Kako loviti iz barke med plovbo?

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Jul 11, 2012 20:59

pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jul 11, 2012 22:01

Stimer je zakon :lol:


:wink: NT
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Jul 11, 2012 22:28

Cado, zadnič sem vlekel 6cm gavuna brez uteži. Iz Vele luke ven do rta 12 ušat. če bi obrnil nazaj notri in še enkrat ven, bi bilo verjetno že prek 5kg, vendar sem bil skoraj brez leda in mi je bilo dovolj za večerjo.
mirno morje
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Jul 12, 2012 10:20

@Roman_1 tudi jaz sem bil na ušatah z voblerji... Brez obtezitve, glavna laks in vrvica, 5m fluokarbona, vrtljivka z karabinom

koleteralno sem potegnil ven brancina 44cm in brancina 56cm, šaruna 47cm, celo ena kapitalna igla se je odločila da gre na 9cm voblerja

Letos tam riba dobro dela. Čakamo palamide:D
Nazadnje spremenil mamaMicka, dne Če Jul 12, 2012 10:45, skupaj popravljeno 1 krat.
cado1990
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: Če Jul 30, 2009 21:46
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a cado1990 » Če Jul 12, 2012 10:38

@Roman1 jaz sem tudi zadnjič ven iz vele luke ulovil ogromno ušat, veliko sem jih po priporočilu punce vrgel nazaj, ker so bile premajhne, vendar vem, da bi bile za juho dovolj dobre. Načeloma vzamem samo ribe, ki so večje od dlani (vsaj daljše). Tudi točno pred bojami kampa Bunculuka sta 2 plitvini, kjer se obešajo VELIKI šuri, igle, ušate, celo ena skuša je prišla ven! Roman1, kje pa si ti pozicioniran?
In next five years I wanna have Bayliner 2052LS!!!
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Jul 12, 2012 21:38

V Veli luki so prijemale ušate od 15 do 25 dkg in takšne jaz ne spuščam.
Stacioniran sem pa v Klimnu.
MM, javi, ko pridejo palamide, jih napademo skupaj. Kako, da nisi prišel nič na obisk? Povabilo še vedno velja, dol bom od 14. 8 pa do 30. 8, vmes pa med vikendi.
mirno morje
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Jul 13, 2012 09:18

Oprosti po ruti nisem imel nič časa. Saj te bom enkrat tudi na morju srecal, ker veliko hodim tam mimo...
Če pa vidis skuterja z fluo rumenim dnom in z ribiskim palicam sem pa to jaz :D
Uporabniški avatar
rudl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Jan 02, 2012 10:35

OdgovorNapisal/-a rudl » Pe Jul 13, 2012 18:24

Kako pa je kaj z lignji pri vas? A jih kaj lovite? Tu pri nas je neverjetno za ta čas. Rib se niti ne lotimo, ker smo čez dan utrujeni od lignjanja ponoči. Sem sem pogovarju z Gasotom, ki je bil na Susku, pa je reku da niti enega ni dobu, tako da niti zobatcev ni mogel loviti.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Jul 13, 2012 19:16

Pri nas je obratno... Cez dan toliko ribe nalagamo, da ponoci komaj najdemo cas za kako pivo...

Nekaj lovijo lignje, jaz jih ne, ker lovim s skuterja, z njim pa ne smem ponoči ven, tako da letos lignjelov odpade. Žal :(
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Pe Jul 13, 2012 22:08

Če misliš kar tako zadaj vleči za jadrnico, imej na palici z rolo in na 0.4 mm laksu direktno zavezano z Rapala vozlom brez vsega in vleči okoli 30-50m za plovilom, to kar si kupil. Sem tako lovil z podobnimi Yozzuri Mag Minnowi, Crystal Minnowi, pa tudi DTD Gavunom, (vsi lovijo), brez uteži boš ulovil Palamide, Felune, Skuše, Škarame, Lampuge, itd... tudi kakšen Šarun in Ušata se zna zapeti. Če je to panulanje kar tako malo "uzput", ko se jadra, če se slučajno kaj ujame, ni treba spuščati vabe s svincem v globino, te vabe imajo žlico in plava cca 2-3m pod površino, hitreje kot ploveš nižje gre. Jaz sem običajno panulal s takšno vabo pri hitrosti 5-5.5 vozlov, največ sem uporabljal Yozzuri MAG MINNOW, in sem ugotovil da palamido prej uloviš če panulaš hitreje npr. 5 vozlov, kot če panulaš počasi, sice lovi tudi če ploveš manj, ampak ne manj kot 3 vozle, tako da je takšen način ribolova idealen za jadralce, ki ne gredo ciljano na ribolov, ampak kar tako malo zadaj vlečejo in pogosto se kaj ulovi, tudi sam sem vlekel vedno panulo tako zadaj, ko smo kdaj jadrali v charterju in vedno kaj ulovil. Lahko pa malo pogledaš na Tunini strani, je lepo opisano, ribolov iz jadrnice 1,2,3:
http://www.4tuna.si/index.php?option=co ... &Itemid=69

Drugače ciljano da bi se vozil z motorno barko tako okoli po morju, pa že dolgo nisem lovil, sem pa na ta način ulovil veliko palamid in jih tudi po kakšem letu v skirnji dosti tudi zmetal stran, ker jih ni več nihče jedel, zato zadnjih 5 let nisem več lovil palamid. Sem pa tudi ob takšnem ribolovu zapel dva galeba, ki jima ni bilo več pomoči, ko sem jih moral potegniti na barko. Če se gre pa ciljano na ribolov, pa ti priporočam, tako kot sva govorila po tel. kar globinski ribolov iz barke, pa še za družbo bo najzanimivejše med vsemi tehnikami.
Slika
bmk
Kapitan
Prispevkov: 180
Pridružen: Po Maj 18, 2009 11:43
Kraj: Ljubljana - Borik - Korčula

OdgovorNapisal/-a bmk » Ne Maj 26, 2013 09:15

Hm kaj naj rečem, NT KAPO DOL.
http://www.harpoon.si/uploads/server/Ri ... 0barke.pps
Brez neznank, skrivalnic, odkrito. HVALA, da nesebično deliš lastne večletne izkušnje.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Maj 26, 2013 09:48

Me veseli, da ti je všeč in upam, da bo tudi poučno in da se iz tega razvije nek praktični priročnik katerega nameravam nekoč izdati v knjižni obliki. Zadevo sem pripravil v power pointu za predavanje in sem se nameraval z adminom zmeniti za predavanje na enem od morjeplovskih jesenskih srečanj tako, da do nadaljnega linka še nisem objavil. Bo pa na Morjeplovcu objavljen po predavanju.
Seveda pa obstajate nekateri katerim sem že sedaj pokazal pripravljeno gradivo ter da po potrebi še kaj dopolnim.
LP NT
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Maj 26, 2013 12:39

Hm kaj naj rečem, NT KAPO DOL.
http://www.harpoon.si/uploads/server/Ri ... 0barke.pps
Brez neznank, skrivalnic, odkrito. HVALA, da nesebično deliš lastne večletne izkušnje


Zakaj pa tudi meni ne dovoli pokukati v skrivnosti?

Ribolov med plovbo je še zmeraj velika uganka, pa tako fino je pojest nekaj direkt iz morja v ponev.
Nazadnje spremenil od kapitana zena, dne Ne Maj 26, 2013 12:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Maj 26, 2013 12:46

Kot sem rekel objavljeno bo javno po predavanju na enem od Morjeplovskih srečanj, če in ko bosta admin in Pajer to organizirala. Zaradi mene lahko tudi v juniju.
LP NT
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Maj 26, 2013 12:51

:cry: :cry:
Potemtakem še eno poletje s tremi ribicami :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov