Ribolov med Pašmanom in Turanjem

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a PeterV » Po Jul 09, 2018 21:41

Ali mi lahko kdo namigne kašno zanimivo ribolovno lokacijo v mejah Biograd - Tkon - Mrljane - Turanj, mogoče še do Sukošana. Mislim na ribolov s čolna. S svojo "štirko" večjega dometa ne dosežem za dnevno ribičijo. Že lani sem se nekaj trudil na tem delu a nisem vlovil nič. Tudi letos bom stacioniran tam nekje, pa ne bi rad spet odkrival tople vode. Vem, da so taki namigi lahko nehvaležni a vseeno.
Čim več vlovljenih rib in mehkužcev želim vsem, ki se trudijo v tej smeri!
ELAN666
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Apr 02, 2015 17:42

Re: Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a ELAN666 » To Jul 31, 2018 14:05

na južnem koncu pašmana lahko probaš pri ribogojnici za kakšno orado........vendar ne pričakuj preveč.
v kanalu je vse mrtvo..........mogoče kakšna sipa ......tam pa tam salpa .......ostalo ni omembe vredno.

na drugo stran pašmana ti s t4 ne priporočam

najbolj zihr ti bo v biogradu v ribarnici zjutraj...........pa ne nasedaj na divjo orado hahahahahahaha.

veliko sreče ( tudi v ribarnici )
jure1
Kapitan
Prispevkov: 203
Pridružen: Če Okt 07, 2010 13:43

Re: Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a jure1 » Sr Avg 01, 2018 19:28

Zjutraj zgodaj poglej kje vaški ribiči lovijo.
Jaz se rad bolj zgodaj vozim po morju, pa sem jih kar nekaj videl, pa niso bili glih navdušeni nad mojo bližino.
Le zakaj :?: :?: :?:
ELAN666
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Apr 02, 2015 17:42

Re: Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a ELAN666 » Če Avg 02, 2018 08:23

v turnju ni vaških ribičev na pretek..........še ti lovijo ali nižje ali višje proti dugem. En stari je poleg kafiča škrape .......ki pa v glavnem ujame alge in kako sipo.......
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a kotulc » Če Avg 02, 2018 09:15

Tudi v krajih Neviđane, Mrljane, Dobropoljana, praktično ni ribiških čolnov, očitno je to dober znak, da v Pašmanskem kanalu ni rib.

Je pa ribiška mornarica v Kukljici in Kaliju, vendar gre za večje ladje, ki imajo velik doseg.
Daki

Re: Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Avg 02, 2018 21:19

Mi gremo vsako leto v septembru na Pašman (okolica Žižnja, kjer so kletke) na lice. Občasno se dobi kakšna, igle so velike, lignje so kar dobi, pa tudi nekaj domačinov vidimo na vodi, ki lovijo.
ELAN666
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Apr 02, 2015 17:42

Re: Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a ELAN666 » Pe Avg 03, 2018 14:53

ja sej to mu govorim Daki ..........da kar se dobi se okoli kletk ker se tudi divje ribe hranijo tam z tistim kar ne uspe požret unim v kletkah :) .........vendar pazi če se preveč približaš kletkam te zelo hitro odstranijo...... :)
Daki

Re: Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Avg 06, 2018 01:43

Če samo panuliraš in se pelješ mimo, (se ne ustavljaš in ne greš vmes), ti pustijo dosti blizu (mene še niso opozorili). Večji problem je, ker je pri prijemu večje ribe velika možnost, da ti ta uide ravno med kletkami, kjer vse skupaj zapneš.
Ja, drugače se pri kletkah še kar lovi, ker skoz brumajo namesto tebe.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Avg 09, 2018 20:49

Ta kanal do Zadra je preoran s kočo in zato je ribolov slab,. Pregledal pod vodo in je kot puščava, proti Ugljanu in Pašmanu je boljše.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

Re: Ribolov med Pašmanom in Turanjem

OdgovorNapisal/-a PeterV » Pe Avg 17, 2018 20:22

Kocka, to sem slišal od domačinov tudi jaz in verjamem. Sicer sem pa že doma, ribolov pa je bil slab oziroma nula.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov