Brodarica -> Žaborič, uvala Mirine

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

maremare
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Mar 06, 2014 09:11

Brodarica -> Žaborič, uvala Mirine

OdgovorNapisal/-a maremare » Sr Jul 30, 2014 13:56

Pozdrav vsem!

čez teden dni bom v kampu Jasenovo, pa me zanima če ima kdo kaj izkušenj z ribolovom na tem področju. Na razpolago mam gumo 3m in 4hp Motor, tako da sem mobilen v lepem vremenu :?
Imam pa dve palici, ena match 3,7m 8-20g in ena "jig" 2,1m 0-200gr, plus roke ;)
Nekak se nagibam k iskanju kakšnih ribonov, ipd, pa kakšna lahka/srednje težka panula , pa mogoče kaki domačica ligenj...

Kolikor Sem gledal je globina do ca. 30m, pa nekaj podvodnih sik (upam da pravilni naziv, ker se še lovim grede pučin, sik, ...), ki se vzpnejo na -6m. Pa ob severni obali V. Oštrice bi probal kako panulo vlečti pa nazaj po južni obalo Krbele in Oblika (vkolikor bo vreme ugodno)...vsaj tako Sem si jaz to zamislil, glede na prebrano in konf. terena (gledam po Navionics). Upam da ne živim v zmoti :?: Dodajam še karto

Slika

Cilje je da nalovim vsaj 1x za pošteno večerjo za dve osebi (ki jesta za 3 :lol: )

Vsaka ideja, pomoč, nasvet seveda dobrodošli.

Zavedam se da pribor glih ni za na morje, ampak to je na razpolago.
LP,
M
Everyone wants to be the captain till there is captain stuff to do
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Če Jul 31, 2014 08:03

V tem delu lovi precej domačinov, ki v temi noben ne uporablja pozicijske lučke, da jih drugi ne zavohajo. Ko pa pridejo na obalo pa: "ni ribe, ni"
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
maremare
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Mar 06, 2014 09:11

OdgovorNapisal/-a maremare » Če Jul 31, 2014 08:19

to pomeni, da verjetno riba je :)
No pa bomo sledili vonju travarice :lol: pa da vidimo kje oni lovijo.

Hvala za informacijo, ker grem tja letos prvič, pa da nebom v kalnem ribaril (kar verjetno bom zaradi juga, ki je napovedan)

Lp,
M
Everyone wants to be the captain till there is captain stuff to do
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Če Jul 31, 2014 10:07

Tle sem večkrat lovil s puško..
Teren je peščen in travnat.. Na tem področju smo lovili brancine in orade je pa tudi dosti ovčic (mormori) in hobotnice..
Šeka pri Oblik-u ni nič posebnega.. probaj panulat južno stran šeke proti oblik-u.. Teren od svetilnika "v.oštrica" proti jugu je dober za orade.. (kamnit) in kar hitro pada.. je pa tukaj tudi tok..

Drugače okoli teh notranjih otokov je že kar precej "uničeno" ker so dnevno mrežarji na delu... Tle sem lovil leta 2006 je bilo ribe v 6 mesecu na pretek.. Ne vem pa kako je kasneje..
Lovil sem še predlani oktobra in ni bilo primerjave z 2006..

Tukaj je nekaj sličic iz tega arhipelaga.. (otočki tle okrog kjer si ti zacahnal)..
Slika

Slika
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Če Jul 31, 2014 10:34

maremare napisal/-a:to pomeni, da verjetno riba je :)
No pa bomo sledili vonju travarice :lol: pa da vidimo kje oni lovijo.

Hvala za informacijo, ker grem tja letos prvič, pa da nebom v kalnem ribaril (kar verjetno bom zaradi juga, ki je napovedan)

Lp,
M

ž
V Žaboriču ni juga - je zaliv 100 % zaščiten zato zaliv domači nazivajo Mirne vode .. največji valovi so bili do 30 cm, nekoč smo še lovili tam kjer je zdaj kamp (na koncu Žaboriča), voda je bila kristalno čista - vidiš BP do dna na cca 20 m, enkrat sem se potapljal okoli otoka Krbela Vela in mi je priplavalo lice na doseg roke, videl še nekaj oradic, cipljev in ovčic ter nekaj šparev in črnikov
maremare
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Mar 06, 2014 09:11

OdgovorNapisal/-a maremare » Če Jul 31, 2014 10:35

Lep ulov, svaka čast...uf...da jaz samo en sloj iz hladilne nalovim v 2 tednih sem že zmagal :D
Ja bom videl koliko bo vreme/morje dopuščalo nekih daljših izletov, bom pa sigurno probal potegnit panulo za brankota.
Sem pa še nekaj gledal na YT (mislim da rogi ribaru al nekaj podobnega), pa je stari majstor šel na hobe tukaj okoli ob obali. Bomo preverili. Sicer sem jih na Pelješacu lovil z ostjo, tokrat pa bom probal kr iz čolna na štrik pa mrtvo ribo.

Hvala za opis in slikice.
Everyone wants to be the captain till there is captain stuff to do
maremare
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Mar 06, 2014 09:11

OdgovorNapisal/-a maremare » Če Jul 31, 2014 10:37

aleks09 napisal/-a:
maremare napisal/-a:to pomeni, da verjetno riba je :)
No pa bomo sledili vonju travarice :lol: pa da vidimo kje oni lovijo.

Hvala za informacijo, ker grem tja letos prvič, pa da nebom v kalnem ribaril (kar verjetno bom zaradi juga, ki je napovedan)

Lp,
M

ž
V Žaboriču ni juga - je zaliv 100 % zaščiten zato zaliv domači nazivajo Mirne vode .. največji valovi so bili do 30 cm, nekoč smo še lovili tam kjer je zdaj kamp (na koncu Žaboriča), voda je bila kristalno čista - vidiš BP do dna na cca 20 m, enkrat sem se potapljal okoli otoka Krbela Vela in mi je priplavalo lice na doseg roke, videl še nekaj oradic, cipljev in ovčic ter nekaj šparev in črnikov


Ja glede vetra vem da je v samu uvali mirine ok, samo bi se proti obliku probal spustit, tako da pridem na malo bolj odprte terene.
Siver pa hvala za opis videnega življa, tako da malo vem na kaj ciljat.

Lp,
M
Everyone wants to be the captain till there is captain stuff to do
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Če Jul 31, 2014 10:58

Hobotnice imaš po celi tej strani obale, na kateri je na koncu svetilnik..
Globina za hobotnice med 5-12 metrov..
Raje kot na mrtvo ribo lovi na umetnega raka in sani..
Raka zavežeš lahko z klasično vrvico 1.5 mm ker hobotnica je itak blentava in jo ne moti.. Sani imajo gor utež, ki ropota in ropot privabi hobotnico..
Bral sem na podvodni.hr, da uporabljajo kar se da večjega raka in belo obarvanega...

Sani pa ti izgledajo tako:
Slika

ta ima na koncu še košček verige da ropota..
to spustiš na dno in malo premikaš - cukaš da se zadeva premika po dnu..
Na tem terenu kot sem ti napisal je večinoma pesek in sem pa tja kakšen rob ali kamen.. tako da ni strahu, da boš kam zapel..

http://www.marjan.hr/?p=lov%20hobotnice.html
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Če Jul 31, 2014 11:05

Aja pa še to..
ta del kamor se odpravljaš preliv med oštrico in oblikom je izredno prometen!!! vsaj v sezoni..
maremare
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Mar 06, 2014 09:11

OdgovorNapisal/-a maremare » Če Jul 31, 2014 11:17

sem tudi jaz o raku študiral...grem danes še v nabavo, pa da vidimo kaj je na policah. Glede prometa pa verjamem, saj je uvala odlična za sidranje, pa še ena izmed poti do šibenika...ampak bom se obale držal, pa bo vse ok (daleč od nje itak ne morem).
Everyone wants to be the captain till there is captain stuff to do
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » So Avg 02, 2014 19:06

Z moje strani preverjeno je rak magnet za hobotnice.

Rekord okoli 15 komadov v eni uri samo so bile take pol kilske z izjemo kakšne večje... Sem pa lovil iz blazine z masko :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Po Avg 04, 2014 09:19

polkilske hobotnice? ne se hecat...
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Avg 04, 2014 09:59

Spin123 napisal/-a:Z moje strani preverjeno je rak magnet za hobotnice.

Rekord okoli 15 komadov v eni uri samo so bile take pol kilske z izjemo kakšne večje... Sem pa lovil iz blazine z masko :lol: :lol: :lol:


Mrkači, muškatna, ....????

.lp
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » Po Avg 04, 2014 11:42

Na tistem območju jih je pač mrgolelo manjših primerkov, saj nevem koliko so teške ker takšne izpuščam, sem samo hotel povedati da ce je hobotnica v blizini bo raka takoj naskocila, vsaj pri meni je bilot ako. Tudi vecje, samo mores pa imeti debel laks ali celo špago...
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » Po Avg 04, 2014 11:45

pajer1 napisal/-a:
Spin123 napisal/-a:Z moje strani preverjeno je rak magnet za hobotnice.

Rekord okoli 15 komadov v eni uri samo so bile take pol kilske z izjemo kakšne večje... Sem pa lovil iz blazine z masko :lol: :lol: :lol:


Mrkači, muškatna, ....????

.lp


V čem je razlika oz kaj sploh je ta muškatna hobotnica?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov