GRONGO- UGOR

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

GRONGO- UGOR

OdgovorNapisal/-a atilone » Sr Maj 07, 2008 13:34

Iz hecanja z pomola v Mojmirju ( Savudrija ), z sipami in iglicami, je prijel tudi ta korenjak. Tik ob pomolu in čez dan. :roll:
LP
Ah ja, foto http://picasaweb.google.si/atilaegon
klikaj na fotke
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Sr Maj 07, 2008 14:50

Mi smo jih pozimi lovili z punte v Piranu na celo sardelo. Namestili smo celo sardelo na vecji trnek na zajli, drseci svinec, laks 0,45mm z odprto masinco. Vabo vrzes kar se da dalec ko pade mrak in obesis nekaj na laks, tako, da opazis, ko zacne ugor nesti vabo v luknjo. Paziti moras, da reagiras hitro in ko zapres masinco zategnes kolikor je mogoce, da ga dvignes z dna proti sebi. Takrat se zacne vrteti in ga niti ni tako tezko potegniti ven. Ce gre med skale, je pa konec.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Sr Maj 07, 2008 16:36

Ko je hčerka čistila sipe in igli , je ostanke metala ob pomolu med velike skale v vodi. Globina cca. 1.5 m. Ko je vse izginilo, tudi glave od igel, sem pač mislil, kake babice, gvati ali raki. Naenkrat pa me tamala vpraša, kaj je to. Ko sem videl ugorja, in kje, sem mislil, da sem še vedno pod vplivom jutranjega bičerina travarice. Na 0.35-ko sem zvezal največji trnek, dal gor polovico sipine glave in mu nastavil. Frajer pride iz luknje, vzame vabo , jaz zategnem, najlon prifrči iz vode brez trnka. Tri krat ista pesem :evil: . Potem pa preložim najlon štiri krat, kot ena vrsta predvrvice( nasvet moje hčerke :oops: ), mu ponudim vabo bolj na odprtem in čakam. Pomoli glavo ven, ampak sramežljivo jo odkloni. Ta igrica je trajala kar nekaj časa, ko si pa premisli, pride ven po vabo, zagrabi, jaz takoj zategnem. Rep je še imel v luknji, samo veliki, ne njegovi, je malo manjkalo da ga izgubim, vendar sem vlekel kot nor. Zadnji trnek, zadnji živci, zadnja ura , pred odhodom domov.
Pri čiščenju sem pogledal v črevo in kaj sem našel. Moje trnke, vse dele sip, igel in rakca, ni bila kanoča , ampak verjetno takšen , kot jih je opisala Miša, da jih lovi za vabo. Trnke je z vabo vred kar požrl, sploh niso bili zataknjeni. Razen ta zadnjega, spredaj v gobcu . Lep zaključek trodnevnega :cry: dopustovanja.
LP
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Pe Maj 09, 2008 21:44

Bravo, si uspel firbca potegniti ven. No pa še malo šole, ko boš šel načrtno na ugorja, si boš vzel zajlo pred trnkom, ker ima zelo dobre zobke.
lep pozdrav,
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Maj 09, 2008 23:22

Trnek za ugorja lahko navežeš tudi na 2 do 2,5mm vrvico (navadno belo) in natakneš gor pol sardele. Ugor bo požrl vse, kar mu pride pred nos. Pred časom, ko je bil v hr še dovoljen parangal za tujce, se je ponavadi ujelo 4-5 ugorjev na parangal s 40 trnki. Sicer pa je s parangalom kar nekaj dela.
__________________
lp
motorni
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Ne Maj 11, 2008 08:29

Hja, imam zajlo na kolutu, da si lahko sam naredim predvrvico, imam Dacron vrvico, iz časov lova na some na Vranskem jezeru (Pakoštane ), ampak doma. Lepo na suhem, da se ne uniči in tam je najkoristnejša :roll: .
Ima pa Nemo prav, da za športni ribolov, z utrujanjem itd., ugor ni najbolj zanimiv. Ko je izven luknje, se vrti kot propeler , okoli svoje osi. Najlepše je pač, ko mi prime lepa orada na 25-ko, to je ta pravi dril. Pa tudi preklinjanja so prisotna, ko se odloči, da mi pretrga. Imava obadva možnosti izenačene.
Ko pa bom šel posebej na ugorja, pa bom , Miša, upošteval tvoje nasvete.
LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov