Pajek - ribič začetnik

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator, moderator2, pajer1

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

Pajek - ribič začetnik

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 16, 2017 10:26

Slika
Nazadnje spremenil Marchi, dne Sr Avg 16, 2017 10:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

Re: Ribič začetnik

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Sr Avg 16, 2017 10:32

Marchi napisal/-a:Slika

Pajek?
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 16, 2017 10:37

Pajek!
Kolega ga je fasal. Na Pagu ga je ujel (cca 15cm), pa še otroku ga je hotel dati v roke, pa se je ta mali bal prijeti. Potem pa rezzzzzzzz, auuuuuu, baje je bolelo full, pa po 10 dneh še vedno boli. Je obkladal z ledom, ker ni vedel za vročo vodo in nevtralizacijo strupa. Zdaj pa gre na pregled krvi in jeter, ker je prestopil v rumeno raso. :? :(
Še kakšen nasvet?
tomaz_slo
Admiral

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Sr Avg 16, 2017 10:55

Marchi napisal/-a:Pajek!
Kolega ga je fasal. Na Pagu ga je ujel (cca 15cm), pa še otroku ga je hotel dati v roke, pa se je ta mali bal prijeti. Potem pa rezzzzzzzz, auuuuuu, baje je bolelo full, pa po 10 dneh še vedno boli. Je obkladal z ledom, ker ni vedel za vročo vodo in nevtralizacijo strupa. Zdaj pa gre na pregled krvi in jeter, ker je prestopil v rumeno raso. :? :(
Še kakšen nasvet?

A je temu kolegu slučajno ime Boris?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 16, 2017 11:00

tomaz_slo napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Pajek!
Še kakšen nasvet?

A je temu kolegu slučajno ime Boris?

:idea:
mVolk
Kapitan fregate
Kraj: Ljubljana - Bunarina

OdgovorNapisal/-a mVolk » Sr Avg 16, 2017 11:53

Ravno zadnjič sem poslušal na Valu 202;

“Ko vas piči morski pajek, je rano najbolje spirati z vročo vodo. Zdravila ni, zdravnik lahko le lajša bolečino. Strup ni smrtno nevaren.”

“Morska voda, vinski kis in alkoholni obkladki so najbolj učinkoviti pri srečanju z meduzo. Nisem še zasledil, da bi urin pomagal.”

“Proti pikom os in čebel ne pomaga ugašanje cigaret na tem delu telesa. Želo je treba odstraniti, pik pa je v vsakem primeru boleč. Čebula, paradižnik, aspirin in ostale alternative ne držijo!
Kaj storiti, ko osa piči v jezik ali grlo? Zaželeno je, da pacient pride do zdravstvene institucije, saj lahko hitr pride do vnetja sluznice iz ožanja dihalnih poti. Klaritin bo takoj pomagal, a treba je poiskati zdravniško pomoč.”

Več tudi o drugih pikih, ožigih in ugrizih:
http://val202.rtvslo.si/2017/08/ambulanta-202-91/
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 16, 2017 12:04

Pri osjem piku, ravno tako vroča voda. Preverjeno! Ampak čimprej, tako da se strup ne širi oz. je že nevtraliziran, ko gre v krvni obtok.
Pred leti je hčerka na Korčuli, v mivki stopila na pajka. Toliko je tulila, da je iz konobe pritekel kuhar in ji pomagal z loncem vroče vode. Pomagalo je! Je pa rekel, "Izgleda je bila mladica".
Spin123
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a Spin123 » Sr Avg 16, 2017 12:31

Marchi napisal/-a:Pri osjem piku, ravno tako vroča voda. Preverjeno! Ampak čimprej, tako da se strup ne širi oz. je že nevtraliziran, ko gre v krvni obtok.
Pred leti je hčerka na Korčuli, v mivki stopila na pajka. Toliko je tulila, da je iz konobe pritekel kuhar in ji pomagal z loncem vroče vode. Pomagalo je! Je pa rekel, "Izgleda je bila mladica".

Tole pa nevem če bo držalo. Pri osjem piku je mesto vboda najbolje hladiti.

Ko me je pičila osa in sem malo z vžigalnikom podpalil kot bi za pajka je bil učinek ravno kontra, roka pa cela zatečena
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 16, 2017 12:37

Spin123 napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Pri osjem piku, ravno tako vroča voda. Preverjeno! Ampak čimprej, tako da se strup ne širi oz. je že nevtraliziran, ko gre v krvni obtok.

Tole pa nevem če bo držalo. Pri osjem piku je mesto vboda najbolje hladiti.

Ko me je pičila osa in sem malo z vžigalnikom podpalil kot bi za pajka je bil učinek ravno kontra, roka pa cela zatečena

Lani je članico posadke pičila osa (na Istu, severna luka). Takoj smo dali stegno pod vroč tuš in se je stvar umirila, ni šlo naprej. Ko motoriram, je vroče vode vsaj 25 litrov in to okrog 80-90 stopinj. Naštimala si je mešanico s hladno, kolikor je lahko zdržala, potem pa smo še malo jačali na vroče. Ko se je stvar umirila, si je kasneje še z mrzlo piksno piva držala na mestu vboda, ker ji je tako pasalo. Žela ni bilo notri že na začetku, sicer je seveda najprej treba to odstranit.
klemn
Admiral

OdgovorNapisal/-a klemn » Sr Avg 16, 2017 12:57

Če te pič osa..rastopiš navadn aspirin z mal vode al pa kr s "plunkom", tolk dase ga da namazat na pik....ko sm probou nism mogu verjet kako je to učinkovito...

Aja sm vidu, da je en že pisou, da aspirin odpade....meni pomagal neverjetno..mam pričo :D

drugače pa glede odstranitvi žela??...mislim, da osa ko piči ne pusti žela v mestu pika?!
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Avg 16, 2017 14:11

mislim, da osa ko piči ne pusti žela v mestu pika?!

Bo držalo!
Čebela je tista, ki pusti želo, zato tudi pogine. :wink:
klemn
Admiral

OdgovorNapisal/-a klemn » Sr Avg 16, 2017 14:36

No sm vedu da kej vem :D ...sem se pa spomnu, ko so mene ose...sem stopu na barko in je bil pod tendo gnezd, ki sem ga z roko raztrančeru ponesreči in so me v trenutku ene 3 al 4 ose direkt v čelo pa lico naštepale...se spomnim in rečem moji če ima aspirin v torbici, mi ga zabriše, jest pljunem nanj in ko se mal rastopi namažem use pike...po 3h minutah nobene bolečine več..po 10minutah se pa tut poznalo ni več nič... :D
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Sr Avg 16, 2017 14:49

klemn napisal/-a:No sm vedu da kej vem :D ...sem se pa spomnu, ko so mene ose...sem stopu na barko in je bil pod tendo gnezd, ki sem ga z roko raztrančeru ponesreči in so me v trenutku ene 3 al 4 ose direkt v čelo pa lico naštepale...se spomnim in rečem moji če ima aspirin v torbici, mi ga zabriše, jest pljunem nanj in ko se mal rastopi namažem use pike...po 3h minutah nobene bolečine več..po 10minutah se pa tut poznalo ni več nič... :D

Mogoče pa ni poanta v aspirinu, ampak dobro pljuneš :D
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
mondeors
Višji praporščak

OdgovorNapisal/-a mondeors » Sr Avg 16, 2017 14:56

če me spomin ne vara je pri čebelah, sršenih, osah strup termolabilen, kar pomeni, da ne prenaša temperaturo....led ga le upočasnuje (po mojem se vmes malo s krvjo počasi razreči), temperatura pa uničuje.....

to je po domače razložil en stari čebelar....na nesrečo sem to lani probal.....3x sršenje vbod v predel pleksusa, hvala bogu da sem kadilec, takoj pograbil vžigalnik, ga prižgal za 10 sekund (in ugasnil) in brez pomisleka pritisnil na mesto vboda...seveda sem malo fajn zatulil, in zopet čez 20 sekund ponovil vajo....saj ne boste verjetli, ampak na mestu vboda je bila samo sled pika (ok....malo od vžigalnika še) in nobenih drugih problemov.....sedaj že celo leto letim z vžigalnikom in pomagam ostalim :)

baje pa je za odrasle po tretmaju obvezno spisti 4x šilce domače travarice (tudi pomaga, ko je vsa procedura končana :) )

kako je pri morskih pajkih in ostalih žal ne vem ker ne poznam njihovega strupa in upam da se ga izognem
klemn
Admiral

OdgovorNapisal/-a klemn » Sr Avg 16, 2017 15:17

Savo1953 napisal/-a:
klemn napisal/-a:No sm vedu da kej vem :D ...sem se pa spomnu, ko so mene ose...sem stopu na barko in je bil pod tendo gnezd, ki sem ga z roko raztrančeru ponesreči in so me v trenutku ene 3 al 4 ose direkt v čelo pa lico naštepale...se spomnim in rečem moji če ima aspirin v torbici, mi ga zabriše, jest pljunem nanj in ko se mal rastopi namažem use pike...po 3h minutah nobene bolečine več..po 10minutah se pa tut poznalo ni več nič... :D

Mogoče pa ni poanta v aspirinu, ampak dobro pljuneš :D

:D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta