Tokovi in vetrovi okrog Korčule

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

bmk
Kapitan
Prispevkov: 180
Pridružen: Po Maj 18, 2009 11:43
Kraj: Ljubljana - Borik - Korčula

OdgovorNapisal/-a bmk » So Mar 03, 2012 07:05

Aja pa še tole; najbolj zoprn vetr dol je jugo, takrat so žene najbolj zoprne.
Tega te pa na izpitu ne naučijo, a ne MM?
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Mar 03, 2012 08:44

@bmk za to pa ne rabis ne "šole" ne izkušenj. Meni je bilo to samoumevno že kako leto predno sem kupil čoln!
Kaj pa kdaj paše ženskam?
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Mar 03, 2012 09:59

bmk napisal/-a: Maestral ne piha več tako močno in pogosto, kot je včasih.


Zdaj pa piha tramontana namesto maestrala! 8)
V Pelješkem kanalu je vseeno kaj piha, ker vse piha v isto smer, enkrat dol, enkrat gor.
bmk
Kapitan
Prispevkov: 180
Pridružen: Po Maj 18, 2009 11:43
Kraj: Ljubljana - Borik - Korčula

OdgovorNapisal/-a bmk » So Mar 03, 2012 10:18

Aha in to je lahko hudičevo močna. Ja piha ti dol maestral in gor jugo ter levant. Za burjo je pa Pelješac večinoma previsok, včasih ponoči čez potegne kakšen burin. Drgač sva pa to temo že nekje obdelala.
Aja pa še to, tokov se pa, razen lokalno, okoli punt ni za bat.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » So Mar 03, 2012 11:31

msajina napisal/-a:Na hitro,ker se Janadino jezi.Izpit opravljen regularno vendar tudi zame velja TEŽKO PAMTI BRZO ZABORAVLJA.


Zakaj pa bi se jaz jezil?

Malo prve dni spremljaj potek vetrov in sprobaj na kaki krajši relaciji, pa boš hitro ugotovil kaj zmore čoln, ti in tvoja. Pa tudi vreme redno spremljaj, da boš vedel kaj lahko pričakuješ na morju in potem te stvari malo poveži pa bo. Zgoditi se ne more nič hudega, razen bolj "težke" plovbe.
Guma je guma, zaenkrat.
msajina
Poročnik korvete
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 02, 2012 20:56

OdgovorNapisal/-a msajina » So Mar 03, 2012 19:00

Velikon koristnih informacij.Ali mi lahko podate še kakšno mnenje oziroma izkušnjo o drugi strani otoka.Želim si obiskat Pupnatsko luko ter ostale zalive na drugi strani. Ali mi kdo lahko priporoči dober apartma za 2 osebe na tej strani.
bmk
Kapitan
Prispevkov: 180
Pridružen: Po Maj 18, 2009 11:43
Kraj: Ljubljana - Borik - Korčula

OdgovorNapisal/-a bmk » Ne Mar 04, 2012 09:21

Do Pupnatske luke jest s tvojo fračo glih nebi rinil. Mislim, da je rt Ražnjić, kar skrajna destinacija, še posebej, če ti piha levant ali pa jugo, ki naredita kar velik val. A tebe zanima apartma na tem koncu ali v peljškem kanalu?
msajina
Poročnik korvete
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 02, 2012 20:56

OdgovorNapisal/-a msajina » Ne Mar 04, 2012 19:50

Zanima me apartma na tej strani in sicer destinacija od koder bi z mojo fračo lahko obiskal Pupnatsko luko,Bačvico, Orlandušo.Ali je res na tej strani voda veliko bolj mrzla kot v Pelješkem kanalu?
skull
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jul 18, 2012 18:00

OdgovorNapisal/-a skull » Ne Avg 12, 2012 08:08

msajina

mi smo ze par let locirani v Pupnatski luki ... apartmajev ni ravno dosti in se ti imajo vecinoma ze stalne stranke tak oda moras imeti sreco da dobis kaj fraj .. mogoce izven sezone.

kar se temperature vode tice ... dvomim da je kaj hladnejsa .. letos je bila prav "vrela"

Je pa Pupnatska luka tudi zanimivo izhodisce za izlete ... lumbarda in korcula blizu, lastovo blizu .... :)

mi smo se letos z mojo druzinico - 1 in 2.5 leta stari hcerki kar navozili (cca 200 milj) in le enkrat nas je malo premetavalo ko smo se vracali iz lumbarde - dober meter valovi in 5,2 metra fisherman, drugace odlicna plovba z ogromno bonace

lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov