Trapula

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Jun 16, 2015 19:18

Včasih je treba malo čez rob dovoljenega....dvigne adrenalin
....se je pa treba zavedat posledic in če te dobijo požret sankcije....(kadr lovim brez karte imam v žepu 500 kun, toliko je baje najnižja kazen, pa APP (ako prođe-prođe))
mirno morje
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » To Jun 16, 2015 19:22

Me zanima, če je kdo imel kontrolo, ko je lovil črva s trapulo?
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Jun 16, 2015 20:58

Moj dobavitelj , sicer je imel dovolilnico, je pa policaj kompliciral, ker je videl 3 trapule (ostale 3, ki so bile nekoliko globlje ni opazil) in so se dogovorili da "ubuduče neče više od 2"
mirno morje
LUNA557
Kontraadmiral
Prispevkov: 265
Pridružen: Sr Jul 18, 2012 16:35
Kraj: Soline

OdgovorNapisal/-a LUNA557 » To Jun 16, 2015 22:43

Roman1, v vsakem primeru si ti na profitu! :lol:
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » To Jun 16, 2015 22:53

blisk napisal/-a:
V Sloveniji je črv zaščiten in se ga ne sme lovit.


To povsem drži ampak prodajalcev imaš kar nekaj.. vsi vse vejo ampak noben nič ne ukrepa.. podobno kot s tunami in ribolovi v rezervatih in školjkiščih.. "banana republika"
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Jun 17, 2015 00:22

Na to pa sploh nisem pomislil, da na hrvaškem uradno ne morem loviti črvov. Ja, pri nas pa tako ne.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Jun 17, 2015 07:08

.

Odločitev o lovu črva in s tem odgovornosti je stvar posameznika.

Res je, da je zakonsko določeno kako in kaj , toda .....

Vsak naj se sam odloči!

Je pa pravilno, da se ve kako je zakonsko s tem.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
blisk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr Jan 21, 2015 15:56

OdgovorNapisal/-a blisk » Sr Jun 17, 2015 10:18

Točno tako pajer. Vsak naj se sam odloči kako in kaj.
Sem hotel samo opozoriti da ne bo potem ajo nisam znao :D
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 17, 2015 11:54

blisk napisal/-a:da ne bo potem ajo nisam znao :D

Itak da bo... tudi tisti, ki vedo se bodo izgovarjali, da niso vedeli :wink:
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Jun 17, 2015 12:28

Ja. Samo izgovor da nisi vedel žal nič ne pomaga. Če se delaš, da ne poznaš zakona, vseeno odgovarjaš.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Sr Jun 17, 2015 13:39

Je res, da na sodišču "nisem vedel" ne velja in si kriv. Je pa odvisno kako se znaš pogovarjat s policistom. Od tega je tudi dosti odvisno.
Ampak to več ni kaj dosti povezano s temo, ki sem jo odprl.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » To Avg 11, 2015 21:59

Vrnil sem se domov.
Probal sem najti te presnete luknje a jih nisem. Par je bilo takih, da sem mislil evo zdaj bo, pa nič. Ko sem tako z masko bluzil in gledal dno, sem se spomnil tudi na tisti Pajerjev nasvet, da ne smeš gledat prehitro, počasi, kot da iščeš gobe, pa nič. Večkrat sem pomislil, kaj bi dal, da bi bil zdaj zraven nekdo, ki ve in bi mi s prstom pokazal to luknjo.
Vglavnem, začetna evforija me je minila in mogoče bom naslednje leto spet probal. Saj bom letos še doli ampak za to bo premrzlo morje.
gregasom
Poročnik fregate
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Avg 15, 2012 19:59

OdgovorNapisal/-a gregasom » Če Avg 13, 2015 21:47

PeterV te čisto razumem :D
Tudi jaz sem kupil trapulo že predlani in sem jo imel na morju že na več/vseh dopustih...v morju pretauhal in iskal bi rekel skupno verjetno več 10 ur, ampak svojega prvega črva še vedno nisem ujel. Teorije, prečitanega, pregledanega materiala in video posnetkov na youtubih že toliko, da se mi je že sanjalo o luknjah:) Pa sem bil na terenih, kjer bi morali biti, ampak tam kjer bi naj bila luknja (sluz, drekci, zdrobljene školjice), nikakor ni prišel ven. Nevem ali so bile te luknje prazne ali enostavno ni hotel jesti. Letos na Ugljanu mi je razlagal dečko (že kolega), ki mi lovi črve, da je nastavil na vsaj 20 lukenj in ve, da je not črv, ampak jim tisti dan očitno sardela ni dovolj dišala. Lovi pa ponavadi s tremi trapulami in za cca 5 črvov včasih porabi manj kot 20 min. No junija ko sem lovil mi je lovil 3 komade 1 uro in pol, ostali niso hoteli ven in on pravi (lovi izključno orade iz obale in to ne male), da je takrat ko črvi "ne delajo" da je boljše za orade, da jih je v tem času vedno ulovil več in bolje.
Počel sem že vse živo ostalo, šprical v luknje, v vodi na dobrih terenih tudi polagal vrvi, ki so bile prej namočene v sardelino olje, tako bi si jo naj (če je črv v bližini) potegnil v svojo luknjo...pa nič. Lukenj najdem zeelo malo, pa še tiste ali so prazne ali noče ven.
Edino kar je, sam jih nisem iskal nikoli globje od 3m (ker imam težave z bobniči), ampak so jih znanci lovili tudi na pol metra globine...tako da tudi to nebi smel biti razlog za neuspeh.
No, skratka ne obupat, jaz ga bom iskal še naprej in še kakšno trapulo bom kupil, ko bom najdel prvega, se bo upam da odprlo in bo šlo lažje, največ bo pa štelo zadovoljstvo, ki bo vredno več od orade:)
Torej moraš bit tak kot pri ribičiji in to sem - "vrlo uporan" :D

Črvolov je znanost !

lp
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Po Avg 17, 2015 10:50

Ja, tako nekako je to nam začetnikom na tem področju. Nimam kaj dodati. Prava znanost in umetnost. Verjetno je stvar v tem, da je treba "samo" razumet Naravo in njene zakonitosti, kar pa je očitno najtežje.
Tudi jaz se bom še naprej trudil.
ELAN666
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Apr 02, 2015 17:42

OdgovorNapisal/-a ELAN666 » Po Avg 17, 2015 11:10

peter sem mel isto težavo ko so mi govorili kok je enostavno hobotnico najt .....rabil sem 5 let da sem pogruntal sistem......

letos sem jo recimo že brez težav potegnil ven sredi belega dne v nabito polnem kopališču :)


sej bo .........sam trmast mora bit človek

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov