Ribolov s SUPom

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

matic 99
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Jan 15, 2014 00:12

Ribolov s SUPom

OdgovorNapisal/-a matic 99 » Sr Jan 15, 2014 00:34

Sem strastni ribic ki ima zeljo po ribolovu s colna zato iscem nekoga ki ima v nasem morju privezan manjsi ribiski coln in bi ga bil proti placilu seveda pripravljen oddati za vikend ali dva na mesec .Lahko pa sem tudi solastnik ali kaj podobnega odprt sem za vse varijante vendar sem zainteresiran izkljucno za manjsi coln ki je primeren za ribolov colna ne bi uporabljal v poletnih mesecih julij in avgust.

Gregor
grestr
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Jul 09, 2012 09:54

OdgovorNapisal/-a grestr » Sr Jan 15, 2014 08:22

kaj pa kakšen SUP ali kayak?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jan 15, 2014 08:56

@grestr
    Imam občutek, da deska za stoječe veslanje in kajak - razen morda če ima tudi stranske plovce - nista dovolj stabilna.

    Tudi za škatlo z ribiškimi drobnarijam in za tisto za shranitev ulova na SUP-u ni prostora, kaj šele za pripravo ribiške opreme (izbiro in vezanje trnkov, uteži...).

    Gregor (matic 99) ima v mislih malček večjega. Upam, da najde.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
grestr
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Jul 09, 2012 09:54

OdgovorNapisal/-a grestr » Sr Jan 15, 2014 10:44

Marjan občutek te vara :D

na trgu je kar nekaj supov ki so namenjeni ribolovu in z svojo širino in dolžino nudijo dovolj stabilnosti, so opremljeni z takšnimi in drugačnimi nosilci za FF, palice. je na njih dovolj prostora za posode z vabami itd ...

sam v zadnjem času veliko lovim z supom in se je izkazal več kot primeren za priobalni lov. Pretiranega uspeha pri lovu sicer še ni bilo :(

če koga zanima kaj več ali test ... z besedo na plan

http://www.youtube.com/watch?v=mwO3QqlAAUo


tega imam jaz[url]

dolžina 330, širina 90 cm
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Sr Jan 15, 2014 11:02

Kaj bolj kompliciranega pa še nisem vidu. A si predstavlaš lovljenje rib , dve tri ure klečat in pa tut dve tri ure morš met bonaco. Še v kakem kaiču te premetava, kaj šele na tej dili.
kok pa pol v hladnih mescih ko ni za kopanje :cry:

Matic99, maš sporočilo.
lp
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jan 15, 2014 11:07

Sem bil istega mnenja kot Marjan ampak po ogledu videa, lahko rečem samo
The best!

Res da ni komoditete in vsega povezanega s čolnom (tudi stroškov), je pa precej prvinsko. Stojiš sredi morja, praktično na vodi in loviš barakude (ugibam kaj zaeno sorto ribe je ujel možakar na posnetku).

V glavnem totalno kul za mladino in mlade po srcu in zabavna aktivnost na morju.
Zakaj pa ne!

Slika

Slika

Slika

Slika
Nazadnje spremenil Marchi, dne Sr Jan 15, 2014 11:36, skupaj popravljeno 5 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jan 15, 2014 11:14

---
Nazadnje spremenil Marchi, dne Če Jan 16, 2014 19:29, skupaj popravljeno 1 krat.
grestr
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Jul 09, 2012 09:54

OdgovorNapisal/-a grestr » Sr Jan 15, 2014 11:15

kdo pa pravi da moraš klecat? lahko stojiš ali pa si daš stol gor in se lepo vsedeš, glede vremenskih pogojev ... dež in valovi so moteči ravno toliko kot v kakšnih kaičih, čeprav se mi zdi da me valovi manj valjajo, kot kakšne Elan 401, vsaj tako se mi je zdelo ko sem opazoval zibanje plovil okoli mene.
Veter je moteč če moraš veslat proti njemu, gre pa zato domov toliko lažje :D Lahko se sidras, tako kot vsi drugi. Kopat se ne rabiš, ker pa je morebiten padec vseeno treba vzeti v obzir, se vedno oblečem v suho jadralno obleko. Skratka imam vse kar imajo primerljivo veliki, razen priveza in motorja.
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Sr Jan 15, 2014 11:17

Matic iše čoln za pr nas ne za trope kjer so barakude :) .Tam je ceu let kopalna sezona. Al pa nism prou razumu.

lp
grestr
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Jul 09, 2012 09:54

OdgovorNapisal/-a grestr » Sr Jan 15, 2014 11:20

mamo pa kup 30 - 50 kg tun :shock: :D :D

pa ne vem če si jo želim zapet :lol:
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Sr Jan 15, 2014 11:23

grestr napisal/-a:mamo pa kup 30 - 50 kg tun :shock: :D :D

pa ne vem če si jo želim zapet :lol:


Lepo za tebe.Sem ti kar foušn. Tuno zapet na tej dili pa ti tut ne bi priporočal :lol:

lp
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Jan 15, 2014 12:54

Nekaj o nekonvecionalnem ribolovu.

Lovljenje lignjev januarja na SUP deski si ne znam predstavljati. Poleti je napisal, da ne bi lovil.

Jaz sem naredil kakih 100ur ribolova na jetu... Res fenomenalna izkušnja, ampak vsakomur svetujem, da naj to vzame le kot izkušnjo. Moker, ni prostora, vse se ziba itd... nobene sence, če piha začne zebsti. Bog ne daj valov...
Itaq te pa vsi gledajo, kot da si padel iz lune. Nekateri tudi negativno. Sam sem imel srečo, da sem ulovil tudi nekaj nadpovprečnih primerkov, tako, da "sem dokazal svoje". Ima pa svoj čar plovba na "spot" pri 45kn. Iz celine na cresu si in no time :) SUP nažalost nima niti te prednosti.

Skratka, kot je nekdo napisal. Super za izziv, adrenalin, ni pa to za "navadne" ribiče. Deska pa še toliko manj!
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
grestr
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Jul 09, 2012 09:54

OdgovorNapisal/-a grestr » Sr Jan 15, 2014 13:41

res ne vem kje je razlika a januarja loviš iz SUP deske ali pa iz neke male banje tipa Elan 401. zebe te povsod, vremenskim si enako izpostavljen, mogoče si na SUPu malenkost bolj moker tja do gležnjev, pač prilagodiš oblačila. če te začne zebst odveslaš en krog, kar na 401 ne moreš narest :D
vedno kadar odveslam z palico na panuli ali pa sedim in lovim lignje sem mimoplujočim zanimivost, negativnih mnenj še nisem bil deležen.
na sup deski je več prostora kot na jetu, predvsem ravnih odlagalnih površin, ziba se pa itak vse.

če ima kdo željo poizkusit .... več ali manj sem vse vikende v kampu v Ankaranu, suhe obleke in deske so na voljo .....
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jan 15, 2014 17:07

Grestr, hvala, da si me tako lepo popravil... Kot je že Marchi napisal, upam, da bo Matejc tole razpravo odcepil v svojo temo - prav lepo zanimiva je.

Tisti posnetek, kjer je riba vlečna služba za SUP desko, me je spomnil na koga, ki na rolerjih - ali morda na monociklu - na povodcu sprehaja mladega, živahnega, velikega in še ne prav ubogljivega psa, ki hoče zdaj povohati tole, potem steči za tistim, potem... Gre, če si dovolj dober kos akrobata - in če si in gre in obvladaš, najdeš še podobnih zanimivih in zahtevnih dejavnosti, ampak težko kaj dosti bolj uživaškega.

Stvar se zakomplicira, če je to na zelo prometni ulici, pa ni važno ali se zatakneš za motorna vozila ali invalide na berglah ali v vozičkih - ali pa za palico kakega slepca. Na vsak način je bolje, če vsaj ne začenjaš na taki ulici, razen če bi morda rad posnel burlesko :wink:

Tako pri ribarjenju na SUP deski ujeti večjo ribo od tiste na posnetku - recimo eno kapitalno tuno, ko so že bile omenjene - tudi če se greš brez napak smučanje na deski na tunin pogon, pomeni nekaj problemčkov:

  • Kako daleč in kam te tuna odvleče, preden ji zmanjka moči?
  • Kaj se zgodi, če tuna ne upošteva pravil o izogibanju trčenj na morju, ko te vleče?
  • Kako biti potem kos problemu iz zgodbe 'Starec in morje' - torej kako srečno spraviti ulov nazaj, da tako kot pri tisti zgodbi ne privlečeš nazaj samo kosti?

Če se je kdo spomnil kake omejitve, kako daleč od obale smeš na SUP deski, ali je tuna s tem seznanjena? Če ni, ali ti pomorska policija odpusti, da si ujel tuno, ki se ne drži tega predpisa :lol: :lol: :lol:

Če se ti pa malo dlje od obale deska prevrne, laks zadrgne okrog kake roke ali kaj podobnega neugodnega, pa ne bi škodilo že vnaprej malo premisliti, kaj storiti v takih primerih.



Drugače pa, kako bi šlo SUP veslanje proti vetru in odprto marelo za nazaj - gotovo je tudi to že kdo delal, saj sem se jaz kot mulo tudi pustil vetru vleči z marelo na drsalkah...

Je - povezave so pod slikami.
SlikaSlika

Slika
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
kanto
Kapitan
Prispevkov: 176
Pridružen: So Jun 28, 2008 09:44

OdgovorNapisal/-a kanto » Če Jan 16, 2014 19:27

To mi deluje nekako tako, kot če bi si v čolnu zavezal skupaj levo roko in desno nogo, da bi bilo malo bolj zanimivo. Ne vem zakaj bi med ribolovom, namesto da bi užival pri izvlačenju ribe, lovil ravnotežje in po možnosti še padel v vodo in izgubil ribo?!? Že tako gre hitro kaj narobe. Ne razumem :roll:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov