Ribolov v slovenskem morju

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Pe Nov 07, 2008 22:55

Saj ne vem će se ne hecaš? Če je nisi slikal, jo poskušaj najti na internetu - žal ne znam dati gor linkov.
Pozdrav,
edvard100
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 01, 2008 19:38
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a edvard100 » So Nov 08, 2008 19:14

Kasneje se lovi na Brajdah velike škombre. Iz Pi imam 3milje do brajd.

Pozdravljena MŠ,

Za Brajde še nisem slišal. Mi lahko opišeš kje bi to bilo?

Hvala, E.
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Po Nov 10, 2008 08:34

No zdaj smo pa v--- Če bi imela kordinate....Pri morski meji z Italijo bliže Kp kot Pi. Ko se tam dogaja, je itak gužva in ne moreš zgrešiti.
Povsod imajo lokalna imena za poicije npr. v Pi imamo male in velike šporke. kanal, avion, maona itd. in ima vsak svoja znamenja po obali, da se pravilno sidra. Nekateri se zanašajo samo na GPS in večkrat zgrešijo.
No morda bo kdo napisal kordinate, da saj približno najdeš.
Pozdrav,
edvard100
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 01, 2008 19:38
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a edvard100 » Po Nov 10, 2008 17:42

Jaz običajno štartam iz Strunjana, ker tam lahko pridem do morja, pa svoj mali Elan 310 (skrajšal na 299 :D ) spravim v morje.

Tam iz Strunjana ven proti Italiji je običajno kar gužva, je to tam?

Hvala za odgovor, E.
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Po Nov 10, 2008 18:28

No nevem - malo daleč je, da bi dobro videl gužvo. Je še ena pozicija bliže v isti smeri, kjer lovijo orade. Smer je Strunjan-Molfankone.
V glavnem pa ni nič narobe če greš tam kjer je gužva lokalcev - sigurno se nekaj dogaja. To velja za povsod in ne samo v našem morju.
Pozdrav,
edvard100
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 01, 2008 19:38
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a edvard100 » Po Nov 10, 2008 22:41

hvala, bom upošteval nasvet.

A kdo lovi tudi ponoči?
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Sr Nov 12, 2008 20:25

Kaj te zanima? Z čolna? iz obale? Poleti? Pozimi?------ :roll:
Pozdrav,
edvard100
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 01, 2008 19:38
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a edvard100 » Sr Nov 12, 2008 21:18

Pozdravljena,

Iz čolna. Poleti in pozimi.

Enkrat, ko sem imel še pasaro in sem zaradi plimovanja moral izpluti že okoli 2 ure zjutraj, sem poiskusil loviti ponoči, pa ni bilo čisto nič. Dokler se ni začelo daniti.

Sem imel smolo ali res ponoči ni kaj ujeti na trnik iz čolna?
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Če Nov 13, 2008 00:22

Poleti ponoči lovim blizu obale, kjer je malo močnejši tok ušate ali očade in šure na plovček in 1,5metra dol trnek. Istočasno imam še eno palico za ugorja. Ušata se ulovi sama, ti samo spusti plovček dlje od barke, samo palico malo sidraj, da ti je ne odnese. Sidraj pa se na 5-15m globine. Najraje papajo kostne črve, pa tudi lignja se ne branijo.Če poleti vidiš jadrnico med Fjeso in Pacugom ali pod Pi obzidjem, pridi bliže in ti pokažem-če dopušča vreme, sem tam vsako noč.
Če imaš črva-verni, pa dobiš še kakšnega Kavala ali Mormoro.
Sedaj pa se ukvarjqm samo z lignji. Vozim slalom med mrežami iz Pirana do Strunjana, če seveda voda ne fosforizira in dokler nisem v kockah.
Lp
edvard100
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 01, 2008 19:38
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a edvard100 » Če Nov 13, 2008 21:08

Pozdravljena,

Hvala za navodila. Če bo možnost, se z veseljem oglasim do tvoje jadrnice.

Gledam po vremenu, trenutno kaže dobro za ponedeljek in torek naslednji teden (naj ne bi bilo vetrovno ali dežja) in imam še nekaj dni dopusta za porabiti.

Omenila si, da se voziš med mrežami. A loviš lignje na panulo ali iz stoječega čolna?

lp, E.
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Ne Nov 16, 2008 21:21

Do mraka iz plutajočega čolna na puščo, potem pa panula - rapala na koncu. No najnovejše - zdaj niso več mreže najhujši problem, temveč veliko panulašev in frišnopečeni sploh ne vejo še za desno pravilo oz. da ne začnejo krožit in ti povozijo ribico. Danes je bila grozljivka 10 čolnov je panulalo na zelo majhnem območju in jasno nihče ni nič dobil. Žal v taki gužvi niti za probati ni.
Pozdrav,
edvard100
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 01, 2008 19:38
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a edvard100 » Pe Nov 28, 2008 19:53

Oj, hvala, malo pozno ti pošljam odgovor, sem veliko službeno na poti.

No, prejšnji teden v torek sem bil na morju s svojo lupinico. Zjutraj je bila burja, z menoj je bil tudi kolega, ki ne prenaša najboljše valove, pa sva lovila malo ven iz školjčišča pri Strunjanu in čez pol ure pride inšpekcija in naju gospod opozori, da loviva v krainskem parku. Bil zelo prijazen, tko da ni bilo kazni. Seveda sva se takoj premaknila in se zahvalila za opozorilo. Za ta krainski park nisem vedel.

Potem je okoli 12 ure burja ponehala in ujel sem 6 šnurov, dva velika ribona (saj zame) pa nekaj molov. Vse v cca. dveh urah. Potem spet burja in nič več omembe vrednih rib.

Tko da je bil za mano uspešen ribolovni dan, zdaj pa že gledam da najdem kakšno priliko da se ujame prosti dan/primerno vreme.

Lov lignja z panulo? Kako to poteka? Koliko hitro je porebno voziti in kako izgleda naprava za lov? A preveč vprašam?

Hvala za odgovor. :)
lp, E.
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Ne Nov 30, 2008 18:23

Ni kaj, kljub občasni burji si preživel lep in uspešen dan. Kaj te ni nikoli zanimalo kaj piše na teh rumenih bojah od Izole do Pirana jih je veliko? Za lignja vlečemo rapalo cca.20m za barko z 2,5 vozla ob obali in sicer najraje tam ko nesmomo, pri tem imamo oči na pecljih za inšpektorja, za policaja, za kapetanijo. Samo med Pi in Bernandinom jih ni (boj ), je pa zato toliko več čolnov in mrež. Jaz ne vlečem več -nimam živcev. Bolje mi je iti na obalo na miren kotiček in zadnje čase imam večji uspeh, kot oni iz čolnov - ha pa še manj me zebe in na bencinu prišparam.
Lep pozdrav,

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov