh 1 dan nisem mogel glisirat cel dan(če bi hotel) drugače pa morje do 20 cm valovi.
je tam cel kup kempov s privezi. moja ima familijo sicer malo v notranjost tako da nobenega ne poznam na obali ampak če fon obrnes se najde.)
Uporabniški avatar
JanezJ
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Avg 27, 2009 13:09
Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a JanezJ » Pe Jun 18, 2010 13:18

Veliko je odvisno od sreče in takratnega stanja front. Prijatelji so bili lani v prvi polovici avgusta v Biogradu. Od desetih dni je bilo samo tri dni res mirno. Sam že 15 let hodim na zahodno stran Istre in moram reči, da je bilo do sedaj vsaj 80% dobrih razmer za plutje. Mirno morje za glisiranje s tako dolžino lahko računaš samo nekje do 10 zjutraj in po 6. zvečer ostalo je že muka in so možni samo krajši premiki. Je pa bolj pusto kar se tiče otokov in osamljenih zalivov.
jramsa
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Dec 28, 2008 15:24
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a jramsa » Pe Jun 18, 2010 15:26

Da še jaz prispevam svoje mnenje. Imamo elana 402 gt in smo pretekla leta tudi sami iskali "mirnejše" lokacije. Najslabše izkušnje smo imeli na Krku, na Lošinju je bilo dokaj dobro,Istra tako-tako, sedaj pa že tri leta hodimo na Pag (Kustiči).Zaliv je dokaj zaprt in zaščiten. Naj pa bi bilo okrog Pašmana in Ugljana mirnejše.
Vedno pa je treba predvidevat kakšne hitre spremembe vremena in bit pripravljen (jaz se ravnam po Velebitu in do sedaj še ni bilo težav)
Pa mirno morje.
Uporabniški avatar
mravla74
Kontraadmiral
Prispevkov: 309
Pridružen: To Jun 24, 2008 12:29

OdgovorNapisal/-a mravla74 » Pe Jun 18, 2010 18:39

ttomi, gramoznica je res najmirnejša :D ampak žal prekratka.
Sem gledal na google earth Kustiči na Pagu so pa malo preveč zaprti, nimaš kam it, verjamem pa da je morje zelo mirno tam zaradi tega.
Zanimiv se mi zdi tudi otok Murter, ni potrebno na trajekt in vse polno otočkov v bližini. Pomoje tudi ni taka gužva da se nebi kakšen apartma našel.
Drugače pa se mi je zelo dopadel kamp Stoja pri Puli. Tam sem bil 2007 in 2008. Je precej v zavetju tam kjer so čolni in drča za spust. Če privežeš čoln na kakšno bojo se kar fajn obnese. Edino mojo bom težko prepričal za kamp, ji nekak ne diši preveč.
Uporabniški avatar
peli1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Avg 17, 2009 08:11
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a peli1 » Pe Jun 18, 2010 22:01

Mi smo hodili 4.leta z elanom v Biograd za 1. maj, junij, julij pa na otok Pašman, kjer so domačini ful prijazni in ni bilo nikoli panike za privez ,vendar jaz sem bil v kampu in sem imel čoln 20 m od šotora.Najlepše se glisira kot je že bilo napisano do 10. ure in po 17.uri,če te pa ujame slabo vreme pa imaš polno privezov da si malo oddahneš. Pojdi na otok ker v tem je čar čolna ,ko na vse zgodaj glisiraš v Biograd na kavo in šoping. Pa mirno morje.
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

BREZ VETRA

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » So Jan 08, 2011 19:20

Sicer malo pozno....pa za letos poleti...

Pašmanski kanal......dobro je na zgornjem delu Pašmana gledano proti kopnem.....

Tu imaš številne vasice:
- BANJ- zelo lepo...apartmaji Dolac...najdi MATEJA (šefa-prava faca)...na pomolu se vežeš brezplačno.....

Isto malo nižje Dobra POLJANA...na pomolu, ki je dobro zaščiten se vežeš brezplačno.....obišči šefa Andrijo ima bife 5 m od morja....tu dobiš vse informacije...... isto velja za vasico Ždrelac....pa privezi (boje) pod mostom ..Ždrelac.....in malo višje v Kukljici na Ugljanu...ponavadi ne komplicirajo.

Ima toga puno.....

Če boš na Kornatih, pa piši in ti bom dal informacije kje se vežeš, da te KAUBOJI ne ganjajo vsakih 10 minut.....

l.p. b9
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Jan 09, 2011 11:13

Če pa mene vprašate pa je za manjši čoln definitivni favorit Murter z okolico! Priporočal bi Tisno ali notranjo stran otoka, od Tisnega do Murterja. Tam sta 2 kampa, pa mnogo apartmajev... Tudi za čolne je poskrbljeno, oba kampa imata priveze.

V okolici predvsem na severo-zahod proti Vrgadi in Pakoštanom je ogromno število majhnih otočkov in med njimi lahko vedno glisiraš, saj ščitijo pred močnim maestralom, ki prihaja s Kornatov... Tudi za kopanje je polno lepih plaž in otočkov. Če je veter bolj severen, zapluješ pod mostom proti Jezerom in mogoče še naprej do Tribunja in Vodic, kjer imaš spet nekaj otokov...

Ta arhipelah je za moj okus zelo varen, saj si lahko v 5 minutah skrit v zalivu ne glede na to s katere strani zapiha. Če ti ni všeč, greš pač na nasprotino stran otoka... :wink:
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » Ne Jan 09, 2011 14:43

Tudi Čuna in Pantera na Dugem otoku sta po mojem mnenju kar v redu.
mile
Admiral
Prispevkov: 811
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mile » Po Jan 10, 2011 10:19

Pozdravljeni!

Naj tudi jaz dodam svoje. Zadnji dve sezoni hodimo v Biograd. Obdelal sem od Zadra do slapov Krke in od Biograda do Kornatov. Resnično možnosti za manjše čolne na miljon. Vsaki spremembi vremena se lahko prilagodiš. Razdalje manjše in čudovitih zalivov in plaž koliko hočeš. Res da se po Pašmanskem kanalu ne sme glisirati, vendar tudi makine ne upoštevajo tega. Tudi letos planiram v ta del, vendar na otok Pašman. Iskal bom apartma ob vodi in s privezom. Vsaka informacija dobrodošla. Mogoče bi imele prednost destinacije proti celini in proti smeri Ždrelac. Sicer bom prosil za pomoč Rabunija, ko bom znal fiksen termin.
mile
muzičar iz Prlekije
ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja
"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov