Uporabnost fishfinderja

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Daki

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Apr 25, 2018 22:10

Karlito napisal/-a:Začetniško vprašanje - Kateri sonar kupit da se vidijo lignji alora? (in da se bo videlo tud ribe seveda)
In seveda kje??


Lignji se vidijo na malo boljših sonarjih, če ga boš pa ti videl, je pa čisto odvisno od tebe, kako boš ta sonar izkoristil, ker ni enostavno. Pri ribah pa itak ni problemov.
Ko pravi alesjo, kontaktiraj NT-ja. Jaz sem ga pri njemu vzel.
Karlito
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Dec 25, 2016 16:18

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a Karlito » To Maj 01, 2018 14:42

Sem mu pisal.... Hvala!!!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Maj 04, 2018 21:44

Od tule...
Joj, joj, pa ste pri zdravi pameti, ali se vam je odpeljalo.
Tema sonar=FF je pripeljala forum na .... rob živčnega zloma.
...
Ne bom omenjal posameznikov, toda nekdo se bo sigurno vžgal, pa da vidimo!

Menda naj bi se jaz 'vžgal'...

    Tista razprava, kjer je bilo konec 2016 razburjanje o tem, je bila odcepljena (trenutno ne najdem od kod - po mojem je tisti del v drugi temi pobrisan) v novo temo Lignji na sonarju , da ali ne!!!!!.

    Po odcepljenem delu kaže, da je bil Mtrobec že v prejšnji temi (pred odcepitvijo) mnenja, da se da videti lignje na sonarju, NT pa je tam najbrž napisal, kako mora sistem biti nastavljen, da se to da videti. NT je sicer o tem - da dober FF lahko pokaže tudi lignje - pisal že 2012, ampak takrat se še nihče ni 'užigal'.

    V odcepljeni temi je pa tule res nekaj ljudi izgubljalo živce in je bilo med drugim izraženo nekaj mnenj, da rabim tablete in podobno, ker sem napisal, da bi po meni dostopnih virih, ki sem jih navedel tule) to moralo biti mogoče.

    Tista tema je bila potem (in je še) zaklenjena.

    Kot zdaj lahko vidite, so bila tam zapisana mnenja o nesmislih, potrebi po tabletah, luni in podobnem zmotna, ne glede na to, kdo jih je tedaj zapisal in koliko lastnih izkušenj je imel.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
4lex
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jun 22, 2019 13:27

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a 4lex » Če Jun 27, 2019 19:16

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme sem se odločil, da vprašam kar tukaj... Kupujem nek sonar za ribolov z manjšega čolna in imam trenutno ogledan sonar od Humminbird Helix5 G2 DI. Zanima me, če je med vami kdo, ki si ga lasti oziroma pozna to zadevo in mi lahko iz prve roke pove če vreden nakupa? V kolikor ne zbiram predloge za sonar v tem cenovnem razredu...

Že v naprej se zahvaljujem za odgovore.

LpA
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Pe Jun 28, 2019 13:20

Pozdravljen,

jaz imam Humminbird Helix7 chirp SI.

Če mene vprašaš je side imaging nepotreben in ne prispeva bistveno k boljšemu ribolovu v morju. Verjetno je bolj uporaben v sladkih vodah, ko lahko najdeš kak hlod, vejo kjer se ribe skrivajo.

V morju Side imaging na globinah nad 20 metrov že omejeno deluje. Tako da vsekakor prporočam da kupiš bistveno cenejšo DI izvedbo.

Kar se pa tiče klasičnega načina delovanja pa je sonar zelo uporaben za nekatere vrste ribolova. Npr. jiging na večjih globinah. V pomoč ti bo predvsem, ko boš iskal kupe skal na ravnem dnu ipd. Za lov ob obali in okoli rtov ga prav nič ne potrebuješ, ker so navtične karte in navaden globinomer dovoljšen indikator kaj se dogaja z dnom. Plavo ribo boš še vedno lažje našel, če boš iskal jate galebov.

Če ša globinomer sploh nimaš bo sonar super pridobitev, saj boš lažje spremljal gibanje dna. Tudi panuliral boš lažje, voziš po izbati (črta, ki prikazuje globino) ki ustreza globini tvoje panule, hkrati pa še s sonarjem nadziraš, ali si na pravi globini. Namreč skupaj s sonarjem obvezno vzami še kartico s kartami za navigacijo, ti bo prišla prav.

Za lov gofov in drugih velikih rib, tun ipd. pa nisem pravi naslov in ne vem koliko je sonar uporaben pri tem.
4lex
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jun 22, 2019 13:27

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a 4lex » To Jul 02, 2019 14:10

Pozdravljen,

najprej hvala za odgovor! :) Sonar sem naročil in ga bom kaj kmalu tudi testiral pa potem poročam. Predlagana mi je bila funkcija Down Imaging zato sem potem vzel ta model brez SI, ker se tudi meni zdi popolnoma nepotreben, kot si tudi omenil.
Terena na katerem bom lovil ne poznam, ker tukaj dopustujem zdaj na novo in mislim, da bo več kot dobrodošel, da raziščem opcije in sam teren na temu koncu Istre (Peroj - Pula).
Je pa karta za sonar v vsakem primeru plačljiva ali jo je možno dobiti kje na netu?

Lp,A.
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Pe Jul 05, 2019 21:43

JulesVerne napisal/-a:Pozdravljen,

jaz imam Humminbird Helix7 chirp SI.

Če mene vprašaš je side imaging nepotreben in ne prispeva bistveno k boljšemu ribolovu v morju. Verjetno je bolj uporaben v sladkih vodah, ko lahko najdeš kak hlod, vejo kjer se ribe skrivajo.

V morju Side imaging na globinah nad 20 metrov že omejeno deluje. Tako da vsekakor prporočam da kupiš bistveno cenejšo DI izvedbo.



Uh.. side imageing je do dobra "razjebal" situacijo pri podvodnem ribolovu.. z SI se išče vse do 40 metrov brez težav..
Ni toliko uporaben pri ribolovu kot pri raziskovanju kamnov, robov in drugih zadev, ki so pomembne pri podvodnem ribolovu ;)
Teo77
Kapitan fregate
Prispevkov: 117
Pridružen: So Maj 28, 2016 06:45

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a Teo77 » Ne Okt 06, 2019 11:26

Pozdravljeni .
Tudi jaz kupujem sonar z navigacijo.
Sem začetnik v ribolovu in tud sam po prebiranju postov in gledanjem sonarjev ne vem kaj bi vzel da bi mi prišlo
najbolj prav glede na ceno in uporabnjostjo.
Gledam model HELIX 7 CHIRP GPS G3 Dual Spectrum CHRIP + Vgrajena Humminbird mapa
in DRAGONFLY 5PRO 5" CHIRP DOWNVISION IN CHIRP SONAR S SONDO CPT-DVS, WI-FI IN GPS PLOTER
mogoče tudi ta Lowrance: HOOK2-7x TripleShot
Razlika v ceni je kar ampak sem mnenja da če kopujem raje dam kakšen € več če potem lahko to izkoristim
kot manj in bom nezadovoljen.
Prosim za uporabne informacije.
l.p.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Okt 06, 2019 13:35

5pro ti jaz prodam če hočeš. Ker ne lovim rib mi je chirp brezveze.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a evovii » To Okt 08, 2019 09:19

Jaz pa nimam sonarja pa tud vcasih kaj ujamem.... :shock: :twisted:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Teo77
Kapitan fregate
Prispevkov: 117
Pridružen: So Maj 28, 2016 06:45

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a Teo77 » To Okt 08, 2019 20:12

Sej jaz še tudi ne . Pa tudi včasih kaj ujamem.
Sam verjetno malo lažje če ga maš :D
Vidim pa da ga ima malo morjeplovcev ker ne dobim odgovora na moje vprašanje.
Ko po trgovini vprašaš kako in kaj itak vsak svojo robo hvali tako da še zdaj ne vem katerega naj vzamem.
l.p.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Okt 09, 2019 22:23

Katerakoli današnja naprava v enakem cenovnem rangu bo delovala povsem enakovredno. Vsak ima nek plus in minus, definitivno kupi tisto, kar ti je všeč na pogled in pa so ti všeč meniji (jih razumeš na prvo)!
Jaz osebno bi se odločal med Raymarine in Garmin, ostlao mi ne potegne. Pa ne da bi bilo slabše, enostavno mi niso všeč meniji in design.
amatejb2
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Jul 11, 2021 09:57

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a amatejb2 » Sr Jul 14, 2021 11:59

Pozdravljeni,

pred kakšnim letom sem kupil Humminbird helix 7 G2N SI DI. Kljub temu da sem pregledal vse možne filmčke, mi nekako ne uspe izvesti pravilnih nastavitev. Ob prebiranju foruma opažam, da se nekateri res spoznate na zadeve. Prosil bi dobro dušo, ki ima tako ali podobno, če je morda pripravljen predat kaj znanja. Vsem v naprej hvala
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Jul 15, 2021 16:55

Kaj pa želiš nastaviti?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
amatejb2
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Jul 11, 2021 09:57

Re: Uporabnost fishfinderja

OdgovorNapisal/-a amatejb2 » Če Jul 15, 2021 19:58

Vse me bega. Na dveh nastavitvah se da nastavljati frekvence in ne razumem katera se zakaj uporablja in v kakšnih kombinacijah.. Zadnji primer recimo je bil da sem enkrat videl sled jiga, kasneje ne več?? Skratka bil bi zelo hvaležen, če bi mi lahko na kak način pomagal. Lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti