Kako shraniti črva, da ne pogine?

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » So Apr 04, 2009 11:03

admin napisal/-a:Hehe, atilone, mislim, da se Pajer ne bo strinjal. :D Ravno zadnjič mi je razlagal, da se črv ne sveti ampak se lesketa okoliška voda... Mogoče, da je bilo to celo na srečanju na Biču, bo pa Pajer sam najbolj vedel.

LP

Saj po eni strani tudi drži. Ampak le pri migajočem delu črva. Ampak to svetlikanje ni od črva, ampak od planktona, katerega pa ni vedno in povsod v taki količini, da bi bilo tako opazno. Včasih, zvečer, ko z veslom ali roko potegneš po vodi, je kakor da bi ta del vode bil osvetljen z baterijo. To je pa odvisno od letnega časa, temp. vode itd ( količino planktona mislim).
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Apr 04, 2009 12:11

Dosta sam tražio po web-u i knjigama nešto više o samom životu crva, ali bezuspješno. Postoje razna tumačenja,


MOŽDA ALI DA VAM JEDNOM POKAŽU KAKO RUPA IZGLEDA PRIJE BI SI RUKU ODSJEKLI,A JA ŽELIM SAMO DA IH VADIM ZA SEBE JER MI JE PUNO SVAKI


i, ma knjiga bi se dala napisat o tome



uhvatim vremena,prije dvije godine sam kupio trapule ali kako mi nitko ne može pomoći u pokazivanju rupe velikog crva moji su pokušaji ostali bezuspješni,zato



Je misterija tale Črv!

Tako enostavno, preprosto, vse na očeh in na koncu nič ne veš!

Citati so s HR foruma zato so v hrvaškem jeziku in jih nisem prevajal.

Ostajam pri svojih trditvah, ker za temi stojim 110%, ker sem resnično ogromno časa porabil v vodi podnevi in nekaj tudi ponoči, da lahko iz prakso podkrepim trditve.



[code]
Saj po eni strani tudi drži. Ampak le pri migajočem delu črva. Ampak to svetlikanje ni od črva, ampak od planktona, katerega pa ni vedno in povsod v taki količini, da bi bilo tako opazno. Včasih, zvečer, ko z veslom ali roko potegneš po vodi, je kakor da bi ta del vode bil osvetljen z baterijo. To je pa odvisno od letnega časa, temp. vode itd ( količino planktona mislim).[quote]


Bioluminiscenca


http://sl.wikipedia.org/wiki/Bioluminiscenca


Očitno bo tale tema širša kot sem si predstavljal.

Se že veselim!

LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » So Apr 04, 2009 14:30

Hja z temi citati iz omenjene HR strani, si jaz tudi nisem na jesnem. Četrti prispevek," Znaki po katerih opazimo prisotnost črva", zelo lepo in v potankosti opisan prispevek, opremljen z posnetki pod vodo na katerih so vidne ali ne "vidne" luknje od črvov, spodaj pa komentar z naslovom "kako pronači crva "(drugi Pajerov citat) :shock: . Takim tudi ne pomaga pokazat luknjo v naravi. Še slike obale, po kateri prepoznaš teren z prisotnostjo črva so dodane.
Z malo lastne domišljije, vsi kamenčki so lepo razporejeni, le štirje tiščijo skupaj, tu je nekaj narobe, NENARAVNO. Tudi trava, prilimana na sluz črva ob luknji, se ne giblje v smeri valovanja kot druga ampak stoji pri miru, tudi tu je nekaj narobe. Če sem slabo opisal kje piše o črvu, evo
http://pag-more.com/index.php?option=co ... &Itemid=73
Spodaj pod sliko so posamezni deli te teme, priporočam pa , da začnete na vrhu, na koncu citata klikneš sledeči in tako te pripelje vse skozi temo o črvu. Potem pa presodite sami, če še ostane kako vprašanje odprto.
Na Wikipedio , pa ne dam kaj dosti. Tukaj so pisanja ljudi, kateri mislijo da je tako in potem trdijo da je. Kolega mi je za hec pokazal kako to gre.
Opisal je kakšen postopek moraš uporabit , da bo avtomobil v vzvratni vožnji , hitrejši , kot naprej. In je bilo objavljeno :shock: .
Bom pa malo po spominu pobrskal, kdaj je bilo plave ribe dosti, kdaj pa zelo malo. To namreč kaže na prisotnost planktona, kateri se svetlika, ime pojava pa je že Pajer napisal. Plankton je glavna prehrana plave ribe ( sardele, sardoni itd ) in ko te ribe ne najdeš v ribarnici, je pač drugje, tam kjer se nahaja plankton, mahanje z veslom po vodi, pa ne bo obrodilo željenega učinka :) .
LP
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Okt 22, 2012 19:15

.


Tudi tole je za obdržat!

Še ni prečiščeno!


Je pa zaklenjeno!

LP


.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov