Sejem Dusseldorf 2012

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » So Jan 14, 2012 17:36

Lipnik, iščem sponzorja za pišanca. :D
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
CC
Admiral
Prispevkov: 1071
Pridružen: To Maj 15, 2007 14:24
Kraj: Veleje~Dunat

OdgovorNapisal/-a CC » Ne Jan 15, 2012 20:29

CAR ne rabiš več sponzorja,ker baje sejem odpade,lahk pa gremo skup v Ljubljano :lol:
Lp CC
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Jan 16, 2012 21:00

Sej si noben ne upa rečt, da gre na sejem, ker skoz neke sponzorje iščete :lol:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Jan 16, 2012 21:31

Kriza, kaj češ :D
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jan 17, 2012 10:00

al napisal/-a:Sej si noben ne upa rečt, da gre na sejem, ker skoz neke sponzorje iščete :lol:


Jaz ne jamram, pa me tud ne vzamejo sabo :cry:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » To Jan 17, 2012 21:36

Lahko te damo v Thuleta na streho :D
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jan 18, 2012 01:55

Tolk dalec greste, pa se tistga sumecega hudica mate na strehi :roll:

Lauda-air za naslednje leto :wink:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Jan 19, 2012 18:48

Glede na to da se je pri Barhu nekaj zalomilo in ne more na sejem imamo v avtu še eno mesto na razpolago. Enako apartmajska soba. Odhod je jutri ob 7.00 iz Ljubljane. Če koga zanima naj me kontaktira na 040 436 145.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Jan 20, 2012 08:47

Počakte na Karavankah, hitim za vami !!! :)

To mi je ful všeč pr teb, k dost prej poveš tako stvar :twisted: :twisted: :twisted:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jan 20, 2012 17:51

Sedaj so pa naši Morjeplovci pomoje že v Düuseldorfu. Pred enimi 3 urami sem govoril s CAR-jem in je rekel, da so pri Frankfurtu.
Kaj lepega si oglejte in eno kračo pri Janezu popapcajte. :wink:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Pe Jan 20, 2012 21:56

Evo prispeli (Lipnik, Novinec, CAR) po 13 urah :twisted: Na cesti sneg, dež, megla, sonce in za poslastico 5 krat STAU. Najdaljši več kot eno uro s pogledom na starjšo žensko ki ni morala zadržati.... in je svoje opravila kar ob cesti vsem na očeh (no za videt ni bilo kaj pametnega)e. Juti pa na sejem in zvečer na obvezno Slovensko hrano k Schwaine Janezu mmmmm. Se kaj javimo.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Jan 30, 2012 11:54

BOOT 2012

Vrnil sem se iz sejma in preden začnem "utrujati" s slikami plovil, sem napisal, kar se da kratek “how to” za sejem Boot. Na sejmu sem bil do sedaj dvakrat in kar se Janezek nauči...

Zanimivo je, kako se dojemanje tako velikega sejma spreminja.
Zdi se mi, da sejem gledaš povsem drugače, odvisno v kateri fazi si in te so po moje:
1.) plovila še nimaš a ga imaš namen kupiti. Prevohaš vse barke in to vzame največ časa.
2.) plovilo imaš šele kratek čas, gledaš po sejmu ali je katero od primerljivih (po dolžini) boljše od tvojega, prostornejše, bolje opremljeno... Gledaš tudi za opremo in si zmešan, kot tele od vse te ponudbe.
3.) plovilo imaš že nekaj časa in imaš točno izoblikovano mnenje ali si zadovoljen z njim ali pa nisi in želiš točno nekaj določenega. Veliko časa nameniš predvsem pregledovanju opreme, pogovori z razstavljalci itd...

Zakaj pravzaprav rinit na sever Nemčije?
Gre za največji pokriti sejem navtike v Evropi. Skorajda ni znamke plovil, opreme, ki je na sejmu ne bi bilo. Najde se tudi veliko znamk za katere do sedaj nisi slišal.
Jaz kombiniram Boot in pa Cannes (malo prestiža in da vidiš, da glede na denar si ena mala nula:). Vse ostalo je potem za moj okus izguba časa.

Za koliko časa na sejem?
En dan za vožnjo gor, dva dni za ogled sejma, dan za vožnjo nazaj. Letos sem si vzel še dodatni dan za kofetkanje in pirčkanje po mestu. Duesseldorf je prvo mesto v Nemčiji po kvaliteti življenja. Jaz to kvaliteto opažam predvsem v dobrem javnem prevozu, čistoči, lepi arhitekturi in nekemu pozitivnemu naboju, ki ga občutiš ali pa ne.

Kdaj na sejem?
Vsekakor ne za vikend. To napako sem naredil dve leti nazaj in skorajda nemogoče se je premikati in plezati po barkah.
Kako je izgledalo ponedeljkovo jutro na sejmu pa vidite na sliki (tako je zdržalo do 11ih, nekaj gneče je bilo okoli druge ure popoldan, po četrti pa spet vse prazno).

Slika

Nekaj podatkov:
1.) Iz Ljubljane do centra Duesseldorfa (oprostite za “umlaut”- ne da se mi ga iskat na tipkovnici) je točno 1050 km.
2.) Za pot se porabi približno 10 ur in pol (vožnja in pavze). Seveda pa je vse odvisno od zastojev na nemških avtocestah (vreme, rush hour...).
Vreme je bilo tako...

Slika

3.) Stroške si zračunajte sami ali pa na http://www.viamichelin.com
4.) Sejem se odpre ob 10:00 in je odprt do 18:00. Vse info. o sejmu na: http://www.boat-duesseldorf.com/
5.) Hotel (sobo ali karkoli) si najdite nekje v bližini avtobusne linije 722 ali podzemne U78 ali U79. Info: Info o sejmu

Dobro je biti v bližini teh rut, ker po celem dnevu na sejmu se vam enostavno ne bo dalo še pešačit pol ure od postaje do hotela.
Hotele si poiščite na kaki izmed stani npr: http://www.booking.com

Tokrat sem ga rezerviral v začetku januarja in ni nobene panike dobiti prenočišče za zmerno ceno (za dve osebi z zajtrkom, 3 zvezdice, 75 eur na noč za oba). Edini nateg, ki jim vedno uspe je, da napišejo, da imajo garažo za goste hotela for free, potem pa je zmeraj polna. Avto nato parkiraš v garažni hiši (teh je dosti) za cca. 13 eur za 24 ur, kar tudi ni neka cena a če že obljubljajo... Vedno tudi preverim ali ima hotel brezplačen wifi.

POZOR: če že imate kupljeno karto prek neta je javni prevoz zastonj!
Sicer pa ima mesto podzemno, tramvaj in avtobus. Vse vozi skorajda na minuto in nič ne boste čakali.
Če ste imate smartphone (iPhone...) si naložite aplikacijo VRR. Poda vam možnosti javnega prevoza (kako in kdaj) do želene lokacije glede na to, kje se nahajate. Ok, potrebujete wifi (ker data roaming stane...).
VRR app


Brez česa na sejmu ne gre
1.) Brez vozička! Nikakor. Če imate namen vzeti kak prospekt (da ne omenjam katalogov z opremo a la SVB, NAVIMO...), kupiti kako malenkost ali pa samo imeti s seboj kak liter vode je to edini pravi način za ogled sejma! Ruzaki odpadejo, ker vam lomi hrbet.

Slika

2.) Smiselno se mi zdi, da kupite karte po netu (ne zaradi prišparanega eura ampak zato, ker greste lahko direkt na vhod in ne rabite stati na blagajni (a kot rečeno: med tednom tudi na blagajni ni gneče). In seveda: zastonj javni prevoz (kot pišem zgoraj).

Slika

3.) Dober foto in polne baterije!
4.) Naslednjič si bom naredil že doma plan predvidenih ogledov in smiselno pofotkal barke (zunaj, kokpit itd...). Vidim, da sem ga letos sral...

Sejem- kako in kaj:

1.) S seboj je krasno imeti kako vodo, banano... Odvisno kaj vam paše. Skoraj vsaka hala na sejmu ima tudi samopostrežno restavracijo. Cene veste kakšne so na teh sejmih:) No, kava je pa iz avtomata in res zanič! Spijte jo na kakem štantu, če vam jo postrežejo.
2.) Jakne, dežnike lahko pustite na vhodu v garderobi, proti plačilu 2 eur. Krasno! V halah je pod lučmi vroče in ne rabite biti oblečeni. Ko pa skačete med halami so nekje pokriti prehodi, ves čas vozijo mini busi ali pa pač skočite malo na odprto.
3.) Za kar nekaj razstavljalcev se je potrebno najviti za ogled (vse dražje barke). Sicer se gresta snobizem tudi recimo Benetau za linijo Sense in Jeanneau za 57’ (kar sicer ne razumem, saj je to pač isti šit od plastike, kot ostalo...). Jaz se vedno dogovorim za oglede prvi dan za naslednji dan. Pederski Solaris in Grand Soleil prav tako zahtevata najavo a tem se res počutiš malo balkanca, ker tile Italjani se obnašajo, da je joj... Sicer pa je vedno prisoten človeški faktor razstavljalca. Večina so prijazni, Angleži (Oyster) pregovorno oholi... Seveda te vedno ocenijo od glave do pete in po večini se jim ne da ukvarjati s tabo. (dopuščam možnost, da vas večina tukaj na forumu lepše izgleda od mene, predvsem pa bogatejše:). Tam kjer imaš vabilo, imaš ponavadi tudi nekoga zraven, ki ti pokaže barko. Jaz se pač ne obremenjujem s tem, da nimam 1 mio za jadrnico, kar jim dam tudi vedeti in potem hitro besede preidejo na loto in podoben hec. Dobro je, če o barki že kaj veš, saj potem lažje napelješ pogovor in ti prodajalec odpre kako loputo več, pove kako zanimivost. Sicer jih pa povsem razumem, da jim ni lahko vseh teh 10 dni na sejmu ponavljati eno in isto.
4.) Načrt sejma je na uradni strani sejma. Naredite si plan. Jaz prvi dan vse pregledam in potem imam drugi dan tudi za šoping (Hala 11 ali pa recimo Hala 2- surfing, Hala 3- potapljanje). Da se narediti kar nekaj dobrih kupčij. Opreme je veliko, tudi take no-name a za moj okus in potrebe, dovolj kvalitetne.


Kaj početi zvečer, kam iti?

Staro mesto (Altstadt) je par lepih uličic s kafiči in gostilnami. Po priporočilu na tem forumu sem obiskal tudi Schweine Janes-a. Hrana dobra, hitro postrežena (saj gre bolj za fast food, sicer za mizo, kot pa kaj drugega) in cenovno ugodna.


Slika


Slika

V tej ulici je tudi pivnica Zum Schlussel itd...
Slika

Dobro kavico imajo v cafe Madrid (pa še kak tapas pade zraven), Lousianna vizavi ima v ponudbi tudi burgerje in čikenwingse.... Starbucks je dve ulici zraven (free wifi). Na aveniji Konigsalle imate drage butike (Prada itd...).
Sprehodite se do Rena (Altstadt je tik ob).

Slika


Slika

Ker sva imela z mojo drago dovolj časa, sva si ogledala tudi akvarij in terarij Aquapark/Zoo. Par pajkov, pingvnov, kuščarjev... Zanimivo. Imam pač navado, da vedno pogledam akvarij v mestu, kjer se nahajam, ko potujem.
Slika

Poslikal sem kar nekaj bark in to še sledi...
Upam, da sem komu olajšal načrtovanje za Boot 2013.

Slika
Nazadnje spremenil al, dne To Jan 31, 2012 17:06, skupaj popravljeno 1 krat.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Jan 30, 2012 15:10

Al, lepa reportaža. Se strinjam z vsem kar si navedel. Tudi mi smo porabili 4 dni pa nam ni uspelo vsega videti. Kot vidim si imel podobno vreme na cesti kot mi. :twisted:
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
potapljač
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Feb 10, 2011 13:13
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a potapljač » Po Jan 30, 2012 16:15

No še moj opis poti na BOOT 2012. Z avtom do letališča Celovec in s TUIFLY -jem do Kőln-a in z vlakom do Dűsseldorfa. do Celovca 1h10min enako tudi let 1h 10 min. od letališča vlak cca 1h 20 ker sem šel z lokalcem. Ko sem se vračal sem se peljal iz Dűsseldorfa z vlakom ICE, ki ne stoji na nobeni postaji vmes, in smo se peljali 168 km/h. tako je pisalo na displeyu :D . Nazaj sem rabil eno uro do letališča in sem vmes 15 min čakal na postaji Kőln - Messe. Zelo nobel vožnja tale ICE. Seveda je tako kot je že AL napisal, prevoz je zastonj če imaš karto za sejem. Preverjeno, ker sem imel kontrolo. Sejem pa ni da ni... 2 dni pa moraš zelo hiter gledat, če hočeš vse videt. :lol: seveda sem šel od torka do petka.
še mal pa bo.... :-)
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jan 30, 2012 18:37

potapljač napisal/-a:No še moj opis poti na BOOT 2012. Z avtom do letališča Celovec in s TUIFLY -jem do Kőln-a in z vlakom do Dűsseldorfa. do Celovca 1h10min enako tudi let 1h 10 min. od letališča vlak cca 1h 20 ker sem šel z lokalcem. Ko sem se vračal sem se peljal iz Dűsseldorfa z vlakom ICE, ki ne stoji na nobeni postaji vmes, in smo se peljali 168 km/h. tako je pisalo na displeyu :D . Nazaj sem rabil eno uro do letališča in sem vmes 15 min čakal na postaji Kőln - Messe. Zelo nobel vožnja tale ICE. Seveda je tako kot je že AL napisal, prevoz je zastonj če imaš karto za sejem. Preverjeno, ker sem imel kontrolo. Sejem pa ni da ni... 2 dni pa moraš zelo hiter gledat, če hočeš vse videt. :lol: seveda sem šel od torka do petka.


In na koncu si za tvojo pot tudi porabil 10 ur, utrujen si bil pa isto, kot bi šel sam z avtomobilom... Se motim?


Drugače pa AL, super si tole opisal! Düsseldorf je natančno to, priprava nanj pa tudi natančno to. :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov