Panula za zobatce

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Sep 01, 2015 09:11

Jaz sem vozil 5 milj, pa se kar ujelo. Tudi jaz sem panuliral na iglico brez uspeha. Sem bil pa s prijateljem na čolnu, ko je ujel zobatca na pol kilskega lignja. Manjše so mu takoj potolkle sitne ribe.
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Sr Sep 02, 2015 09:17

Jaz sem se vrnil iz 14 dnevnega dopusta brez ribolova na zobatca... žal je šel impeler na pomožnem motorju..tega pa nisem prej preveril... tako, da potem sem šel po stari poti s puško v vodo...
mato22
Prispevkov: 2
Pridružen: To Sep 01, 2015 15:51

OdgovorNapisal/-a mato22 » Sr Sep 02, 2015 13:14

Živjo!

Imam samo eno vprašanje glede panule za zobatca s palico.
Imam viško panulo in pa naredil sem še svojo ročno panulo s svincem čuvarjem (150M 1mm laks in predvez fluocarbom 5m s tremi trnki Grilla live bait 2/0).

Pred kratkim sem od tasta za darilo dobil palico in multirolo. Palica je Balzer 20-30lb in ima zadnjo rinko s koleščkom, multirola pa je Lineaeffe.

Zanima me samo pri predvezi. Recimo če dam predvez iz fluokarbona 5-10m, pride potem na glavno vrvico močna vrtljivka. Potem bi za čuvarja imel narejeno zanko na glavni vrvici s hitro sponko, ki sem jih že kupil. Zanima me potem, ko na palico navijaš laks (čuvarja snameš dol in navijaš naprej) in ko prdeš do vrtljivke, ki povezuje predvez in glavno vrvico, potem vi ročno vlečete še celotno predvez cca. 10m oz tudi več ali kako??
Ker vrtljivke verjetno ne moreš naviti na multirolo, tako ali tako ne gre čez rinko pa še uničil bi jih...
Nazadnje spremenil mato22, dne Pe Sep 04, 2015 09:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Če Sep 03, 2015 15:38

Čuvar snameš pri rinki.. ostalo pa naviješ na mlinkček.. jaz nisem imel težave naviti vrtljivko (ki je zelo majhna) preko rink na mlinček..
mato22
Prispevkov: 2
Pridružen: To Sep 01, 2015 15:51

OdgovorNapisal/-a mato22 » Pe Sep 04, 2015 08:59

peterv6i napisal/-a:Čuvar snameš pri rinki.. ostalo pa naviješ na mlinkček.. jaz nisem imel težave naviti vrtljivko (ki je zelo majhna) preko rink na mlinček..


Pri multiroli, ki jo imam bo to bolj težko, saj imam tisto vodilo za laks, ki je zelo ozko in tam sponka ne bi šla skozi, pa tudi uporabljam malo močnejše sponke in je ne bi spravi skozi prvo rinko.

Tole je rola:
[img=http://s23.postimg.org/j54uhxv4n/lineaeffe_jd500_multiplier_boat_sea_fishing_reel.jpg]

Očitno je najbolje, da predvez potem kar z roko potegneš.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Sep 08, 2015 19:49

mato22 napisal/-a:
peterv6i napisal/-a:Čuvar snameš pri rinki.. ostalo pa naviješ na mlinkček.. jaz nisem imel težave naviti vrtljivko (ki je zelo majhna) preko rink na mlinček..


Pri multiroli, ki jo imam bo to bolj težko, saj imam tisto vodilo za laks, ki je zelo ozko in tam sponka ne bi šla skozi, pa tudi uporabljam malo močnejše sponke in je ne bi spravi skozi prvo rinko.

Tole je rola:
[img=http://s23.postimg.org/j54uhxv4n/lineaeffe_jd500_multiplier_boat_sea_fishing_reel.jpg]

Očitno je najbolje, da predvez potem kar z roko potegneš.

Slika
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Sr Sep 09, 2015 08:11

To vodilo mislim, da lahko tudi snameš dol? Vsaj pri mojem je tako... sicer pa lahko tudi na roke potegneš ja..
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Apr 28, 2016 11:12

Pozdravljeni panulaši. Včeraj sem ravno delal naveze, pa sem si mislil, da malo vprašam kako imate rešene nekatere stvari. Govorim o sistemu panuliranja na čuvarja z živo vabo. Predvsem me zanima dolžina in debelina predveza (pri meni 20 metrov fluorocarbon, 70 lb), ter dolžina, debelina naveze in kakšne trnke uporabljate (pri meni 1.5 metra fluorocarbon, 90 lb, trnki Owner cutting point št. 7). Pa pri treh trnkih ( ligenj), sta prva dva fiksna, ali samo prvi? Vem, da ima to vsak rešeno malo po svoje, pa mogoče dobim še kakšno idejo.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Jun 05, 2016 23:51

Prvi letos, pa ga objavljam.

Vaba je pripravljena
Slika

Po dobrih 4 urah vztrajanja in petih izgubljenih lignjih (kantarji) je bil trud poplačan. Imel je 2.3 kile.
Slika
hhocevar
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Feb 04, 2016 19:48

OdgovorNapisal/-a hhocevar » Po Jun 06, 2016 06:10

čestitke :D :D
Dimen
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Sr Dec 29, 2010 11:57

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Jun 07, 2016 13:05

Ali ima kdo izkušnje z trolling diverjem: https://www.google.si/search?q=trolling ... 9wnhd7M%3A

ali pa torpedom. Se obnese??
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Jun 07, 2016 22:58

Dimen, nisi nič napisal kako in na kaj boš panuliral. Če boš lovil malo pod površjem, ali pa nekje okoli sredine, je snemljiv torpedo kar priročen. Če boš lovil pri dnu, se mi zdi pa čuvar najbolj primeren, ker imaš najboljši občutek za reguliranje globine glede na teren. Nisem še lovil s trolling diverjem, se mi zdi pa neprimeren za lov pri dnu na palico.
zali
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe Sep 27, 2013 20:54

OdgovorNapisal/-a zali » So Jun 11, 2016 12:47

Mogoče kdo pozna palico za troling PRO LIGHT XXT, 2.13 m in 20 lbs?
Ker me zanima, če gre na to palico navadna spin drumla. Hvala za odgovor.

lp
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » So Jun 11, 2016 23:35

Skrinja in pumpica iz kitajske funkci oria ok, ligenj prezivel. Vozil sem ga dve uri. Panulal od 20-40m, problem je bila hitrost, vozil sem od 1,5-2,2milje ker pocasneje ne gre.

Na 40metrih mi je enkrat cuknilo, seveda sem jaz cuknil nazaj ampak ni bilo nobenega upora... Ko sm potegnil ven je ligenj imel odsekano glavo od oci navzdol :?

Slika

Sicer nevem kako da se ni zapelo, trnk je bil namrec na spodnji strani med ocmi :evil:

Je bil najverjetneje kaksen kantar, mali zobatec, ali sem naredil napako in ne bi smel cuknit ampak bi moral spustit malo laksa predn sem zategnil, da bi riba tacas pozrla lignja?
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Jun 12, 2016 01:17

Spin 123, gre lahko tudi počasneje. Zadaj privežeš vedro, ki zaradi upora kar zmanjša hitrost. Poizkusi.

Kar se pa prijema tiče , si pa sigurno prehitro zategnil. Lahko da je bil večji kantar (manjši počasi cufajo lovke) ali pa zobatec (ni rečeno, da je bil mali).

Kaj si imel lignja zapetega na dva, ali na tri trnke?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov