Ribolov in otroci

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Ribolov in otroci

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Jul 03, 2017 14:49

Ribiči prosim za en nasvet. Skupaj s štiri letno hčerko dostikrat zvečer iz barke ali pomola zvečer loviva ribe (bolj namakava kot kaj ujameva). Nekje sem zasledil, da otroci do ne vem katerega leta ne rabijo dovolilnice. Kako je s tem. Ali lahko lovi samo iz obale in je v prekršku če lovi iz barke? Če sem zraven bi jaz rabil dovolilnico?

Predvidevam, da je vse bolj v rokah lokalnega šerifa ampak zaenkrat še ni bilo problemov... Bi pa rad vedel pri čem sem...

Pač če sem v prekršku je dobro, da vem, da bom malo bolj pozoren :twisted: :twisted: :twisted:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

OdgovorNapisal/-a bilo » Po Jul 03, 2017 15:28

30.6.2017 v NN objavljen nov zakon ... kar se tiče otrok je bilo že sedaj enako!

Športski i rekreacijski ribolov na moru
Članak 27.
(1) Športski, odnosno rekreacijski ribolov u ribolovnom moru Republike Hrvatske dopušteno je obavljati temeljem važeće dozvole za športski ribolov na moru, odnosno dozvole za rekreacijski ribolov na moru (u daljnjem tekstu: dozvola).
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, osobama mlađima od 14 godina dopušteno je bez posjedovanja dozvole obavljati rekreacijski ribolov odmetom s jednim povrazom, sa ili bez korištenja štapa.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Ribolov in otroci

OdgovorNapisal/-a sova » Po Jul 03, 2017 16:42

evovii napisal/-a:Ribiči prosim za en nasvet. Skupaj s štiri letno hčerko dostikrat zvečer iz barke ali pomola zvečer loviva ribe (bolj namakava kot kaj ujameva). Nekje sem zasledil, da otroci do ne vem katerega leta ne rabijo dovolilnice. Kako je s tem. Ali lahko lovi samo iz obale in je v prekršku če lovi iz barke? Če sem zraven bi jaz rabil dovolilnico?

Predvidevam, da je vse bolj v rokah lokalnega šerifa ampak zaenkrat še ni bilo problemov... Bi pa rad vedel pri čem sem...

Pač če sem v prekršku je dobro, da vem, da bom malo bolj pozoren :twisted: :twisted: :twisted:


Lahko lovi iz barke in z obale brez dovolilnice. Ti pa , če sediš samo zdraven in gledaš, ni treba, če pa bilo kaj pomagaš(natikanje vabe, metanje vabe v morje pomoč pri navijanju) pa rabiš. Bom samo navedel primer iz enega kampa v Istri, ko sta dva nonota pomagala vnukom pri ribolovu in so ju dobili inšpekorji, sta morala plačat kazen. In pa kot si navedel: Predvidevam, da je vse bolj v rokah lokalnega šerifa ali pa tistega, ki te zasači. Kot ti je napisal bilo, do 14. leta ne rabi nič.

lp.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Jul 03, 2017 18:41

Tako kot si napisal sova. Samo, da otroku kaj pomagaš, pa te lahko štrafne. Najboljše, da kupiš karto in uživaš v ribolovu z otrokom.
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » Po Jul 03, 2017 19:36

Mi smo otrokom še sprintali člen in ga plastificirali. Se vedno najde kakšen pametnjakovič in so ga s tem utišali :)
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Jul 03, 2017 21:47

Ne, saj je super. Otrok do 14 leta že lahko lovi brez karte iz obale in z čolna, samo drug ne sme uradno palice niti v roke prijet.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Pe Jul 07, 2017 17:27

Obvezno podučite otroke, kako izgleda in kaj je treba narediti, če se na trnek obesi morski pajek!
blza
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe Jun 27, 2008 10:15
Kraj: Kras-Lastovo

OdgovorNapisal/-a blza » Pe Jul 07, 2017 20:23

Moja 2,5 letna hčerka redno lovi tune in vse štima :D
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Jul 09, 2017 18:02

Kje si pa borbeni pas nabavil zanjo :?: :D Ne, super je, da svojim otrokom pokažemo lepote ribolova, potem naj se pa že sami odločijo kako naprej.

PeterV, se strinjam s tabo. Poleg ostalega, jih moramo seznaniti tudi na nevarnosti ribolova.
NASA
Admiral
Prispevkov: 635
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

OdgovorNapisal/-a NASA » Ne Jul 09, 2017 21:39

No midva s 7-letnim sinkom sva kupila 3 dnevno karto (150 kn). Lovila sva le en dan s čolna ob otočku na koncu Kamenjaka, sicer uspešno, tri ribice za večerjo.

Ujela sva eno orado in dve ribi, ki sta nekako zlate barve ko jih potegneš iz vode, za katere pa ne vem imena. Ko smo jih spekli sta bili ti dve boljši.

Veselje ko se riba zapne za trnek pa itak nepopisno, tako da bomo to ponovili.

Aja kakšni pa so postopki ko uloviš morskega pajka? Se opravičujem za nevednost.

lp
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Jul 09, 2017 21:55

NASA napisal/-a:Aja kakšni pa so postopki ko uloviš morskega pajka? Se opravičujem za nevednost.


Jaz jih previdno snamem z dolgimi kleščami, najbolj sigurno pa je rezanje laksa (sploh, če nisi vešč, pa še otroci na čolnu). Pajk je namreč zelo živčna riba, ko jo potegneš iz vode in zelo opleta.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Po Jul 10, 2017 08:51

Pajka jaz primem z delavsko usnjeno rokavico in če je dovolj velik mu s škarjami odrežem hrbtno in stranski plavuti, kjer je strup. Nato gre na gradelo, ker je dober!
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

OdgovorNapisal/-a bilo » Po Jul 10, 2017 11:15

PeterV napisal/-a:Pajka jaz primem z delavsko usnjeno rokavico in če je dovolj velik mu s škarjami odrežem hrbtno in stranski plavuti, kjer je strup. Nato gre na gradelo, ker je dober!

Na stranski plavuti nima strupenih bodic ... strupene so bodice v hrbtni plavuti (tri črno obarvane) in konice (bodice) na škržnem delu (na obeh straneh glave).
Še na trnku vse omenjeno odrezati in ni nikakršnih problemov.
superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Po Jul 10, 2017 11:45

Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Jul 10, 2017 12:35

:shock: Tale ima pa hudo visok bolečinski prag-al pa hudičevo srečo, mene je samo enkrat na začetku (ko ga še nisem poznal)en mali pičil, od takrat ne gre več živ v čoln.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gosti