Lignjelov 2018

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Vege
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: To Feb 02, 2016 02:22
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Vege » Pe Feb 16, 2018 03:01

Lignjelovci kje ste??? Alesjo, pogešamo te tam pred Sesljanom :shock: A te je gripa prvezala za posteljo al žena :?: Danes (četrtek) sva s prijateljem Boštjanom spet poskusila srečo in končni rezultat je bil 4:4 in to prav po dva SKORAJ enaka kalamara. Objavljam najin ulov. Čakam pa tudi poročilo od Karlitota, ki je tudi krožil tam okoli.
Slika
LP Vege
Hvali morje in drži se kopnega!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Feb 16, 2018 09:05

Vege napisal/-a:Lignjelovci kje ste??? Alesjo, pogešamo te tam pred Sesljanom :shock: A te je gripa prvezala za posteljo al žena :?: Danes (četrtek) sva s prijateljem Boštjanom spet poskusila srečo in končni rezultat je bil 4:4 in to prav po dva SKORAJ enaka kalamara. Objavljam najin ulov. Čakam pa tudi poročilo od Karlitota, ki je tudi krožil tam okoli.
Slika
LP Vege

:lol: ja nekaj moram tudi za vas pustit :lol: :wink: sem nekaj delal na barki, zato nisem šel ta teden nič ven, grem pa danes v napad na lignje 8) :D
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Feb 16, 2018 22:28

:D današnji popoldan pa do teme je bil najuspešnejši v tej sezoni, lignji so hudo napadali vabe, zaloge v zmrzovalniku so se pa okrepile, ja, vse je štimalo, oseka, bonaca, mlaj in še kaj :wink: :D
Uporabniški avatar
Vege
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: To Feb 02, 2016 02:22
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Vege » So Feb 17, 2018 01:29

Bravo Alesjo! Jutri (sobota) grem tudi jaz naredit par krogov pred Sesljan, če boš tam se vidiva... :roll:
Hvali morje in drži se kopnega!
Karlito
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Dec 25, 2016 16:18

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Karlito » So Feb 17, 2018 13:29

alesjo napisal/-a::D današnji popoldan pa do teme je bil najuspešnejši v tej sezoni, lignji so hudo napadali vabe, zaloge v zmrzovalniku so se pa okrepile, ja, vse je štimalo, oseka, bonaca, mlaj in še kaj :wink: :D


Ma kje si lovil? Je blo res 30 komadov? Jaz sem cikcakal pred sesljanom in do hotela in nic in nic...en kalimero od 60dkg se je obesil in ce ne niti prijema... Ce sem prav videl (imas novo jadrnico? ni vec una rdeca?) si bil skor na mestu tam pri onem malem skoljciscu?
Dan prej, ko sta bila se vege in bostjan pa 3 male komadice... In 3 lovke...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Feb 17, 2018 19:56

Karlito napisal/-a:
alesjo napisal/-a::D današnji popoldan pa do teme je bil najuspešnejši v tej sezoni, lignji so hudo napadali vabe, zaloge v zmrzovalniku so se pa okrepile, ja, vse je štimalo, oseka, bonaca, mlaj in še kaj :wink: :D


Ma kje si lovil? Je blo res 30 komadov? Jaz sem cikcakal pred sesljanom in do hotela in nic in nic...en kalimero od 60dkg se je obesil in ce ne niti prijema... Ce sem prav videl (imas novo jadrnico? ni vec una rdeca?) si bil skor na mestu tam pri onem malem skoljciscu?
Dan prej, ko sta bila se vege in bostjan pa 3 male komadice... In 3 lovke...

Si malo zgrešil, nisem nikoli imel rdeče jadrnice, svetlo plavo pa ja, zdaj pa je temno plava :lol: videl sem kar nekaj bark zelo blizu obale, ampak tam se nič ne dogaja, še vedno je treba lovit dlje od obale in najpomembneje :wink: je to, da moraš bit ob pravem času na pravem mestu :wink: kje? , tam kjer so lignji :D 8) jaz pa sem bil tam :D :D lignji ne iščejo tvojih vab, ti moraš njih poiskat :lol: taka ti je ribarska štorija :)
Karlito
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Dec 25, 2016 16:18

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Karlito » Ne Feb 18, 2018 05:20

alesjo napisal/-a:
Karlito napisal/-a:
alesjo napisal/-a::D današnji popoldan pa do teme je bil najuspešnejši v tej sezoni, lignji so hudo napadali vabe, zaloge v zmrzovalniku so se pa okrepile, ja, vse je štimalo, oseka, bonaca, mlaj in še kaj :wink: :D


Ma kje si lovil? Je blo res 30 komadov? Jaz sem cikcakal pred sesljanom in do hotela in nic in nic...en kalimero od 60dkg se je obesil in ce ne niti prijema... Ce sem prav videl (imas novo jadrnico? ni vec una rdeca?) si bil skor na mestu tam pri onem malem skoljciscu?
Dan prej, ko sta bila se vege in bostjan pa 3 male komadice... In 3 lovke...

Si malo zgrešil, nisem nikoli imel rdeče jadrnice, svetlo plavo pa ja, zdaj pa je temno plava :lol: videl sem kar nekaj bark zelo blizu obale, ampak tam se nič ne dogaja, še vedno je treba lovit dlje od obale in najpomembneje :wink: je to, da moraš bit ob pravem času na pravem mestu :wink: kje? , tam kjer so lignji :D 8) jaz pa sem bil tam :D :D lignji ne iščejo tvojih vab, ti moraš njih poiskat :lol: taka ti je ribarska štorija :)


Ja res je... :) Sem zabluzil malo z barvo jadrnice sodelavca (znidko)... Vem da s imel svetlo modro in da si jo prodajal... :oops:
Ja...sem se odlocal nekaj casa ali it malo dlje...ampak - zacetniska napaka verjetno - sem sledil credi...namesto pastirju... :roll: :lol: :roll:
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Feb 18, 2018 13:48

Čestitke vsem. Lepo lovite.
V slovenskem morju je malo slabše. Dosti jih lovijo pri boji Vidi.
Uporabniški avatar
Vege
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: To Feb 02, 2016 02:22
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Vege » Ne Feb 18, 2018 21:47

Alesjo, izgleda da si res izpraznil vse tam od Sesljana proti Trstu :lol: Včeraj te ni bilo ? Jaz sem ujel tri kalamare. Dva takoj po izplutju pred Devinom, potem sem nadaljeval proti Sesljanu in naprej mimo "hotela" kot ga imenujete, čeprav so to apartmaji Europa. Nadaljeval sem od Europe proti Sesljanu med obalo in školjčišči in končno skoraj pred privezom ujel še tretjega. Vsi so bili tam okrog 30-35 dkg...
LP Vege
Hvali morje in drži se kopnega!
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Lure » Ne Feb 18, 2018 21:49

Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Feb 18, 2018 22:11

:shock: Noro. Na kakšen način so ga pa dobili :?:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Feb 19, 2018 09:50

.

Ja no, niti ni taka redkost tale glavonožec.

Razlika med lignjem-kalamarom in lignjunom-totanjem je v drugačni plavuti in habitatom.
Totanj živi načeloma samo v globokem, dočim ligenj v ne tako globokem.
Je pa totanj kulinarično necenjen ker je proti lignju trd kot usnje. Samo z dolgo termično obdelavo se ga da pripravit za konzumiranje.
Totanj naraste do slabega dva metra dolžine in do 15kg teže, dočim jadranski ligenj naraste do dobrega metra in 3kg. So pa tako veliki primerki lignja zelo redki. Sam poznam samo en primer ulovljenega tako velikega izpred nekaj let. Ujet je bil pred Lovrečico.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Feb 19, 2018 12:57

Menda je v slovenskem morju ujet in registriran ligenj slabe 4kg.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Feb 19, 2018 14:33

Daki napisal/-a:Menda je v slovenskem morju ujet in registriran ligenj slabe 4kg.


Ja menda je bil ujet za rep, ji je povedala ena znanka, da je slišala govorit enga da pozna tistga k je prjatu od sodelavca, ki naj bi tudi lovil tisti dan, ko je baje nekdo ujel lignja ki je tehtal, ....

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
gino
Kapitan korvete
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Okt 20, 2010 13:34

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a gino » Pe Mar 02, 2018 09:16

Morem it v nakup novih vab. Katere marijeprincess so vam najvec lovile? Kaj pa rapale?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov