Panula po tržaškem zalivu

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

boštjan.knez
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Feb 04, 2015 04:03
Kraj: Nova Gorica

Panula po tržaškem zalivu

OdgovorNapisal/-a boštjan.knez » Ne Avg 28, 2016 02:17

Glede na to,da ko ni ne lignjev in niti sip v tržaškem zalivu smo vsi tiho,odpiram novo temo :D Zato javite se panulaši na strelke in brancine :D
Mtrobec
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe Dec 12, 2014 11:33
Kraj: Vrtojba-Komen-Rib. Naselje

OdgovorNapisal/-a Mtrobec » Ne Avg 28, 2016 20:00

Dva dni nazaj je padu en zubonja, sicer kilo in pol očiščen... Totalno presenečenje, si nisem mislu da jih bom tle najdu. Že da so v istri me je presenetilo, zdaj pa še to...
Ribaru ima mokre gače, za večeru nezna štače...
boštjan.knez
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Feb 04, 2015 04:03
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a boštjan.knez » To Avg 30, 2016 02:22

Zubek v tržaškem??? Resno? Na kaj( če ni skrivnost) si ga pa ujel?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Avg 30, 2016 07:41

Na kaj se ga lovi je znano, bolj me zanima kam je zalutal.
Mtrobec
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe Dec 12, 2014 11:33
Kraj: Vrtojba-Komen-Rib. Naselje

OdgovorNapisal/-a Mtrobec » Če Sep 01, 2016 02:21

Sicer sem pristaš iglice in VP v roki, sem se letos odločil za nakup palice, multirole... varijanto z čuvarjem.
Med dopustom nisem imel časa zadeve stestirat, familija zahteva svoje,... tako sem se spravil prejšni teden malo na vodo, da dobim malo občutek kako zadeva deluje in se pripravim na malo bolj zahtevne terene kot je ta miza v tržaškem zalivu. Svinec 300g, en brezzvezen vobler od Rapale z dvemi trojčki če slučajno kaj skoči gor in akcija. Pri sesljanu sem spustu notr in vozil ob bojah proti Trstu do višine Nabržine, par minut se igral z zavoro, globino,...čisto enostavno. Pri Naberžini sem zavil proti obali bolj na plitko in nazaj proti Sesljanu. Kmalu po zavoju je zavora par krat zaklikala in palica se je zvila... Niti približno ni zapela rola kot pri HOT TUNA... Pa sem si mislil da je svinec spet zapel v kako staro mrežo ali smeti. No nekje na polovici sem pogruntal da je gor nekaj živega, srce je žačelo pumpat na polno, arenalin špricat... In ko sem ga privlekel do gumenjaka nisem mogel verjet svojim očem. Upam, da je prišlo jato in ni bil to osamljen primer, da bo še kdo imel to srečo in da bo zubo še večji kot je bil ta ker ga je bilo škoda.
LP
Ribaru ima mokre gače, za večeru nezna štače...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Sep 01, 2016 09:19

Zanimivo, včeraj pa sem med pogovorom o ribolovu z enim it. članom kluba zvedel, da je bil ujet pred enim mesecem zobatec nekaj manj kot 3kg točno pod Nabrežino zelo blizu obale zgodaj zjutro pred sončnim vzhodom na živo ribico. Ni to osamljen primer, se vsake toliko časa zgodi kaj podobnega, tako pravijo domačini, ki živijo tam blizu morja. Pa tudi morje med Sesljanom, Nabrežino in pod Križom je dokaj čisto, to dokazujejo tudi ježi, ki jih je kar veliko tam. :D l.p.alesjo
blisk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr Jan 21, 2015 15:56

OdgovorNapisal/-a blisk » Če Sep 01, 2016 16:58

Kako pa rešujete problem smeti in voblerjev v tržaškem zalivu? Vsakič ko sem vlekel panulo sem moral čistit vabo vsake 200 m, od Sesljana proti Trstu je sicer malo boljše kot od Sesljana proti izlivu Timava ali Soče
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Pe Sep 02, 2016 15:08

Zobatci so tudi v Kopru sicer majhni 30 dag... vendar redni gosti.. večjih nisem videl... Strelke so se tudi pojavile.. eno sem ujel prejšnji teden na puško pred izolo... 1.5 kg
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Sep 04, 2016 23:54

Ja, sem slišal, da so tudi pri nas zobatci, samo se jih namensko skoraj ne lovi. Teren se mi ne zdi ravno primeren.
O, so se strelke pojavile pri nas. Fajn. Jih je luštno loviti.
blza
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe Jun 27, 2008 10:15
Kraj: Kras-Lastovo

OdgovorNapisal/-a blza » To Sep 06, 2016 10:38

Pred dnevi dobil brancina slabih 5kg na živega ciplja..Blizu Sesljana..panula po dnu..

Tudi strelke 2x2,5kg na iglice in zgubil veliko lico, ki je vsekala na staro rapalo (skuša z inox žličko)..

Začenja se spinn na tune.

Zelo spodbudne informacije glede zobatcev!!
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Sep 09, 2016 00:03

Ćestitam za brancina. Ok, za tune je pravi čas. Kaj pa je z zobatci? Zdajle že nekoliko slabše prijemajo, kot spomladi in poleti.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov