Lov iglice

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Sep 05, 2017 20:15

Meni so prijemale na girico.....so pa nekajkrat odgriznile pol ali več ribe, ki sem jo vlekel ven (šnjur, lokarda, ...), zato sem pomislil, da ji ponudim manjšega šnjura z zajlico v dolžini ribe,če jo napade od zadaj, kot med ribolovom, (ko potegnem ven le glavo in del trupa),....potem, upam, da bo kakšna tudi moja...
...samo, da bo luna malo manjša, pa grem probat....
mirno morje
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a ernijev » Sr Sep 06, 2017 10:36

Mislim, da strelke niso tako občutljive na samo zajlo ker sam imam vedno zajlo in kadar so strelke bile v akciji so vedno napadale, je bila zajla velikokrat daljša od same igle.
Ker strelka uglavnem napada od zadaj mislim, da nekaj velike dolžine zajle ne potrebujete. Kako je pri vas dobite še kaj na površinsko panulo razen strelk??
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a Spin123 » Pe Sep 08, 2017 12:18

Roman 1 napisal/-a:Meni so prijemale na girico.....so pa nekajkrat odgriznile pol ali več ribe, ki sem jo vlekel ven (šnjur, lokarda, ...), zato sem pomislil, da ji ponudim manjšega šnjura z zajlico v dolžini ribe,če jo napade od zadaj, kot med ribolovom, (ko potegnem ven le glavo in del trupa),....potem, upam, da bo kakšna tudi moja...
...samo, da bo luna malo manjša, pa grem probat....


A to z lučjo loviš?

Sam sem bil samo nisem imel drugega kot kos iglice, videl sem jih, zagrabile pa niso
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a Spin123 » Pe Sep 08, 2017 12:20

ernijev napisal/-a:Mislim, da strelke niso tako občutljive na samo zajlo ker sam imam vedno zajlo in kadar so strelke bile v akciji so vedno napadale, je bila zajla velikokrat daljša od same igle.
Ker strelka uglavnem napada od zadaj mislim, da nekaj velike dolžine zajle ne potrebujete. Kako je pri vas dobite še kaj na površinsko panulo razen strelk??


Dobil sem enega brancina kilskega.

Ampak nimam nič proti strelkam, borijo se dobro, za jest so tudi dobre. Če jih ne bi bilo, bi se pa bore malo ujelo verjetno.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Sep 08, 2017 20:49

Spin, ja lovim z lučjo. Imam hidroglow, ki se odlično obnese.
mirno morje
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a ernijev » Ne Sep 10, 2017 15:24

Spin123 napisal/-a:
ernijev napisal/-a:Mislim, da strelke niso tako občutljive na samo zajlo ker sam imam vedno zajlo in kadar so strelke bile v akciji so vedno napadale, je bila zajla velikokrat daljša od same igle.
Ker strelka uglavnem napada od zadaj mislim, da nekaj velike dolžine zajle ne potrebujete. Kako je pri vas dobite še kaj na površinsko panulo razen strelk??


Dobil sem enega brancina kilskega.

Ampak nimam nič proti strelkam, borijo se dobro, za jest so tudi dobre. Če jih ne bi bilo, bi se pa bore malo ujelo verjetno.



Se strinjam res so zanimive in borbene ampak vse kar se dobi so strelke in jih sploh ni problem dobit, zato sprašujem kako je z drugim ribam. Na kakšen način ponavadi pripravite strelke??
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!
Daki

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a Daki » To Sep 12, 2017 14:38

Od drugih rib se občasno dobi brancina, pa pred časom so se pojavile lampuge.
Strelke pripravim v pečici s krompirjem.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti