Lignjelov 2014/15

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Jan 06, 2015 23:30

.

Od tu naprej, vse poste, ki se ne bodo nanašali na konkretno temo, brišem.

LP, moderator, pajer1





Odprite novo temo!
.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
andrejzabukovec
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Mar 31, 2014 10:41

OdgovorNapisal/-a andrejzabukovec » Ne Jan 11, 2015 18:16

Pozdravljeni lignjelovci
Prvo hvala pajer za izčrpne informacije o panuliranju na lignje lepo si razložu, vse mi je jasno.
Ta teden na začetku tedna sem bil 3 dni v Bešaniji pri Savudriji. Lovil sem med Umagom in Savudrijo z mojo boljšo polovico bilo je krasno. Lepo vreme mirno morje kot šajba.
Lovila sva na Skosavice DTD spodaj zelena zgoraj rdeča nekje na globini med 15 in 23m. Premikala sva se z tokom.
Panuliranja sedaj nisem mogel sprobati ker sem imel na čolnu še 15 mesecev staro hčerko in je bilo pre malo placa na moji gumici.
Moja boljša polovica je prvič ujela lignja in to prvič k je sputila skosavice v morje, in nato ponovila še z drugim in tretjim spustom v morje NORO bila je zelo navdušena. Bila sva zgleda nad jato,tudi jaz sem dva ujel.Moram pa povedat da sem pa ujel največjega lignja do zdej, govorim od oka ampak imej je najmanj 1 kg, nogavica je bila pa dolga približno 50 cm crazy.
No izlov je bil v treh dneh 18 lignjev (tor 9, sre 7, čet 2 +1) in ena kr velika sipa. Lovila sva pa od 11h pa do 15h edino ko smo šli domov sem šel še zjutraj (8 - 10h) za dve urci probat pa sem tudi jih dobil.
Bila sva zelo zadovoljna.
Aja v torek je tudi zelo ropotalo po vodi full je bilo enih rib, domačin mi je tm reku da so mlade tune, mladi delfini, ali lica ker to je bilo od obale cirka 50 m
Grem pa februarja z kolegom bom pa probu panulco pa tudi fish finderja bova mela gor, pa pravijo da so takrat kapitalni lignji, bomo videli.
Lp.vsem
Še neki fotk
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
sinji galeb
Kontraadmiral
Prispevkov: 308
Pridružen: Ne Jul 17, 2011 09:09
Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a sinji galeb » Ne Jan 11, 2015 19:08

Čestitke za lep ulov.
...vesel sem kot tornado med kamp prikolicam... :)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Jan 11, 2015 20:50

andrejzabukovec napisal/-a:Pozdravljeni lignjelovci
Prvo hvala pajer za izčrpne informacije o panuliranju na lignje lepo si razložu, vse mi je jasno.
Ta teden na začetku tedna sem bil 3 dni v ......


Aja v torek je tudi zelo ropotalo po vodi full je bilo enih rib, domačin mi je tm reku da so mlade tune, mladi delfini, ali lica ker to je bilo od obale cirka 50 m
Grem pa februarja z kolegom bom pa probu panulco pa tudi fish finderja bova mela gor, pa pravijo da so takrat kapitalni lignji, bomo videli.
Lp.vsem
[/img]


Lepo, da ste bili kot ekipa uspešni. Kapitalec ima sigurno preko kile.

Ribe, ki "harajo" po vodi so male tune. Tam nekje od 15-30kg vagajo. Sem jih že tudi jaz videl na tem področju.

Da ne boš razočaran glede kapitalnih lignjev. Če bo takrat ...., in tudi to mora bit ...., da je nekaj na tem. Prav lahko pa da takrat ne bo nič več, ker bo že konec sezone .

Ma ja, za dober lov je treba trpet! Hihihihihihi.

LP

PS

Jaz bom jutri trpel. Hihihihihihi.

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jan 11, 2015 21:12

:lol: pajer1, uspešno trpljenje ti želim :lol: seveda v lignjelovu, da ne grem ven iz teme.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Jan 12, 2015 16:36

Sva v soboto z Luno557 probala panulirat ..... pa bo treba še vežbat al pa kakšneg inštruktorja dobit... je kr muka prazn sistem z pol kile čuvarjem ven vleč, kaj šele če se kaka raketa gor obesi. Tako, da rezultat panule je nič, na skosanje pa je palo 7 kosov od tega 5 totanjev.
mirno morje
gregasom
Poročnik fregate
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Avg 15, 2012 19:59

OdgovorNapisal/-a gregasom » Po Jan 12, 2015 20:10

Za vikend sem bil v Izoli. Skoraj smešen je pogled na carinski pomol, kjer lovi vsak večer 10-15 "ribičev". V petek so v celem večeru vsi skupaj ujeli dve mini sipi, v soboto pa samo eno. Lignja iz obale na pomolu niso ujeli že nekaj dni. A še vedno vsi vztrajajo na istem mestu...vsak dan z istimi peškafondami...dan za dnem...ko vprašaš če so poskusili še tudi kje drugje, so odgovori v stilu da jih drugje ne zanima, da če bo, bo tukaj in da drugje ni...:)
Pozno zvečer po 23.uri (ker sem bil res blizu v hotelu Marina), mi ne da miru in probam še sam za pol ure. Čisto na površini, tik ob pomolu se mi zaleti en ligenj mimo egija od spredaj :twisted: Dobim občutek da je še tistih nekaj lignjev v zalivu pod velikim pritiskom :D

Potem se odločim za svojo pot, vstran od tega pomola...dobim sipo, dve.
Naslednji dan (nedeljo, včeraj) pade še nekaj sip, manjših in končno še to kar sem čakal...
Sicer še ne kilski, upam pa da bo naslednjič
:lol:
Slika


lp
ataščuk
Štabni vodnik
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Dec 04, 2013 20:42

OdgovorNapisal/-a ataščuk » Po Jan 12, 2015 22:47

Tune ja!
Tudi sam sem opazil tune, sicer v slo morju nekje na pol poti iz pirana do savudrije. To je bilo v četrtek, je bilo pa sicer takrat precej slabo z lignji, na standard pozicijah čista pušijona, potem sem jih pa le našel bili so skoraj pri boji vidi, tam sem jih sicer obil nekaj, vendar še zdaleč ni bilo to kar sem pričakoval za cel dan lova:) učasih pač nočejo ne glede kako jih mamiš:)
Ne bi bilo pa slabo kakšno tunico pohaklat:)

LP N
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jan 13, 2015 08:27

A pol so pa tune po novem letu skakale po morju za nov let,ko sem vozil iz Novga grada v Umag.?
andrejzabukovec
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Mar 31, 2014 10:41

OdgovorNapisal/-a andrejzabukovec » To Jan 13, 2015 09:57

Pajer
Ja jaz upam želim si da bi bili kapitalni lignji, sam bom pa tudi zadovoljen z bilo kakšnimi tudi manjšimi lignji :D.
Ja do kdaj se pa lovijo ponavadi lignji?
Lansko leto sva z kolegom prvič lovila lignje pri Vrsarju pa je bil 14 februar, sva jih na rapalco ujela 6 kom. ampak kr zelo lepih.Ko sva šla pa okrog 15 marca lovit, pa ni bilo niti L od lignja.Res pa da sva lovila samo na Rapalco se pravi na vleko.
Zanima me še kako je z lovljenjem z lučjo, v mislih imam nekaj takega( http://www.maguro-pro-shop.com/sl/oprem ... -led-light) je to prepovedano ali dovoljeno na Hrvaškem.Kupim pa ponavadi karto za rekreacijski ribolov.
Hvala za odgovor.
Lp.Andrej
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Jan 13, 2015 10:13

Luč je učinkovita. Dovoljena, pa je le lastnikom letnih dovolilnic....tako, da si v prekršku.
mirno morje
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Jan 13, 2015 16:03

.

Načeloma je sezona lignjev takrat, ko te zebe v roke.

Se pa lovijo celo leto. Vsak resen panulaš si ga ulovi v največji vročini sredi poletja. Tudi resni lignjelovci jih lovijo skozi celo leto, toda največ se jih ulovi pozimi.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Jan 13, 2015 16:09

.

Včeraj sem malo sprehajal svoje Marie, Yo zurije po vodi.
Ujel 24 kosov lignjev. Bi šla številka verjetno proti 40, če ne bi po tretji uri popoldan zapihal dokaj močan jugozahodnik. V močnejšem vetru pa s svojo barko ne morem držati smeri. Levo, desno, pa val ki te ustavi in postavi kar malo počez, ma brez veze, noben užitek ni to. V marino privezat in domov. Skoraj dve uri najboljšega časa za lov je šel k vragu.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

Hydro glow

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » Pe Jan 16, 2015 23:04

Dobra varianta - Hydro glow.

Dovoljena je za R 1 in njegovega kolega er... hahahahaha
Na nek poseben način je tako osvetljena kopalna ploščad. Organi nekako niso hoteli verjeti te zgodbe o kopalni ploščadi.

Lovil sem ta teden od ponedeljka do danes v parku Tjelaščica, Sestrica, garmenjak - klasika. .
Najslabši ribolov .... do 20 kom. cel popoldan in pozno v noč.....
Domačini prav tako "jamrajo" , da je slabo.
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » So Jan 17, 2015 13:10

Jaz lovim 2x na leto tako da se mi nekako ne izplača nakup hydroglowa in sem si ga naredil za vse skupaj 15€ iz led lučk pa stvar dobro sveti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov