Neverin Punat 7.10.11

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Sr Okt 19, 2011 07:54

Ej tole je prletel baje v 10 minutah iz čistga mira... tko da ti tut ne vem kak motornjak ne pomaga...
predstauli si sebe da filtre menjaš v takemle nekje bogu izza nogu :wink: :wink:
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Okt 19, 2011 09:54

potop... :lol: Sam Mitja prav, da dokler ni tazga vala, da voziš z masko in ribe mim flya letijo, ni panike z tako barko 8)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Sr Okt 19, 2011 16:47

Ja on pa lih ve...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Okt 19, 2011 23:05

Veš kako, če je tistega turističnega Maxi Galeba z 80 KM motorjem obrnilo in potopilo po 150 metrih plovbe, potem je moglo bit res orto hudo...

Drugače pa je Puntarska Draga kot je napisal Matejc res vedno podobna jezeru. Tudi če močno piha je tukaj le za spoznanje vala. Vse kar je višje od 10 cm je že redkost... :wink:
Kot sem napisal že na začetku, domačini ne pomnejo že 50 let kaj podobnega. Bilo je pred cca. 10 leti, ko je čez Punat pasala pijavica, vendar je tista zgrešila marino in zadela samo barke na Punčalah. Vendar pijavica je nekaj drugega, kot tak udar vetra in valov!

Ta petek je bilo divje po celem Jadranu, vendar vseeno je bil največji extrem verjetno ravno v Puntu.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Okt 19, 2011 23:13

Dobro, pa a kdo ve, zakaj se je Galebe potopu ? sej tist pa tud ni bil ravno 5m bana ?
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Okt 19, 2011 23:21

Ti jaz povem iz prve roke! Možakar je izplul ven, ker je videl, da ga bo na rivi razbilo. Sosed je že popustil in začelo bi nabijati v njega...
Ko je plul od puntarske rive proti Mascaturu, je bil dejansko še vedno nekako vzporedno z valom, torej veter in val z boka. Menda je zavijal proti vetru oziroma smer proti Dunatu, vendar je bil veter tako močan, da barka menda sploh ni ubogala... Še predno je prišel mimo parih korpomortov, ga je že obrnilo in komaj je preživel!!! Bil je namreč v kabini, vrata pa seveda zaprta! Vrat ni mogel odpreti in še sam ne ve točno kako je izplaval... Imel je veliko srečo, da se pri prevračanju ni kaj udaril ali kam zagozdil in potem bi tole moje pisanje bilo precej bolj črno...
Barka je potem končala enih par 100 metrov nižje, kjer je bolj plitko. Vidi se na 3. moji sliki na prvi strani te teme. Tista za jadrnico...

Vse tole je iz prve roke, kar mi je sam povedal. Barka je bila že naslednji dan dvignjena na rampo. Poškodovana ni popolnoma nič, le malo pranja potrebuje. Seveda so povsem razstavili in sestavili še motor in je zadeva kot nova... Na koncu je tako, da je on edini, ki ima povsem nepoškodovano barko. :D
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Če Okt 20, 2011 14:28

Ej če je to ta Galeb k govorijo je mel res srečo...
Baje je tale ladjica peljala 10 minut pred tem s Košljuna folk ker so imel razglasitev pazi zdej Najlepšega balkona!! Če je to ta so imeli RES srečo
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Po Nov 14, 2011 21:59

V tem trenutku, ko tu opisujete sem bil sam na svoji barki BAY 2252, v Sukošanu v zalivu zraven Fortune.....Nekaj malega sem opisal pod temo Zanimive poti naših morjeplovec, vendar tega 7.10.2011 proti večeru ne bom nikoli pozabil.

Gazda kampa, starejši domačin, ki tu živi že od rojstva je sicer zatrjeval, da je pihal Maestral, vendar sem sam občutil, da je vse skupaj prišlo iz čistega severa....prav tako je v 5 minutah temperatura padla iz 23 oC na 3 oC in je padal ledeni dež......

Drugače pa vse podobno kot na posnetkih....


l.p. B9

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti