Lignjelov 2018

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Mar 02, 2018 10:39

gino napisal/-a:Morem it v nakup novih vab. Katere marijeprincess so vam najvec lovile? Kaj pa rapale?

Kar se marie vab tiče imam jaz vedno največ uspeha na rozo, oznaka:PC9.
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a bilo » Pe Mar 02, 2018 22:56

PC 08 - zelena! Zame daleč naj!
Karlito
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Dec 25, 2016 16:18

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Karlito » Po Mar 05, 2018 02:22

Meni najljubsa PC01 - testarossa. Je pa verjetno res, da ce bi tolk casa kot to za sabo vlekel kako drugo pusco bi z uno ta drugo pac najvec ulovil.. :)

Danes (nedelja 4.3.) zunaj bil in popolnoma nic ulovil... Pa se rima se... :@ ...niti prijema...ob obali, dalec proc in povsod vmes...tema.

Ne vem al je to slucaj...sam poleg mene ni blo zunej skor nobenga...in to se mi je ze zgodilo... Ma danes pa celo navkljub da je bila 1. Nedelja 2. Po dolgem casu mraza en lep dan.... In vseeno nobenga zunej? A ma burja kaj veze? A mi lahjo kdo razlozi te lune in plime in vetrove in ves ostali čira čara o tem kdaj prijemajo in kdaj ne? Da ne bom nit onesnazeval ozracja na take dneve...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Mar 05, 2018 09:31

Karlito napisal/-a:Meni najljubsa PC01 - testarossa. Je pa verjetno res, da ce bi tolk casa kot to za sabo vlekel kako drugo pusco bi z uno ta drugo pac najvec ulovil.. :)

Danes (nedelja 4.3.) zunaj bil in popolnoma nic ulovil... Pa se rima se... :@ ...niti prijema...ob obali, dalec proc in povsod vmes...tema.

Ne vem al je to slucaj...sam poleg mene ni blo zunej skor nobenga...in to se mi je ze zgodilo... Ma danes pa celo navkljub da je bila 1. Nedelja 2. Po dolgem casu mraza en lep dan.... In vseeno nobenga zunej? A ma burja kaj veze? A mi lahjo kdo razlozi te lune in plime in vetrove in ves ostali čira čara o tem kdaj prijemajo in kdaj ne? Da ne bom nit onesnazeval ozracja na take dneve...

Jaz sem bil včeraj popoldan na barki in nisem izplul, ker mi je prav dišalo, da ne bo nič ulova, sta me tudi dva prjatla klicala, da nema ništa in naj pridem ven, da bo mogoče kaj ko se pojavi moja barka :wink: :lol: :lol: saj bo, bo, bom šel prvi dan ko jih zavoham :wink:
Karlito
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Dec 25, 2016 16:18

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Karlito » Po Mar 05, 2018 11:21

Alessio, kako je s temi polnimi lunami in ščipi in mlaji in plimami in osekami...? ...jaz ne zastopim nic. :shock:
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Po Mar 05, 2018 18:44

:D
Nimaš kaj zasopit. moraš biti na vodi in lovit. Ko ujameš boš vedel pri čem si.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Mar 08, 2018 22:38

:D Sem kar presenečen, lignjelov v tržaškem zalivu se počasi končuje, današnji pozni popoldan pa mi je morje dalo 10 ligmjev, se še dogaja 8) :lol: :D
Uporabniški avatar
Vege
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: To Feb 02, 2016 02:22
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Vege » Pe Mar 09, 2018 23:39

Karlito, naj malo odgovorim na tvoja vprašanja. Malo morda vpliva luna na ulov. N.pr. ČE SLUČAJNO naletiš na ugodno vreme, brezvetrje, jasno nebo... en dan pred polno luno, boš lahko lovil do zjutraj in še cel naslednji dan. Plima in oseka pa pri panuli z barko nimata bistvenega vpliva. To je bolj pomembno, ko loviš z obale, da je ulov boljši, če gre morje iz oseke proti plimi.
Kot lahko prebereš jih je Alesjo tudi včeraj ulovil 10! :D Jst pa samo enega vendar je ta imel SKORAJ 0,9kg.
Slika
Predlagam ti tudi, da loviš z dvama palicama, na vsako stran čolna eno in različnimi puščami. Maria red head ni edina uspešna :lol: Čez vikend je vremenska napoved neugodna :( Počakajmo kaj prinese naslednji teden :?:
Konec koncev pa ZMERAJ :!: velja tisti Alesjotov zakon: "ob pravem času na pravem mestu!" :idea:
LP Vege
Hvali morje in drži se kopnega!
Karlito
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Dec 25, 2016 16:18

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Karlito » So Mar 10, 2018 13:52

Hvala Vege!! Ta tedn me na zalost ne bo...dopust.. :( ...ma kot gledam bo bolj malo vremenskih priloznosti za lov...
Ja, 2 palci...vem...ma se mi ne da...jaz dam noge cez ograjo, malo muzike gor in fjaka... :mrgreen:
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Mar 11, 2018 20:36

Karlito, kar se pogojev tiče, večina lovimo takrat ko imamo možnost. Na splošno je boljši lignjelov okoli polne lune, sploh če loviš celo noč, tudi sprememba vode delno upliva. Še zmeraj je najboljše loviti med prehodi iz noči v dan ali obratno, kar tudi večina izvaja.
Karlito
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Dec 25, 2016 16:18

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Karlito » Po Mar 12, 2018 01:42

Hvala Daki. Ob zahodu in vzhodu vem, to za polno luno pa nism vedu...

Kaj lovite vedno na panuko al se kdo kdaj ukvarja s tem tud na sidru, oz. s tokom?
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Mar 12, 2018 08:08

Kadar je polna luna in jasno nebo se dobro lovi na panulo ponoči v zelo plitki vodi. Včasih so rezultati res dobri.
Jaz več lovim na cukanje kot pa na panulo. Potujem s tokom, pomagam si tudi z motorjem in fishfinderjem (iščem jato ribic). Kar dosti lovim lignje poleti (živa vaba), kjer so drugi pogoji. V večini lovim na tataki.
Uporabniški avatar
Vege
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: To Feb 02, 2016 02:22
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Vege » Če Mar 15, 2018 02:13

Karlito, d te malo privabimo s kavča na morje :lol: To je današnji (sreda) skupni ulov mene in Kneza. Tisti največji ima "škrtoc" dolg 47cm in težo 1,35kg! Še en podoben nama je pustil par priseskov z lovk in odplaval na prostost ene 2m za barko :(. Pri svetilnikih pred Devinom pa nama je podobno ušel še en manjši. S takim ulovom, v tem terminu sva seveda ZELO zadovoljna :D , saj je bil verjetno številčno najboljši to sezono. Sledi spet nekaj dni slabe vremenske napovedi :cry: ...
Slika
LP Vege
Hvali morje in drži se kopnega!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Mar 15, 2018 08:55

Medtem ko sta vidva lovila sem jaz delal v klubu, itak sem vedel, da sta na lovu, bravo za ulov, jaz pa bom šel šele drug teden ven, seveda pogledat, če je bo še kaj ostalo :wink: :D
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Mar 15, 2018 10:42

Čestitke Vege. Lepo da še kdo lovi 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov