3m morski pes iz jadrnice video

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

blza
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe Jun 27, 2008 10:15
Kraj: Kras-Lastovo

3m morski pes iz jadrnice video

OdgovorNapisal/-a blza » Če Dec 01, 2016 09:43

...zaradi "policajev iz kavča" zapiram temo....vem, boli vas.

lp : )
Nazadnje spremenil blza, dne Če Dec 01, 2016 23:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Dec 01, 2016 10:06

:D bravo, huda borba in prelepa riba 8)
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Dec 01, 2016 15:11

Za bezveze mučiti lepo žival, ki je tistih 10, 20, 30 minut v totalnem stresu, zaradi katerega je verjetno tudi kasneje poginila, odrezati le štrik, kavelj ji pustiti v gobcu, da če slučajno preživi stres, bo pa potem zaradi lakote crknila, ko ne bo mogla jest s totalno zagnojenim gobcem... To je pa res RESPECT, ja... :evil:
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Dec 01, 2016 15:21

Zato pa si INOX trnki prepovedani.
Želen pa dokaj hitro razpade in trnk ribo še najmanj moti...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Dec 01, 2016 15:31

Čestitke blza. Lep ulov, pa še lepo posneto. Manjka takšnih objav na forumu.
Tako je MM. Pri C&R se uporabljajo trnki, ki hitro razpadejo. Saj temule tudi jaz ne bi trnka iz gobca ven vlekel :D .
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Dec 01, 2016 15:34

Daki napisal/-a:Čestitke blza. Lep ulov, pa še lepo posneto. Manjka takšnih objav na forumu.
Tako je MM. Pri C&R se uporabljajo trnki, ki hitro razpadejo. Saj temule tudi jaz ne bi trnka iz gobca ven vlekel :D .

Narobe!
INOX trnki so prepovedani generalno. Mislim, da tako pri nas, kot v Ita in Hr! In ne samo za CR
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Dec 01, 2016 15:55

mamaMicka napisal/-a:Zato pa si INOX trnki prepovedani.
Želen pa dokaj hitro razpade in trnk ribo še najmanj moti...


OK, potem pa tisto s kavljem ni res. Stres oz. "predsmrtni strah" pa zagotovo pustita posledice in morski psi, glede na vse Discovery in NG oddaje, zelo težko prenašajo stres in zaradi tega zelo hitro poginejo...

Ne vem, zakaj bi za svoje veselje mučil živali? Brezveze! Ajde, če loviš za večerjo, ma da loviš samo zaradi svojega užitka in slikanja in zaradi tega mučiš živali, se mi pa zdi brezveze, nesramno in sebično. :wink:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Dec 01, 2016 16:35

u mater big game ornk.A tolk je bil izmučen,da se ni sploh več upiral?? Če bi šavsnil verjetn roke nebi blo več?Jaz pojma nimam o tem zato morda butasto vprašam.
blisk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr Jan 21, 2015 15:56

OdgovorNapisal/-a blisk » Če Dec 01, 2016 16:56

mamaMicka napisal/-a:
Daki napisal/-a:Čestitke blza. Lep ulov, pa še lepo posneto. Manjka takšnih objav na forumu.
Tako je MM. Pri C&R se uporabljajo trnki, ki hitro razpadejo. Saj temule tudi jaz ne bi trnka iz gobca ven vlekel :D .

Narobe!
INOX trnki so prepovedani generalno. Mislim, da tako pri nas, kot v Ita in Hr! In ne samo za CR


Imaš kak link kjer to piše?
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Dec 01, 2016 17:06

V HR pravilniku piše to 100%, sem sam prebral. Slo, pravilnika verjetno sploh nima :) Za Italijo sem pa le slišal tako, ampak verjamem. Enako je v USA recimo.

"U rekreacijskom ribolovu tuna, igluna i iglana zabranjeno je korištenje udica od nehrđajućih materijala."

http://www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=72
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Remu
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 76
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 08:43

OdgovorNapisal/-a Remu » Če Dec 01, 2016 21:48

Lepa riba. Lep posnetek. Rad bi pa raje videl regeneracijo ribe in kako zaplava na svobodo. Ne verjamem, da je preživela.
Če imate za opemo, spadajo tudi klešče med le to in ne najden nož iz Brijonov.
Glavne igralce prosim, da me kontaktirajo, da jim podarim klešče.
Lp Boštjan
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Dec 02, 2016 11:37

No, to je to. Že tako ni nobenih takšnih posnetkov, pa še tiste redke spodite :evil: .

Kot prvo, je bila riba ujeta na fin pribor (kar se sicer ne vidi več) in tukaj ne moreš ribo sforsirati, ampak jo moraš prej zelo utruditi, da jo spraviš k čolnu. In seveda potem rabi precej več časa za regeneracijo.

Kot drugo, se vidi da gre za iskušenega ribiča, ki točno ve kaj počne. Ko imaš ribo pri čolnu, se pač odločiš na dane razmere kako jo boš osvobodil. Na big game tekmah, ko dosežejo dnevno kvoto, v glavnem ribe spuščajo tako, da prerežejo laks.

Nima klešč, pa kaj še :D . Če nisi v tem not, je lahko biti pameten.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Dec 02, 2016 13:15

Matr jaz bi tudi pogledal, pa zaradi pametnjakovičev ne morem. Če ste taki ljubitelji morskih kužkov pojdite vsako jutro k ribiškim barkam, ki dnevno fentajo na desetine mladih modruljev in lisic, ko čistijo mreže. V morje jih pa vržejo šele na privezu. :evil:
Blza drugič obesi zraven listič: morskim psom prepovedano prijemanje.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Dec 02, 2016 13:34

Blaza, BRAVO!!!!
Če način "ujemi in spusti" nebi bil human, ga država v svojih predpisih nebi dovoljevala.....torej dušebrižniki, pritožite se na državne institucije da to prepovejo, ne pa na tiste , ki se držijo predpisov.
Žalostno, da se vsako stvar na forumu popljuva......
mirno morje
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Dec 02, 2016 14:17

Na tem forumu je kar nekaj res dobrih ribičev, ki imajo res dobre posnetke o ulovu (nekaj sem jih videl), vse strogo po pravilih, pa jih ne objavijo, ker se jim ne da ukvarjati z očitki. RES ŠKODA.

Če pa pogledamo realno, pa noben lov in ribolov ni preveč human do plena, če smo res pikolovski. Takle mamo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov