Ribiška palica

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
mravla74
Kontraadmiral
Prispevkov: 309
Pridružen: To Jun 24, 2008 12:29

OdgovorNapisal/-a mravla74 » Pe Apr 12, 2013 09:38

Hvala za nasvete. Kaj pa sploh prijemlje na tisto rumeno in oranžno silikonsko vabo kjer je trnek not skrit in kaj na tisto ko je riba in trojni trnek? A se da na to kaj ulovit ali pa je potrebno drugo vabo dat gor. Sprašujem čist na splošno katere ribe na to prijemljejo in kakšne velikosti oz. teže?
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Apr 12, 2013 10:14

Če boš te vabe spustil na dno ne bo nič prijelo, razen rja.

To so vabe za vleko, oziroma spin. Načeloma gre za slabe vabe, če so bile zraven, ker dobre vabe 2 kosa staneta 30€. Ni pa nujno. Moj sin je ulovil kilskega brancina na žličko, katero mu je na štantu šenkala prodajalka, ker je bil en trnek zlomljen :D

Malo si še preberi od panule in spinanja, da boš poznal osnove, potem je tudi svetovati lažje...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Apr 12, 2013 10:16

Aja, še katere ribe prijemljejo... Na spin in panulo prijemajo predatorji - plenilci.
Kako velika riba lahko to pobere. Le kak centimeter daljša od vabe.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
kanto
Kapitan
Prispevkov: 176
Pridružen: So Jun 28, 2008 09:44

OdgovorNapisal/-a kanto » Pe Apr 12, 2013 21:05

Mislim da nisi nič zgrešil, je pa res bolj primerna za panulo kot spin. Predlagam da si natančen pri čiščenju in vzdrževanju, pa malo več občutka pri uporabi in mislim da ti bo dobro služila kar nekaj časa. Vabe, ki so poleg lepo pospravi (lahko tudi v smeti) in kupi od DTD gavuna, po možnosti plavega 6 ali 9cm. Je cenejši od yo zurija ali rapale dela pa po moje enako dobro, čeprav z yo zuri blue minnow pa sploh nimaš kaj falit. Vse te vabe je potrebno vleči za seboj s pravo hitrostjo (panulanje), tako da s svojim gibanjem oponašajo živo ribo. Načeloma je to nekje od 3-5 vozlov.

Vsakakor napiši po koncu sezone kako se je obnesla palica :wink:
Uporabniški avatar
mravla74
Kontraadmiral
Prispevkov: 309
Pridružen: To Jun 24, 2008 12:29

OdgovorNapisal/-a mravla74 » Po Apr 15, 2013 09:44

Kanto:
A so to te vabe ko si opisal?
DTD gavun
Slika

Yo Zuri sem pa tole našel
[img]http://trofeja.si/ribiska-trgovina/slike/Yozuri_squid_blue_[640x480].jpg[/img]
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Apr 15, 2013 21:13

DTD gavun bo taprav za panulo na manjše roparice. Jaz sem z njim ujel ušate, šnjure in skuše.
YoZuri pa je namenjena lovu lignjev in sip. Jaz takšne kot je na sliki uporabljam iz obale.
mirno morje
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » To Apr 16, 2013 21:30

@mravla74,
v katerem Lidlu pa te palice imajo?
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Apr 16, 2013 21:56

Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mravla74
Kontraadmiral
Prispevkov: 309
Pridružen: To Jun 24, 2008 12:29

OdgovorNapisal/-a mravla74 » Sr Apr 17, 2013 06:52

tomaz_slo napisal/-a:@mravla74,
v katerem Lidlu pa te palice imajo?


Palice so bile naprodaj v vseh slovenskih Lidlih pred cca. enim mesecem.
Sigurno se jih še da kje dobit, dokler ne izpraznijo zalog, vprašaj prodajalko, saj lahko poizvejo če v kakšni prodajalni še imajo in potem pošljejo v prodajalno ki ti je najbližje. Jaz sem jo kupil v Murski Soboti.
http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/SID-654 ... _30659.htm
Uporabniški avatar
mravla74
Kontraadmiral
Prispevkov: 309
Pridružen: To Jun 24, 2008 12:29

OdgovorNapisal/-a mravla74 » Po Apr 29, 2013 16:44

Danes sem kupil DTD gavuna. Bomo videli kako se bo obnesel ko bo v akciji.

Slika
Uporabniški avatar
kanto
Kapitan
Prispevkov: 176
Pridružen: So Jun 28, 2008 09:44

OdgovorNapisal/-a kanto » Pe Maj 03, 2013 10:25

Najprej se opravičujem za tako pozen odgovor.
Gavun je pravi, kupi še kakšnega 6cm, če ti ga uspe dobiti. Yo zuri sem mislil pa takega, to kar si ti našel je vaba za lignje. Sam najraje uporabljam plavega (2. od spodaj navzgor), ki obstaja v vseh velikostih. Je sicer malo dražji od DTD ampak jaz imam z njim najboljše izkušnje, sploh za kake palamide, skuše, ušate....

Slika
Uporabniški avatar
mravla74
Kontraadmiral
Prispevkov: 309
Pridružen: To Jun 24, 2008 12:29

OdgovorNapisal/-a mravla74 » Če Jul 04, 2013 12:03

Evo prišel iz Biograda. Rezultat ribolova je nula, bo treba še trenirat.
Dovolilnico sem kupil za en dan, da vidim kako se bo obneslo.
Začela sva s tastom zjutraj ob 5:30 in lovila tja do 9:00. Najprej na DTD gavuna. Globina cca 20-30m hitrost 3,5 vozlov. Ker kar nekaj časa ni bilo nič, sem dal namesto gavuna gor kos lignja. Spet ista hitrost in nič. Nekaj je malo pogrizlo tistega lignja ampak ne dosti.
Potem sem probal še na dno na globini 15-20m in čakal, pa tudi nič. Nevem če v tistem območju ribe ne grizejo ali kaj je narobe, ker fishfinder mi je kar lepe jate rib risal po ekranu.
volja je sicer še ostala, ampak nekaj razočaranja tudi. Sem mislil da bo vsaj kaka začetniška sreča :D .
Drugače pa sem za začetek s palico kar zadovoljen. Verjetno tudi zato ker mi je to prva ribiška palica in še nisem imel možnosti drugih sprobat.
Ja nič, bo še treba sprobavat ni kaj. :D

Evo še ena slikica iz dogajanja:
Slika
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Jul 04, 2013 23:26

s takim gavunov je napogostejši ulov kaka Ušata...

Iz slike vidim, da si lovil na sredini, daleč od obale, tam teh rib načeloma ni. Z tako majhno vabo lovi bolj ob obali.

Kos lignja za vlek ni primeren, saj se ribi zdi čudno, da leti kos ligna 3,5 vozla. Lahko cel ligenj, ki je primerno montiran, vendar mora biti hitros skoraj praviloma nižja.

Kot ti je napisal predhodnik, poskusi še kak manjši vobler 50 60 ali 70mm. Izbiraj vobler z močnejšo akcijo, saj so male ribe bolj neumne in skačejo skoraj na vse kar se trese in sveti.

Pri vleki je pomembna tudi dolžina razvitega laksa. Koliko je to je potrebno ekperimentirat, venda osebno manj, kot 30 m ne prakticiram. Maj je morda dobro le za tune.

Za lov na dnu pa je potrebno tudi najti primeren teren, nekaj sreče in ... Uh...

Nikakor ne obupaj. Vaja dela mojstra. Jaz sem prvo leto ribolova na barku ulovil komaj kako kilo. Vsekakor manj, kot na grund iz pomola. Potem pa vsako leto več.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
animal
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 149
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 19:44

OdgovorNapisal/-a animal » Po Nov 04, 2013 18:08

Ker se vas kar nekaj ukvarja z lovom na lignje, bi vas prosil za nasvet. Malo sem prebiral druge forume in na podlagi tega kolebam med tema dvema palicama.

http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=3238

http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=4731

Katera bi bila primernejša?

Rolo imam Shimano Exage 4000

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov