Nov podforum z ugankami!

Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Moderatorji: moderator2, moderator, kr en

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Nov podforum z ugankami!

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Mar 18, 2009 17:58

Pozdravljeni!

Pred časom ste začeli z ugibanjem obmorskih krajev s slik. Ker je za temo veliko zanimanja, odpiram nov podforum.

Vsako tema vsebuje sliko, ki jo ugibamo, lahko je zraven tudi krajši tekst, ki opisuje ta kraj. Dovoljene so slike marin, sidrišč, krajev, znamenitosti.
Slike neznačilnih zalivov so brez veze, saj je to lahko katerikoli zaliv na Jadranu ali celo kje drugje. Zalivi so lahko zanimivi, vendar naj slika vsebuje nek orentir, ki je značilen. To je lahko kakšen zanimiv pomol, svetilnik, barka...

Vsak kraj (uganko) prilepite v novo temo, ostali pa poskušate uganiti z odgovorom. V isto temo ne dodajajte več kot enega kraja, saj je drugače zmeda.

LP
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Jul 23, 2011 22:06

Nekaj ugank nazaj so bile vse zelo hitro uganjene in se je nekaj "uganjevalcev" malo pritožilo, da so prelahke.

Tako sem jaz na enem naslednjih potepov poslikal nekaj reči, ki bi lahko bile za malo težje uganke; so mesta, kjer je mogoče pluti, jadrati, surfati, plavati, ampak ni morje (večinoma jezera, najde se tudi kaka slika s kake plovne reke). Imel sem malo v mislih tako, da bi vsaka naslednja slika olajšala ugibanje...

Potem pa sem v najavi teme videl
Ugani lokacijo
Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Velja "Ugani lokacijo" res pe vedno samo za kraje ob morju?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Jul 24, 2011 20:13

Seveda so tudi jezera dobrodošla!!! :wink:
Naj pa bo kljub vsemu povezano z navtiko, da ne bomo čez čas imeli uganke iz Škrlatice, pa Triglava, Jalovca in ne vem še kje. Saj so hribi fajn, samo za ta namen obstaja verjetno kak drugi forum... :D
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Feb 25, 2012 20:26

Uganke so lepo zaživele in meni jih je vedno užitek pogledati!

Bi pa za naprej dodal mnenje, da so nekatere, sicer komplicirane, uganjene zelo hitro. Naša druščina je ogromna in tako je zagotovo tukaj nekdo, ki v tem kraju dopustuje in mu je to samoumevno, da pozna. In če tako takoj napiše odgovor, je potem uganka rešena, ostali pa nimajo nič od tega... :wink:
Predlagam, da če je nekomu sveto jasno kje je to, ker je tam "doma", da ne odgovori takoj in se malce vzdrži. Seveda se lahko pohvali, da ve kje to je, pa če se mu tako gre, da bo izpadel frajer, lahko odgovori tudi avtorju uganke na ZS... Pustite kakšen dan uganko nerešeno, da se drugi malo potrudijo in poskušajo.
Vem, da je to malce čudno, samo mislim, da razumete in da bo vsem nam tako bolj zanimivo... Če bo nekdo prilimal neko najbolj zabačeno kapelico al pa oštarijo (no ja to slednje je bolj ziher :lol: ) v Puntu za uganko, bom jaz zagotovo vedel... Enako nekateri poznate druge kraje, ki jih ostali ne poznamo... Pač se malo vzdržiš ali pa malo pohecaš v pravi smeri... Recimo Kr en je pred nekaj dnevi napisal v drugi temi "ne slišim", pa je bilo meni takoj jasno, da odgovarja na mojo uganko, na kateri je bila uvala "Nečujam"... :wink: Simple...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Feb 27, 2012 14:46

Še enkrat apeliram na vse uganjevalce, ker očitno sedite na ušesih... Če absolutno poznate uganko, dajte se vzdržat, da ostane zanimiva do konca! Napišite največ eno črko ali pa kakšno kombinacijo, ki se tam pojavlja... Pač izpadete frajerji, ker veste, uganka pa ostane!

Če vsako takoj ugotovi tisti, ki lokacijo odlično pozna je hudičevo brez veze za vse ostale! :evil:

Bo šlo?
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Feb 27, 2012 14:54

Pa še js sm jezn ko mi use takoj ugotovite :lol:
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2294
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Po Feb 27, 2012 15:29

OK,se bomo vzdržali.
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Po Feb 27, 2012 18:17

Tisti ki ve naj bo tiho :shock: :lol: :lol: :lol: ostali se pa pojdimo vislice :wink:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Feb 27, 2012 18:19

In ko izveš moraš biti še kar tiho :D
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Original-One
Viceadmiral
Prispevkov: 482
Pridružen: Po Maj 25, 2009 21:56

OdgovorNapisal/-a Original-One » Po Feb 27, 2012 18:32

Torej "kdor molči, devetim odgovori"

To jih boste šele slišal!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Feb 27, 2012 22:18

Pa dobro, kaj vam ni jasno? Ne mi prosim besede okrog obračat no... :?

Napisal sem, ČE ZAGOTOVO VEŠ, potem bodi tiho!!! Razen, če mislite, da je fora uganke, da jo nekdo, ki tam dopustuje razreši v 10 sekundah... Meni se ne zdi ravno to fora...
Tisti, ki Jadran relativno dobro poznamo VELIKOKRAT v ugankah ne vemo kje je... Ne vemo na prvi pogled, potem pa se nam mogoče posveti. Tudi pomoč je dobrodošla in tako počasi pridemo do rešitve...

MamaMicka, če si ti sedaj tako prikrajšan, da ne smeš povedati lokacije, pa vse poznaš... Za take imamo rešitev, povej prvo črko, pa boš še vedno frajer! :wink:
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Feb 27, 2012 23:00

admin napisal/-a:MamaMicka, če si ti sedaj tako prikrajšan, da ne smeš povedati lokacije, pa vse poznaš... Za take imamo rešitev, povej prvo črko, pa boš še vedno frajer! :wink:

Pa ti lahko spiš kljub temu, da veš, da sem jaz registriran na tem forumu??

Ne razumem, kaj takoj skočiš na prvo žogo, seveda spet samo mojo?
Pa saj sem dal zraven ta velikega smeškota. A ne vidis, da te te vsi le malo dražimo... Relax..., nobenemu nič nočem!

Glede frajerjev... No ja, ti si med prvimi začel pisati prvo črko rešitve, tako da ta tale "za take imamo rešitev" ni ravno umesna! :D

Pa brez zamere.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Feb 28, 2012 18:14

mamaMicka napisal/-a:
admin napisal/-a:MamaMicka, če si ti sedaj tako prikrajšan, da ne smeš povedati lokacije, pa vse poznaš... Za take imamo rešitev, povej prvo črko, pa boš še vedno frajer! :wink:

Pa ti lahko spiš kljub temu, da veš, da sem jaz registriran na tem forumu??

Ne razumem, kaj takoj skočiš na prvo žogo, seveda spet samo mojo?
Pa saj sem dal zraven ta velikega smeškota. A ne vidis, da te te vsi le malo dražimo... Relax..., nobenemu nič nočem!

Glede frajerjev... No ja, ti si med prvimi začel pisati prvo črko rešitve, tako da ta tale "za take imamo rešitev" ni ravno umesna! :D

Pa brez zamere.


Pa saj to ni letelo samo nate - bilo je kar nekaj takih, ki so pogledali uganko, prepoznali in steglnili kljun. Jaz bi tudi, če bi kaj zagotovo poznal. Nisi bil samo ti - in pri vsakem naslednjem 'ugankokazu' je imel admin malček višji tlak in malček 'glasnejši' nagovor.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Feb 28, 2012 21:17

Jaz pa predlagam, da avtor uganke, ko je ta že rešena npr. Naslednji dan objavi rešitev v polnem imenu. Da ne bodo ostajale teme s posti, kjer so začetnice. Ala v..... Pri M.......! Ipd. Ker vsi pa le ne ugotovijo točne lokacije.
Tako bo stvar bolj poučna. Če pa se zraven pripiše, da se na tej lokaciji dobro je, pa še poceni, je pa še toliko bolje. Pa tudi kakšna cena priveza in zasedenost bi komu prišla prav. Hočem reči, zanimivosti dotičnega kraja.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Feb 28, 2012 21:21

Točno kr en! To sem tudi hotel spodbuditi... Da se napiše kaj več, da se prilepi še kakšno dodatno sliko s tega področja, če jo imaš... In pa seveda polno rešitev!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta