Nov podforum z ugankami!

Naši člani prilepijo sliko, vi pa ugotovite kje je bila posneta. Uganke se postavljajo samo za kraje ob morju!

Moderatorji: moderator2, moderator, kr en

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Mar 05, 2012 20:43

Saj rad slišim različna mnenja. Jih tudi upoštevam, še prevečkrat. Samo telih zadnjih postov pa niti slučajno ne štekam! Sorry, ampak moj IQ pač tega ne razume.

Kako hudiča je lahko zanimivo nekaj, kjer je odgovor v 10 sekundah. In potem ti prideš pogledat na forum ob 17 uri (ker recimo da čez dan moraš delat) in vidiš 10 novih ugank in prav vse imajo že v prvem odgovoru rešitev. Res, noro zanimivo! Jaz osebno v tem primeru te rubrike niti odpr ne bom več. Ker bo pač brez veze! Po vašem je najbolje, da kar avtor uganke napiše zraven celotno rešitev, rubriko pa preimenujemo v slike z dopusta z opisom kraja... :shock: :shock: :shock:

Ko vidiš kratico še vedno ne veš? Ja pa porka fiks, pa saj to je namen!!! Če bi vedel, potem nebi več gledal... Al bi še kar hodil gledat lepo slikco al kaj??? Ufff....

In če niste opazili... Uganke SO BILE povsem brezvezna tema na forumu, nihče ni nič lepil, nihče nič komentiral, vsake toliko je nekdo prilepil slikco, ki je bila še v isti uri razrešena... No ja, razen parih ugank z drugega konca sveta, kjer pač ne moreš ravno vedeti kje je... Potem pa smo se izmislili malo zabave s tem, da ne poveš takoj in glej ga vraga, kar naenkrat vsi to berete, lepite slike in vam je zanimivo... Se je mogoče kdo vprašal zakaj???
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Mar 05, 2012 20:47

mamaMicka napisal/-a:Zdaj jih boste pa slišali!


:lol:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Mar 05, 2012 20:52

al napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:Zdaj jih boste pa slišali!


:lol:


Pa jih niste slišali! Takoj sem za, če vas je večina za, da spet uganjamo na prvo bombo... Evo, ena zadnjih, ki je meni SILA zanimiva...
http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?t=8985
Predno je sploh kdorkoli videl sliko, je Motorni že napisal odgovor... A ni čisto vseeno, če bi ga napisal že kar "janmar", ki je prilepil sliko... Za mene, ki sem prišel na forum čez 2 uri od postavljanja uganke, je čisto vseeno. Torej NEZANIMIVO do bolova...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Mar 06, 2012 18:04

dule napisal/-a:Pa saj je admin napisal POPOLNOMA RAZUMLJIVO.
Če si 100% da veš, napiši prvo črko, če si 99,9% ali manj pa napši ime kraja.
Seveda je napisal popolnoma razumljivo - in strinjam se, da so v hipu uganjene uganke mnogim res nezanimive. Ampak ko so odgovarjali predvsem tisti, ki so bili skoraj prepričani, da vedo odgovor, so imeli skoraj vsi odgovori obliko 'ali je o na u pod k v žnj' in tistim, ki še niso imeli pojma, kje bi to bilo, je bilo bolj brez veze.

"Na prvo bombo" je bilo nezanimivo enim, samo na eno črko je bilo jasno enim in enako nezanimivo drugim, tistim, in sicer vsem, nimajo (nimamo) pojma, kaj bi tista črka lahko pomenila.

Zato sem bil mnenja, da je treba postopek, kakršen je bil takrat (prva črka ali prva črka vsake besede) še malo dodelati. In Admin in precej ostalih so se v bistvu strinjali, da bi bilo dobro najti še boljše namige, kar se vidi iz ugank. (Pa ne da bi za to rabili mene :wink: )

In so našli boljše namige - več črk, anagrami, kaj z istim pomenom kot ime ali njegov del v drugem jeziku ali jezikih.

Tistim, ki menijo, da so verjetno uganili, je lahko uganka zdaj naslednji izziv in sicer kako (se še da) postaviti vprašanje 'ali sem uganil in je to x' tako, da bo postavljalec uganke vedel, ali si zadel ali ne, da bo to še za koga namig da se mu posveti ali da najde, da pa ne bo razkrita v prvem hipu.

Recimo, vprašaš, če na sliki piha burja - če da, se mogoče da uganiti, da je to vzhodna stran, da je to potem najbrž otok in tako naprej...

Tako bodo uganke postale (še) zanimivejše ne le tistim, ki že skoraj uganejo, ampak hkrati tudi tistim, ki se jim še niti ne sanja in tudi tistemu, ki uganko postavlja in se lahko zabava s tem, da zvito odgovarja tako, da ni preveč lahko uganiti.

Videti je, da se več udeležencev že uspe vživeti tudi v tistega, ki še nima pojma, od kod je slika in mu uspe podtakniti kaj, kar ni 'na prvo bombo', da pa idejo vsaj, kaj vprašati...

motorni napisal/-a:Stinica
Tisti stebri so ostanki žičnice iz časov, ko je bil Goli otok še aktiven...
Recimo, naslednjič bo motorni spustil besedo 'Stinica', pa bo namig ena a in forum bo dobil še eno področje, ki bo najboljše, kar jih je.

Saj se bomo razmigali (kar zadeva "podstrešje")...

Še ena ideja:

pokniti še kako svojo sliko za (če si uganil prav) isto lokacijo - pa po možnosti tudi tako, da ne bo takoj čisto lahko ugibati. Če nisi uganil prav, pa še malo zapletaš uganko...

Smo rekli, da posnemamo 'pantomimo', kjer ni ideja samo uganiti, ampak se pri tem tudi zabavati.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Po Apr 02, 2012 17:48

V poplavi vseh ugank imam en predlog in naj se admin odloči ali ga bo sprejel. Predlagam da se v uganke dajejo samo slike, ki smo jih morjeplovci sami posneli. Sneti sliko z neta in se potem naslajati kako drugi ugibajo se mi zdi nehigiensko...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Apr 02, 2012 18:02

Raje kot z nekimi začetnimi črkami, kar je brez veze, pišite namige glede lokacije, tako da se naučimo še malo geografije.
Npr. vsak doda en opis:
- lokacija se nahaja v srednji Dalmaciji
- od Brača je oddaljena cca 20 NM
- zaliv je odprt na jug
- ima majhen pomolček z zadostno globino
- zraven je draga ampak dobra oštarija
itd.

Vsak, ki se mu kaj svita, doda nek značilen opis in tako na koncu nastane lep opis lokacije s fotko in še kakšno anekdoto.

Tole A B C je BV. :roll:

Torej, če veš, pomagaš ostalim z namigom, ne pa z rešitvijo.

p.s. Abecede sem se v zadnjih mesecih naučil naprej in nazaj. Kje so zalivi iz ugank pa pojma nimam. Ja, in preveč jih je naenkrat, kar je tudi BV.
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Po Apr 02, 2012 20:03

Tole se pa tudi meni zdi dobra ideja, res zanimivo razmišljanje in se vsekakor podpišem...
lp
Green to green or red to red, safely go ahead!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Apr 02, 2012 21:13

Absolutno imata oba prav! Fotke naj bodo avtorske, mislim, da tudi večinoma so, le nekaj malega izjem je bilo, da niso... Tale zadnja od Pešekana s številko 444 verjetno ni njegova, razen če je tudi pilot. :lol: Ostale pa so.

Torej:
1. fotka avtorska
2. opisi, namigi... To sem že na začetku predlagal, tudi pri vseh odgovorih sem jaz osebno vedno pisal namige. Pa tudi kar nekaj članov je pisalo namige... Torej fantje, ne samo črke, namig! Nekaj, kar se je tam zgodilo... Namig naj bo čim bolj izviren, kar spet da nek dodaten čar. Namig naj ne bo kar takoj na začetku vsem jasen, ker potem ni to nič. Se pa absolutno da lepo napisati namig, idejo, napotek in kot smo že rekli, tako bodo uganke postale neke vrste peljar! :wink:
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2294
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » To Apr 03, 2012 10:25

Včasih sem pilot ko grem domov, ma letim bolj nizko :lol: :lol:
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Ne Apr 08, 2012 22:25

Se mi zdi ali je res, da smo preskočili nekaj številk v rubriki ugani lokacijo :?: :?
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 05, 2012 11:19

Predlog!

Ko se uganka reši, naj se poleg številke v naslovu uganke doda ime zaliva, sidrišča pomola, mesta... tisto pač, kar je rešitev. Na ta način lahko kasneje brskamo po seznamu zalivov, po imenih in ne samo po ševilkah, za katerimi ne veš, kaj se skriva.

Torej, tisti ki uganko zastavi, naj na koncu doda v naslov, rešitev.
Ne prej, seveda!
Uporabniški avatar
Bimmer
Viceadmiral
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 23, 2011 11:34
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Bimmer » To Jun 05, 2012 12:18

Odličen predlog!
Plovilo: ALA MOANA II
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jun 05, 2012 12:27

Marchi napisal/-a:Predlog!

Ko se uganka reši, naj se poleg številke v naslovu uganke doda ime zaliva, sidrišča pomola, mesta... tisto pač, kar je rešitev. Na ta način lahko kasneje brskamo po seznamu zalivov, po imenih in ne samo po ševilkah, za katerimi ne veš, kaj se skriva.

Torej, tisti ki uganko zastavi, naj na koncu doda v naslov, rešitev.
Ne prej, seveda!


BRAVO!!!
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jun 05, 2012 12:34

Bimmer napisal/-a:Odličen predlog!


Jaz ga že udejanjam.
Ampak traaaaaaaaaaaaja :x
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jun 05, 2012 12:37

kr en napisal/-a:
Bimmer napisal/-a:Odličen predlog!


Jaz ga že udejanjam.
Ampak traaaaaaaaaaaaja :x


Vidim ja, tudi jaz sem ga že udejanil na parih... :wink:
Kako to misliš "traja"?
Iščeš stare uganke za nazaj? Tiste bomo pač več ali manj pustili kot so, razen če ima kdo veliko časa... Od sedaj naprej pa bomo lepo zapisali v naslov rešitev...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov