Rekreacijska dozvola/lov z masko

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

Rekreacijska dozvola/lov z masko

OdgovorNapisal/-a vstante » Ne Avg 24, 2014 23:53

Pozdrav!

Mogoče kdo od vas ve kaj več, letos sem kljub posedovanju mesečne dovolilnice za rekreacijski ribolov malo švical, kadar sem bil v vodi in videl čoln lučke kapetanije ali policije.

Ali je po vašem mnenju istočasna uporaba potapljaške opreme (obleka, maska, plavuti) in panule z rakom za lov hobotnic dovoljena?
In kaj je, če nosim zraven še gaf za pasom?
Tukaj ne gre za podvodni ribolov, ali pač?

Pravilnik je tukaj
http://www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=21
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Po Avg 25, 2014 09:43

Loviš morske "prebivalce". In to pod vodo. Neglede na to z čim, je to podvodni ribolov :wink:

lp
Ne pusti se povlečt dol na njihov nivo. Tam so v prednosti.
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

OdgovorNapisal/-a vstante » Po Avg 25, 2014 11:58

Marenostrum, si prepričan?

Po definiciji je PL

Podvodni ribolov je vrsta ribolova, pri katerem podvodni lovec skuša prebosti ribo s puščico, ki jo zabode ali vrţe z roko ali ustreli s podvodno puško.

in

Pravilnik navaja, da je športni
ribolov s podvodno puško dovoljen z uporabo sulice z ostmi ali s harpuno brez eksplozivnega naboja ali podvodne puške brez eksplozivnega polnjenja, s harpunami brez eksplozivnega naboja. Lovec lahko pri tej vrsti lova uporablja največ dve sulici ali največ dve podvodni puški
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Po Avg 25, 2014 17:13

25.
ribolov
je lov i sakupljanje riba i drugih mors
kih
organizama,
26.
ribolovac
je osoba koja obavlja športski ili
rekreacijski ribolov u ribolovnom moru Republike
Hrvatske,
27.
ribolovni alat
je sredstvo koje po svojoj namjeni
omogućava ribolov,
28.
ribolovna oprema
je sredstvo koje po svojoj namjeni
omo
gućava uporabu ribolovnog alata,

Povzeto od tukaj:
http://www.podvodni.hr/images/zakoni/ri ... 202010.pdf


Res je, da imaš dovolilnico(mesečno). Kako pa si bo polcaj, HR, tolmačil tvoj način lova, pa je zopet odvisno od njega. Če pogledamo odstavek 27. , pa bi verjel, da se policaj odloči, da obavljaš podvodni ribolov, " sa ribolovnim alatom".

lp
Ne pusti se povlečt dol na njihov nivo. Tam so v prednosti.
anjes
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: To Avg 27, 2013 16:09

OdgovorNapisal/-a anjes » To Avg 26, 2014 14:01

Živjo,
jaz vedno ko grem lovit kupim dozvolo za podvodni ribolov, pa hkrati tudi panuliram, nikoli še problemov z policijo, vedno "sve uredu dečki" :)

Lp Anej
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

OdgovorNapisal/-a vstante » To Avg 26, 2014 18:43

Ja pol ostajata sam 2 možnosti, se odpovedat slastnim glavonožcem,
Al pa nabavit dovolilnico za športni ribolov.

In molit, da bo prihodnje leto možen nakup letne dovolilnice,
Drgač postane vse skupaj hudimano drag šport
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Avg 26, 2014 19:55

Huh, še dobro, da ne vem v kakšnem prekršku sem bil, ko sem metal meduze iz vode kot mulc. Dejansko bi me v meduškem Hagu obsodili na smrt z ožigi, zaradi opravljenega genocida.

Ali je beseda "drugih morskih organizmov" vezana le na tiste, za katere se da pobrati kakšne €€
https://vodovod-rh.si/
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » To Avg 26, 2014 21:11

Zakaj bi se odpovedal? A ni tako da z dovolilnico za sportni ribolov lahko lovis z pusko in na trnek,r azlika je le v tem da moras biti vclanjen v klub ali pa kupis clansko izkacznico preko strani za 50kn, ali ne?
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

OdgovorNapisal/-a vstante » Sr Avg 27, 2014 00:06

Spin123 napisal/-a:Zakaj bi se odpovedal? A ni tako da z dovolilnico za sportni ribolov lahko lovis z pusko in na trnek,r azlika je le v tem da moras biti vclanjen v klub ali pa kupis clansko izkacznico preko strani za 50kn, ali ne?


Tako je, samo...

To sem napisal, ker bi potem imel dovoljenje za PL in kolikor se poznam, bi kmalu nabavil puško, pa plavutke bi morale biti druge, obleka maskirna, uteži še na nogah in hrbtu...

Krame bi blo še več kot pa zdej :wink:

Mal heca, moram pa se pozanimat, kakšen strošek in obveznost je članstvo v potapljaškem društvu
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » Sr Avg 27, 2014 13:15

vstante napisal/-a:
Spin123 napisal/-a:Zakaj bi se odpovedal? A ni tako da z dovolilnico za sportni ribolov lahko lovis z pusko in na trnek,r azlika je le v tem da moras biti vclanjen v klub ali pa kupis clansko izkacznico preko strani za 50kn, ali ne?


Tako je, samo...

To sem napisal, ker bi potem imel dovoljenje za PL in kolikor se poznam, bi kmalu nabavil puško, pa plavutke bi morale biti druge, obleka maskirna, uteži še na nogah in hrbtu...

Krame bi blo še več kot pa zdej :wink:

Mal heca, moram pa se pozanimat, kakšen strošek in obveznost je članstvo v potapljaškem društvu

Ja, a ni to to? Preko spletne strani lahko kupis za 50kn letno
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

OdgovorNapisal/-a vstante » Sr Avg 27, 2014 17:30

Spin123 napisal/-a:Ja, a ni to to? Preko spletne strani lahko kupis za 50kn letno


To nisem vedel. Mogoče veš, kakšne so letne obveznosti članov tega društva, če so sploh kakšne?
anjes
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: To Avg 27, 2013 16:09

OdgovorNapisal/-a anjes » Sr Avg 27, 2014 17:57

HSSRM je letna članarina katera je 50kn letno velja od 1.1-31.12. Bolje da jo plačaš preko interneta ker v kapitaniji oz kakšnem turist biroju, te bodo opalili za letno članarino v klub katera je 150kn. Nobenih obveznosti ali česa podobnega. Plačaš in to je to :)

Lp Anej
vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

OdgovorNapisal/-a vstante » So Sep 06, 2014 15:34

Super,hvala!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti