KUPOPRODAJNA pogodba

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

KUPOPRODAJNA pogodba

OdgovorNapisal/-a acrobat » Ne Jun 17, 2007 18:44

Zanima me,kaksno kupoprodajno pogodbo naj kupim za prepis čolna.Bil sem v knjigarni,pa nimajo nobene prou za plovila.A je mogoče dobra tudi za avtomobile.Prečrtaš auto,pa napišeš plovilo???

LP
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Ne Jun 17, 2007 19:29

Čist navadna kupoprodajna pogodba, kot za avtomobil,....,če nimaš kakšnih posebnosti.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jun 18, 2007 18:56

Drži! Če piše avto, to pač prečrtaš in je OK. Pazi pa če kupuješ v kompletu čoln, motor in prikolico. Vsekakor je za prikolico potrebna druga pogodba, ki jo boš pokazal na registraciji, za čoln pa druga. Če je motor tudi zraven, ga moraš OBVEZNO dopisati, ter dodati tudi njegove številke...

LP
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Po Jun 18, 2007 20:14

Hvala za nasvete,danes vse uredil,tko da imam vse papirje.
Lp
pu
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 29, 2007 07:07

OdgovorNapisal/-a pu » To Jun 19, 2007 06:33

Kar se tiče kupoprodajnih pogodb velja tudi taka, da jo sam sestaviš in potem uveriš podpis na območni upravni enoti, to je še najcenejša varianta.
Jaz sem priredil eno pogodbo od komisijske prodaje vozila - firmina pogodba, ki vsebuje nekaj členov....
Pogodba pa mora vsebovati vse podatke od plovila... Če je to že registrirano potem naj vsebuje vse podatke iz knjišice: registrska, številke motorja, proizvajalec.... Če pa imaš prikolico, ki je registrrirana pa ti svetujem ločeno pogodbo, saj jo boš potreboval pri registraciji...
LP
Uporabniški avatar
klemen
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Po Maj 28, 2007 17:01
Kraj: Podmežakla

OdgovorNapisal/-a klemen » Pe Jun 29, 2007 09:32

Mogoče je to tudi že kje zapisano, pa sem spregledal...
Kupujem registriran čoln (gumica Yam380s/yamaha 25ks). Kakšen je postopek urejanja papirjev, oz. vrstni red? Se najprej naredi kupoprodajna pogodba, nato zavarovanje in na koncu še vpisni list za čoln? Je tako ali drugače? Kot vem, je za vpisni list potrebno iti v Koper (registriran v Kopru), pa ne bi rad hodil večkrat. Če ima kdo izkušnje s tem, bi prosil za razlago. Aja, pa še to, je kaj razlike pri zavarovalnih vsotah pri različnih zavarovalnicah?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Jun 30, 2007 09:02

Vrstni red je tak kot si napisal. Če ima čoln še veljavno registracijo neseš samo papirje in ti naredijo prepis. Če je registracija potekla, ga moraš fizično peljati na obalo, da se naredi pregled. Od bivšega lastnika moraš dobiti vpisni list in overjeno kupoprodajno, potem greš na zavarovalnico, nazadnje pa na kapitanijo.
Razlike med premijami osnovnih zavarovanj skoraj ni, so pa razlike pri kasko zavarovanjih.

LP
solarij
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Apr 28, 2008 13:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a solarij » To Apr 29, 2008 21:37

Imel bi eno vprašanje glede prepisa plovila. Pri avtomobilih se zatekamo k raznim posrednikom, da naredijo kupoprodajno pogodbo. Za svoje storitve sicer zaračunajo nekaj provizije, a nimaš nobenih problemov pri davkariji. Samo overiš pogodbo na upravni enoti on to je to. Je tu podobno in ali je sploh potreben posrednik za prepis? Če je še vedno lažje urejati pri posredikih, ali je kakšen v bližini Kopra ali drugje na obali?
Uporabniški avatar
dule
Admiral
Prispevkov: 751
Pridružen: Pe Jul 27, 2007 15:53

OdgovorNapisal/-a dule » To Apr 29, 2008 22:01

Tako kot je napisal admin. Vseeno pa prej pokliči na kapitanijo, ker ti bojo po vsej verjetnosti dali datum. Jaz sem lansko leto delal prepis in ko sem poklical v Izolo, so mi določili datum prepisa. Mogoče v Kopru ni isto, vendar vseeno preveri, da ne boš hodil dvakrat.
Solarij, ne potrebuješ posrednika. Preberi, kar je napisal admin in to je to.
solarij
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Apr 28, 2008 13:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a solarij » Sr Apr 30, 2008 21:38

Dule hvala za odgovor. Ampak saj veš tisto. Bolje dvakrat vprašati, kot enkrat narediti narobe. Pri avtomobilih je tako, da če pogodbo napišeš sam brez posrednika, plača kupec 5% davka od vrednosti pogodbe na občini predno lahko registriraš vozilo. In če se jim zazdi, da je vrednost na pogodbi premajhna, ti lahko odredijo cenilca, ki ga moraš ravno tako plačati. Nekje sem zaseldil sicer da to za plovila ne velja, a bi vseeno rad dobil še kakšno potrdilo. In ima morda kdo kakšno pogodbo v elektronski obliki za vzorec, kako naj bi zgledala? Pa hvala za pomoč.

lp
solarij
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Maj 01, 2008 14:16

Že Dule ti je napisal kaj preberi! Če prebereš samo nekaj vrstic od začetka te teme piše vse. Nobenih posrednikov, nobenih davkov! Ja, zaenkrat še, se bo pa verjetno to v prihodnosti spremenilo.

LP
dobra_vila
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: Pe Mar 07, 2008 12:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a dobra_vila » Po Maj 05, 2008 11:16

Lani septembra smo prodali jadrnico in nato kupili rabljeno jadrnico. Nobenih davkov!
LP Dobra vila
solarij
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Apr 28, 2008 13:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a solarij » Sr Maj 07, 2008 12:52

Hvala za nasvete. Včeraj sem vse uspešno opravil na koperski Kapitaniji. In postal sem novi lastnik :D
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Po Jul 14, 2008 09:04

Kako pa je s knjižico o vpisu plovila, če tehnični pregled še velja? Se ta "prenese" na drugega lastnika in ostane datum naslednjega pregleda isti ali je potrebno ponovno delati tehnični pregled? Glede na to da prikolica nima svojega prometnega dovoljenja, je zadosti le pogodba, ter vpisana 3. tablica?

Hvala in lp
solarij
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Apr 28, 2008 13:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a solarij » Po Jul 14, 2008 09:07

Jaz prikolice nisem imel, zato ti na ta del ne znam odgovoriti. Kar pa se tiče plovila, dobiš novo knjižico s svojim imenom, s tem da velja tehnični pregled do dneva, kot je bilo na prejšnji. Se pravi, delaš tehnični pregled šele, ko poteče.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov