PARANGAL

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

xiii
Kapitan
Prispevkov: 180
Pridružen: To Nov 18, 2008 13:21
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a xiii » Pe Dec 19, 2008 09:34

Fantje ni panike...
Prva velika ki prime, jo bom skupi spekli!!!!!
Vino pa jaz častim!!!!!!
Fishermen never dies, they just smell like that!
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Pe Dec 19, 2008 10:47

Zmenjeno! :lol:
FISHING & SAILING IS LIFE
miros
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 11:54
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a miros » To Dec 23, 2008 13:32

Ali lahko kdo iz izkušenj pojasni glede lova ( na hrvaškem) na panulo za tujce? Slišal sem namreč, da z ribolovno dovolilnico za podvodni lov lahko loviš tudi s panulo, venda r s samo do 40 trnki. Ali to drži?

miros
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » To Dec 23, 2008 14:59

miros napisal/-a:Ali lahko kdo iz izkušenj pojasni glede lova ( na hrvaškem) na panulo za tujce? Slišal sem namreč, da z ribolovno dovolilnico za podvodni lov lahko loviš tudi s panulo, venda r s samo do 40 trnki. Ali to drži?

miros

Zavisno od dovoljenja katerega imas (sportsko ali rekreacijsko), predmnevam ce imas za podvodni lov je sportska:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/290092.html
drugace pa:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/290091.html

P.S.
Panula je s najvec tri trnka, tisto z vec trnkov je parangal in je dovoljenjo 100 trnkov.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » To Dec 23, 2008 23:48

Za parangal moraš imeti tudi stalno prebivališče v HR ali pa državljanstvo HR.

S karto za rekreacijski ribolov lahko loviš lignje na puščo (peškafondo), s karto za športni ribolov pa lahko loviš na trnke ali s puško, ne smeš pa nad lignje.
__________________
lp
motorni
bostjan9
Admiral
Prispevkov: 1341
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 20:28

ODGOVOR - PARANGAL.

OdgovorNapisal/-a bostjan9 » To Mar 10, 2009 22:23

Lep pozdrav.

Sam sem že izdelal nekaj parangalov.
Za glavno vrvico uporabljam 3mm pleteno vrvico zelene barve, trneke pa navežem na predvrvico 0.30 - 0.40 mm v razdalji 2-3 metre. Uporabljam okoli 50-60 trnkov, če je tnkov preveč, postane zadeva preveč dolgočasna.
Na priloženi skici spodaj me moti, da je nameščena samo ena utež.
Na parangal sem do sedaj ulovil ugorje, pse (mačke in plavčke), precej paukov-ranjev, arbunov, raž in še kaj drugega.
Iz izkušenj vem, da je najbolje, da se parangal položi kakšni 2 uri pred plimovanjem in se ga pusti kakšne 3 ure.
Včasih je uspeh dober, včasih pa tudi čista =0=(nula).
V zadnjem času nekje na sredini vrvice namestim stiropor v velikosti 3 x 3 cm, da ga spraviš kakšne 2-3 metre od tal.....tu se rad "zahakla" kakšen lep arbun.
To je to....drugače pa vsak po svoje, kot ve, da je najbolje.


Prilagam fotografijo....

Lep pozdrav iz Koroške.
Ervin
[/img]
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » To Jul 11, 2017 13:22

Naj nadaljujem na temi Parangal, sedaj, ko si lahko dovolilnico za ribolov s parangalom kupimo tudi ribiči, ki nimamo stalnega bivališča v RH.
Poleg letne dovolilnice za rekreacijski ribolov za 500kn, sem kupil še dovolilnico za parangal do 100 trnkov za 300kn. Pri nakupu moraš vpisati še številko letne dovolilnice.

Na parangal imam krasne spomine še iz časa Jugoslavije, ko sem kot mulc lovil s parangalom v Istri. Takrat se mi še sanjalo ni o kakšnih dovolilnicah ;) Parangal sem si naredil kar sam - mislim, da sem imel okoli 20 trnkov. In spomnim se kako je bilo vedno napeto pričakovanje, ko sem parangal dvigoval in se je v globini zasvetlikala riba :) In sem ugibal katera je.

Sedaj pa sem si kar v prvi trgovini kupil parangal za 30 trnkov od Ižanke za 260kn. Malo sem pobrskal hrvaške forume in videl, da priporočajo zmrznjene LEDO patagonske lignje. Nekateri jih prej še začinijo z Vegeto.
V dveh poskusih sem do sedaj ujel 5 ribonov :) Zanima me ali ima še kdo kakšne izkušnje ali nasvete za ribolov s parangalom?
Branko20
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 06, 2017 18:29

OdgovorNapisal/-a Branko20 » To Jul 11, 2017 13:50

Tudi pravkar dobil dovolilnico za parangal...bom poskusil nimam pa izkušenj
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Jul 11, 2017 14:02

Branko20, parangal zahteva kar nekaj izkušenj. Pazi, da se ti ne bo vse zapletlo.

Bouton, ti Ledo patagonski lignji se zelo dobro obnesejo za ribone. Daj pa na nekaj trnkov še kaj drugega (srdele, školjke, kumare...), pa boš kmalu videl, kje so najboljši rezultati.
Branko20
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 06, 2017 18:29

OdgovorNapisal/-a Branko20 » To Jul 11, 2017 14:45

Daki napisal/-a:Branko20, parangal zahteva kar nekaj izkušenj. Pazi, da se ti ne bo vse zapletlo.

Bouton, ti Ledo patagonski lignji se zelo dobro obnesejo za ribone. Daj pa na nekaj trnkov še kaj drugega (srdele, školjke, kumare...), pa boš kmalu videl, kje so najboljši rezultati.

Vem mi bo pa pomagal domačin ki že ima izkušnje,,,
Pa da ne bo spet kdo rekel da z domačini ne gre se prav lepo razumemo v smokvici Krmpotski..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti