Kako loviti iz barke med plovbo?

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Kako loviti iz barke med plovbo?

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Nov 03, 2017 21:56

Nikola T. napisal/-a:Neke posebne akcije ta naveza nima. Bistveno je predvsem to da drsi po gladini in se ribi včasih skrije med valove, pene občasno zavije zaradi turbulence za barko in to ribo privlači, saj izgleda kot da beži pred njo.
Marchi napisal/-a:...druga NTjev silikon ligenj, ki jo je predstavil Alesjo (rekonstruiral sem jo sam, verjetno ultra amatersko :oops: ), hitrost dobre 4 vozle. Nič od nič.

Marhi naveza s katero je Alesjo letos ujel kar nekaj rib NE DELUJE ob bonaci. Štiri vozle še posebej v bonaci je premalo in v takih pogojih še nikoli tudi jaz nisem imel prijema. Najbolje je od 5kn naprej. Deluje pa še bolje na cca 8-10kn še posebej za motorno barko Z DVEMA MOTORJEMA (TUDI V BONACI)!!!
V kolikor je morje nakodrano, valovito ali še bolje, če se delajo pene potem je uspeh veliko boljši. :wink:

Hvala, bom upošteval. Čeprav je barka tako poraščena, da mi pri 6 vozlih že bogato pupca nafto in motor se matra.
Ob kakšnem jadranju bi pa šlo. Ob 15vozlih vetra bo tudi morje pravo.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Kako loviti iz barke med plovbo?

OdgovorNapisal/-a EDO » So Nov 04, 2017 13:15

Nabavil sem neko vabo podobno kot jo je Iztok nalimal. Bom poročal, če bo kaj uspeha. Sem hotel ze danes preizkusit pa se je ulilo. Drugic....
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta