Lignjelov 2017

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Nov 23, 2017 19:40

Vreme ugodno in tudi danes sem pozno popoldan pobegnil na morje, seveda spet malo panulce potegnit :wink: :D Že peti dan zapored odvežem mojo Aleseo in že neslišno drsim po vodni gladini mimo devinskega gradu. 8) Ja, panule v vodo in z 2.3 vozlička vlečem ribice, katere čakajo lignje :D
Slika

In kmalu prvi prispe na krov, zatem so se prijemi tako hitro vrstili, da ni bilo mogoče več slikat :wink: 8)
Slika
Po slabi uri prijemov ki je trajalo do teme pa domov v družbi 10ih lignjev, hvala morju :D 8)
Slika
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Če Nov 23, 2017 20:46

Seveda, danes smo te pustili samega, da si malo napolniš skrinjo.
Jadranje je odklop
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a bilo » Pe Nov 24, 2017 08:20

alesjo napisal/-a:Vreme ugodno in tudi danes sem pozno popoldan pobegnil na morje, seveda spet malo panulce potegnit :wink: :D Že peti dan zapored odvežem mojo Aleseo in že neslišno drsim po vodni gladini mimo devinskega gradu. 8) Ja, panule v vodo in z 2.3 vozlička vlečem ribice, katere čakajo lignje :D

Vidim, da panulaš s preko 2 nm hitrosti, podnevi (uspešno :wink: ), ko so lignje še globoko. Daj povej na kateri globini imaš "varalico" in kakšna je globina morja kjer loviš? A loviš s sistemom "olovo čuvar"? Teža svinca?
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Nov 24, 2017 08:40

bilo napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Vreme ugodno in tudi danes sem pozno popoldan pobegnil na morje, seveda spet malo panulce potegnit :wink: :D Že peti dan zapored odvežem mojo Aleseo in že neslišno drsim po vodni gladini mimo devinskega gradu. 8) Ja, panule v vodo in z 2.3 vozlička vlečem ribice, katere čakajo lignje :D

Vidim, da panulaš s preko 2 nm hitrosti, podnevi (uspešno :wink: ), ko so lignje še globoko. Daj povej na kateri globini imaš "varalico" in kakšna je globina morja kjer loviš? A loviš s sistemom "olovo čuvar"? Teža svinca?


Pri lignjelovu s panulo ni ne vem kake znanosti! Največ izkušenj imam ravno na vzhodni strani tržaškega zaliva, ter zahodni obali Istre do Novigrada.

Potrebno je it na vodo in vlačit vabe za seboj, se pravi panulat. Lovi se še s tehniko tataki in skosanjem.

Pri težki panuli imam olovo čuvar, 0,5kg in dve princeski.
Lahko pa loviš tudi z viško panulo.


Slika

Največ uspeha so pokazale ravno te vabe, ker so vrhunsko uravnotežene, plovne, z odlično akcijo ...., niso pa poceni!

Slika

Se pravi, svinec na koncu in potem dve prami cca 60-70cm nad svincem. Ena dolga 6m, druga 4-5m in med njima cca 25cm. Spustim direktno na dno, vozim 2 vozla plus in ko udari dno dvignem, da ne tolče po dnu. Brez sonarja je tak način skoraj nemogoč, oz. predrag, ker ko zapneš pustiš cca 50 EUR v morju.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Nov 24, 2017 09:16

bilo napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Vreme ugodno in tudi danes sem pozno popoldan pobegnil na morje, seveda spet malo panulce potegnit :wink: :D Že peti dan zapored odvežem mojo Aleseo in že neslišno drsim po vodni gladini mimo devinskega gradu. 8) Ja, panule v vodo in z 2.3 vozlička vlečem ribice, katere čakajo lignje :D

Vidim, da panulaš s preko 2 nm hitrosti, podnevi (uspešno :wink: ), ko so lignje še globoko. Daj povej na kateri globini imaš "varalico" in kakšna je globina morja kjer loviš? A loviš s sistemom "olovo čuvar"? Teža svinca?

Vsak lovi malo drugače, jaz imam na 70cm navezi čuvarja 300gr in 5m za njim eno vabo, ponavadi mario ali dtd, ko spustim čuvarja na dno rahlo dvignem, da ne drsa po dnu in tako vaba plava malo nad dnom. Hitrost pa od 2 do 2,5 vozla, tenutno lovim na globini 11 do 13m. Vse to je bilo že napisano, pa naj bo še enkrat. Večina prijemov pa se zgodi po 16 uri do mraka, če si takrat na pravem mestu, seveda kjer so lačni lignji jih boš vlekel enega za drugim ven 8) pravo mesto pa naj vsak sam poišče :wink: :D Jaz pa bom tudi danes poskusil poiskat tisto pravo mesto :) Pa dober prijem želim.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Nov 24, 2017 21:55

Tudi danes je bilo morje radodarno, ah, kaj čem toliko pisat, sem pa pojedel dva sveže pohana lignjeva zrezka za večerjo in nekaj jih tudi v zamrzovalnik pospravil 8)
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Po Nov 27, 2017 11:17

:D
Daj malo več napiši kako pohaš :?:
A nič ne pokajo :wink:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Nov 27, 2017 19:53

NOVI FOSIL napisal/-a::D
Daj malo več napiši kako pohaš :?:
A nič ne pokajo :wink:

Poglej pod kulinariko, sem lani napisal nekaj vrstic, pokajo pa ne čisto nič, pomembno je da meso ni nič mokro.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Nov 28, 2017 00:08

Nisem jih še pohal, bom pa probal. :wink:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Nov 28, 2017 00:21

alesjo napisal/-a:Poglej pod kulinariko, sem lani napisal nekaj vrstic, pokajo pa ne čisto nič, pomembno je da meso ni nič mokro.

Ma jaz ne bom nič bral, te bom kar poklical in boš to v živo pokazal. :lol:
Tony
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Nov 06, 2017 18:00

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a Tony » Če Nov 30, 2017 21:12

Fantje v nedeljo imam v načrtu it na lignje na slo obalo. Imam majhen gumenjak ki ga vržem v morje v ankaranu. Mi lahko kdo pove kje bi ulovili kakšnega ligenjcka. In na kakšen način loviti. Potrebujem inštrukcije sem brez znanja.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Nov 30, 2017 21:18

.....boš mora izbrat kak drug dan...v nedeljo te bo burja odpihnila...
mirno morje
Daki

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Nov 30, 2017 21:41

Tony napisal/-a:Fantje v nedeljo imam v načrtu it na lignje na slo obalo. Imam majhen gumenjak ki ga vržem v morje v ankaranu. Mi lahko kdo pove kje bi ulovili kakšnega ligenjcka. In na kakšen način loviti. Potrebujem inštrukcije sem brez znanja.


Mi bi tudi v nedeljo štartali iz Kopra in lovimo v Ankaranu, samo bo po napovedi zelo pihalo. Ko bomo pa šli, ti lahko sporočim. Rade volje skočim na tvoj čoln in ti pokažem osnove za uspešen lignjelov. Pošlji mi kontakt na ZS, pa te sigurno pokličem.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Dec 01, 2017 08:41

Tony, glede na vremensko napoved(burja), bi ti priporočal, da ga zabrišeš notri v Portorožu(pri Laho-tu)ker je zaliv dokaj zaščiten od burje.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2017

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Dec 06, 2017 19:11

:D Danes po sončnem zahodu se je kar dogajalo na lignjelovu, 6 sem jih odnesel domov, 6 se jih je pa snelo, včasih zgubiš enega ali dva tokrat pa kar šest, bodo pa še malo zrasli in potem............ :wink: a, da pozabim, tavečji je imel 80 dkg :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov