Lepe orade

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

Lepe orade

OdgovorNapisal/-a nemo » Če Mar 22, 2007 13:24

V aterACI marini na Zutu je v sredini T pomola star kamnit pomol i bitvo, s katerega se da zelo zgodaj zjutraj ujeti lepe orade. Uporabi se predvez z drsecim svincem in trnkom Gamakatsu N°3 ali malo vecjim in za vabo glaco manjsega kalamara. Masinco se pusti odprto in sele ko orada potegne in zacne bezati z vabo zapremo in zategnemo. Ponavadi orada vabo "poskusi", t.j. odnese par 10cm in izpusti, to je znak, da jo zanima. Ko pa zares krene je uspeh skoraj zagotovljen. V enem jutru sem ujel 3 od 0,75-1,30kg. :lol: [/list]
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Mar 22, 2007 22:25

Zelo lepo, da se je našel "nemo", ki očitno ve kar dosti o ribolovu. Upam, da bomo s tvojo pomočjo začeli polniti tudi ta del foruma. Tukaj res ne smete računati na mojo podporo, ker o ribolovu žal ne vem skoraj nič. Rad bi se kaj naučil in upam, da se bom lahko tukaj. Nemo hvala za otvoritev, ki je tudi zelo strokovna. Čestitam!

LP
slowc4
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jul 24, 2007 14:41

OdgovorNapisal/-a slowc4 » Sr Jul 25, 2007 09:46

Mene pa zanima s katerimi vabami vse lahko lovim orade. Lani sm z atijm loviv na pagu za babo pa sva mela dagnje. Lovit sva šla ene 4-krat ulovila pa 3 orade :D pa še dve mejhni ribci. Pa zanima me če je to dobr ulov v 4 dneh.


Lp, Aljoša
slowc4
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jul 24, 2007 14:41

OdgovorNapisal/-a slowc4 » Sr Jul 25, 2007 15:37

Aja pa jst sm mev še eno ribo na trnku k je bla pomoje kr velka k sm jo kr tžko vleku sam je pol s trnka padla :oops:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov