Pajek - ribič začetnik

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Avg 16, 2017 16:02

Spin123 napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Pri osjem piku, ravno tako vroča voda. Preverjeno! Ampak čimprej, tako da se strup ne širi oz. je že nevtraliziran, ko gre v krvni obtok.
Pred leti je hčerka na Korčuli, v mivki stopila na pajka. Toliko je tulila, da je iz konobe pritekel kuhar in ji pomagal z loncem vroče vode. Pomagalo je! Je pa rekel, "Izgleda je bila mladica".


Tole pa nevem če bo držalo. Pri osjem piku je mesto vboda najbolje hladiti.

Ko me je pičila osa in sem malo z vžigalnikom podpalil kot bi za pajka je bil učinek ravno kontra, roka pa cela zatečena


Velika večina strupov (ose, čebele, kače,...) so beljakovine.

Posebnost beljakovin je koagulacija ob segrevanju ali stikom s kislino. Za nejeverne Tomaže predlagam poizkus z beljakom jajca (obnaša se povsem enako).
S koagulacijo poskrbimo, da strup ostane na mestu ugriza, pika,... in tako ne ogroža zdravja človeka. Še vedno pa bo lokalno bolelo in s časom se zna mesto pregnojiti.
S hlajenjem poskrbimo, da beljakovina teče skoraj kot voda in gre po telesu in tako ne povzroča večjih težav na mestu ugriza, pika...

Ko te piči ena osa to res nima smisla greti na 65 C (razen če je oseba občutljiva!, ali je govora o majhnem otroku). Če te piči par sršenov pa je pregrevanje lahko tudi življenskega pomena.

Se pa zgrozim, ko sem se zgovarjal z zdravnikom, ki je zagovarjal hlajenje (no matter what)....
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Pajek - ribič začetnik

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Avg 16, 2017 16:42

Marchi napisal/-a:Slika


Očitno ima tale model srečo v nesreči. Po moji oceni ni dobil polno porcijo strupa. Kar nekaj primerov sem videl. Vsi, ki so bili zbodeni v roko, kam pa drugam, so imeli roko-laket oteklo, da je bila trikratne velikosti.

Načeloma je pa tudi prva pomoč pri pauku, škarpini, baje, ampak res baje, oko te iste ribe. Z njim naj bi namazal mesto vboda. Sam sem imel samo eno tako bližnje srečanje z ubodom pauka, pa sem ravno takrat grel vodo za kavico. Bila je ravno prav vroča, pri roki in problem rešen.

Pobje ne se igrat!

Slika

Slika

Slika
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Avg 16, 2017 19:16

Naj povem se mojo zgodbo. Pred 20 leti sem lovil ribe blizu murterja in ujel lepega pisanega pauka. Ker sem bil visoko na eni skali sem ga dvignil k sebi in nisem tocno videl za kaksno ribo gre sem ga na puno prijel z roko tako me je ubodel z vsemi tremi bodicami. Bolecina nepopisna ce bi imel sekiro bi si odsekal roko tako je bilo hudo. Nisem vedel da je treba mesta uboda zazgati karkoli imas pri sebi vsaj vzigalnik in kuri po rani. Ker sem bil ne enem otocku per milj od murterja z tomos 4 in coln 5m je bilo kar dalec odplut do ambulante. Bolecine so se stopnjevale za znoret otrpnila mi je cela roka skoraj nisem vec bil priseben. Mimo je priplul en gliser ki smo ga ustavili. Tako me je nalozil in odpeljal v ambulanto v murter . Ko smo prisli na pomol skoraj nisem mogel hodit in so me spravli do doktora takoj sem dobil injekcijo na mesta ubodov in bolecina je minila takoj. Roka je bila se en dan otecena kot okrogli bokobran. Prezivel sem takrat sem placal 50tisoc it lir za injekcijo pa se flaso whiskiya sem kupil lastniku gliserja. Cuvajte se pauka ce ga ujamete je udlicen za brodet samo bodice porezite stan da se ne ubodete nanje. L.p. alesjo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti