Posodabljanje foruma !!!

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Maj 19, 2011 20:00

Jap, nekaj so ga srali fantje na Hitrost.com, kjer imamo gostovanje... Menda je sedaj porihtano...
bomax
Kapitan
Prispevkov: 172
Pridružen: Po Maj 03, 2010 03:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bomax » Če Maj 19, 2011 22:10

tale forum je špica. žal mi je edino to, da je več kot očitno edino socialno omrežje za nekatere, kar je očitno odvrnilo 'stare' in izkušene mačke, da bi bili bolj aktivni. zaradi njih/vas, sem tale forum začel prebirati, dobil morje uporabnih informacij, se nasmejal in čudil.

v enem postu sem nekje že predlagal, da se uvede simbolična letna članarina - če bo že velika gneča, bo pa vsaj za kakšen piknik, mulca, strežnik ...

je pa moja izkušnja taka. pred leti smo imeli super fantastičen forum, ki ga lahko primerjam s tem, vsebina seveda druga. in potem se je eden njegovih glavnih protagonistov začel v službi dolgočasiti ter prišel do ideje, da naš forum mora biti pa bolj ustrezen (beri: posodobljen). in so se začele debate na to temo; pa dizajn, novo ime, logo ... in na koncu je ratalo nekaj zanimivega, vsebina pa je zamrla. naslednji korak je bil selitev na blog in naslednji na facebook. in po nekaj letih ni ničesar več - ne foruma, ne stikov.

po mojem mnenju naj ostane forum tak, kakršen je. in če pride do kakšne spremembe v obliki, naj bo le-ta spontana in bolj posledica kot vzrok.

in čeprav je res, da se teme nekako ponavljajo in da 'starih' mačkov ni več toliko aktivnih, je po mojem edina sprememba, ki jo ta forum potrebuje, eno sito.

pa prosim, to je samo eno subjektivno mnenje. nikakor se ne želim v nikogar neposredno vtikati, da ne bo slučajno tako razumljeno. zavedam se, da ima vsak, in tako tudi jaz, v vsakem trenutku možnost sprejeti odločitev, ali bo forum bral ali ne - takega, kakršen je.

in na koncu - vse pohvale adminu, da fura forum in vsem morjeplovcem, da ga (so)oblikujete. zame je vedno znova zanimivo branje.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Okt 12, 2011 23:03

bom tu vprasal, da ne odpiram nove teme... Je mozno dobiti vecji predal za ZS?
Uporabniški avatar
stojko
Viceadmiral
Prispevkov: 464
Pridružen: So Jun 21, 2008 16:50
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a stojko » Če Okt 13, 2011 06:46

:D :D :D Nimaš kam gat spravit? :D :D :D
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Okt 14, 2011 19:39

A ni dovolj velik? Načelno mislim, da je takšen kot je dovolj. ZS so namenjeni kakšnemu sporočilu med člani, če pa ima kdo kaj več za podebatirat, pa je bolje, da si s tem članom izmenjata mail in komunicirata tam...
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Pe Okt 14, 2011 22:11

al pa gresta na pir
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Pe Okt 14, 2011 23:36

imam eno vprasanje-
do foruma mnogokrat dostopam preko telefona , ne dela pa mi funkcija 'back'
da se vrnem eno stran nazaj, moram 4, vcasih 5 krat hitro stisnit gumb nazaj.
uporabljam opero mobile 9
na PCju pa mi dela ok z firefoxom chromom in opero.
kaka ideja zakaj?
brez problema pa mi brskanje s telefonom deluje na vsaj 3drugih forumih, ki ravno tako delajo na phpbb platformi.
lp!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 17, 2011 20:12

Čudno, tudi jaz za dostop uporabljam Nokio z najnovejšo Anno. Meni dela brez težav z Opero in tudi z Nokia original browserjem... Pomoje je nekaj na tvojem telefonu, mogoče kakšna nastavitev... Vem, da ima Opera cel kup tega, podobno kot Firefox.
Uporabniški avatar
p4pe
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 136
Pridružen: Sr Mar 02, 2011 14:09
Kraj: Kranj - Sv Marina - Lošinj

OdgovorNapisal/-a p4pe » Po Okt 24, 2011 19:49

A je mogoče kdo razmišljal da bi forum podpiral Tapatalk? Idealno za prebiranje foruma prek telefona.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 24, 2011 20:23

p4pe napisal/-a:A je mogoče kdo razmišljal da bi forum podpiral Tapatalk? Idealno za prebiranje foruma prek telefona.


Ne poznam zadeve, vendar ko vidim, da ne podpira Nokie hitro podvomim v takšno rešitev... Poslovni uporabniki smo še vedno večinoma na Nokii.
Je pa očitno to precej simple implementirat na phpBB, tako da možno, da to dodam.
Uporabniški avatar
p4pe
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 136
Pridružen: Sr Mar 02, 2011 14:09
Kraj: Kranj - Sv Marina - Lošinj

OdgovorNapisal/-a p4pe » Po Okt 24, 2011 22:11

Sem bil še 2 tedna nazaj na N8, zdej pa na sgs2, tko da sploh pogledal nisem če podpira Symbian, sem pa videl na ovi store tapatalk aplikacijo, ampak N8 ne podpira. Po moje bodo tudi za symbian naredil, sploh ko bo Belle zunaj. Sem imel Belle pa moram rečt da je čisto nekaj drugega kot Anna. :)
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 24, 2011 22:16

Jaz imam E7 in sem zadovoljen tudi s pred kratkim posodobljenjem v Anno. Dela čisto vse kar si zamislim, edina stvar ki malce moti pa je relativna počasnost mailov. Če je priponka malce večja, potem kar traja, da potegne dol celoten mail.
Je pa nora stvar polna tipkovnica, pa direkten priklop USB klučkov za kopiranje recimo z maila nanj in potem na PC pri stranki. Brez tega danes nebi več mogel živet!
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » To Okt 25, 2011 09:14

elbarto napisal/-a:imam eno vprasanje-
do foruma mnogokrat dostopam preko telefona , ne dela pa mi funkcija 'back'
da se vrnem eno stran nazaj, moram 4, vcasih 5 krat hitro stisnit gumb nazaj.
uporabljam opero mobile 9
na PCju pa mi dela ok z firefoxom chromom in opero.
kaka ideja zakaj?
brez problema pa mi brskanje s telefonom deluje na vsaj 3drugih forumih, ki ravno tako delajo na phpbb platformi.
lp!


Admin tudi meni isto dela. Javlja pa mi npr. naslednje:
Http://tas.si.toboads.com/a.php?L=5c9.
Lahko jih je več vendar je vedno druga končnica.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Okt 27, 2011 18:20

Hmmm, žal nimam pojma kaj bi to bilo. Načelno je to neka fora Opere na mobilcih, ki očitno ni čisto ista... Je pa zanimivo, ker meni deluje povsem OK tako z Opero, kot z Nokia original browserjem...

Bomo videli, kako bo z novo verzijo. Obljubim, da sedaj pa res naredimo upgrade foruma. Do Božiča bo! :wink:
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Če Okt 27, 2011 19:22

verjemi da ni fora opere.
potem bi bil problem tudi drugje, pa ga ni, samo tukaj.
kera verzija phpbbja je forum?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti