Menjava ventilov za vodo

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Maj 21, 2012 17:41

Al,pojdi v marino in se priveži med 2 veliki barki,svojo barko po obeh straneh obloži z dovolj bokobrani,prepelji močno gurtno pod svojo barko in konca fiksiraj na sosednji barkina njuna vinča, nato zategni in tvoja barka se bo dvignila ...Tako zamenjaš ventil na obstoječem mestu in si prihranil 300 e za dvig in spust...
LP Iztok
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Maj 21, 2012 18:38

polanc napisal/-a:Al,pojdi v marino in se priveži med 2 veliki barki,svojo barko po obeh straneh obloži z dovolj bokobrani,prepelji močno gurtno pod svojo barko in konca fiksiraj na sosednji barkina njuna vinča, nato zategni in tvoja barka se bo dvignila ...Tako zamenjaš ventil na obstoječem mestu in si prihranil 300 e za dvig in spust...
LP Iztok


A to je "kao" smešno?
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Maj 21, 2012 19:44

al napisal/-a:1.) Ali luknjo samo z acetonom očistiš ali tudi premažeš s primerjem?

Nekaj na to temo je tule: http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... 5&start=60

Nikola Tesla napisal/-a:OK so fleksali previdno. Samo jaz tega ne bi dovolil na moji barki niti ni to pravilno.

Danes so mi sanirali tisto, kar so pofleksali zdraven¸(najprej čisčenje, nato epoksi kit z vlakni). Če ventile še kdaj menjam, se bom izogibal fleksarice.

Slika
IMG_0083 by _grega02_, on Flickr

polanc napisal/-a:Grega,jaz bi na tvojem mestu ODSTRANIL vse vsise in naredil, kot ti je napisal NT .

Sva se s Polancem slišala. Ker je vse zmontirano in je plan, da gre barka jutri nazaj v vodo, bom tvegal. Najbrž bom podaljšal bivanje v Izoli še za kak dan, okrog ventila posul moko in spremljal, če se nabira kaj vlage. Če bo kaj sumljivega, gre barka takoj nazaj ven. Sicer pa pred odhodom domov v okolico še dodano nanesem Kent (dobro zapacam okolico).
Hvala vsem za nasvete.
al

OdgovorNapisal/-a al » To Maj 22, 2012 13:45

Kako Grega? Je fontanca v barki? :lol:
Sej ne veš od kje prihaja voda, ko pa tako ščije.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » To Maj 22, 2012 16:03

al napisal/-a:Kako Grega? Je fontanca v barki? :lol:
Sej ne veš od kje prihaja voda, ko pa tako ščije.

Jutri. Malo me zaj*** vreme, malo sem se pa že nalezel primorskega patosa in delam mal bl počas :)

Je pa kar konkreten servis tokrat:
- AF, poliranje bokov in palube, cinki itd.
- menjava ventilov
- menjava glave motorja, tesnila, izpušnega kolena, vodovodnih cevi
- trimanje jambora
- v planu je še menjava kompresorja hladilnika
- drobnarije ki jim ni konca ... novi nihajni custom made nosilci za Origo kuhalnik, popravila gel coata (majhne poškodbe), pretapeciranje ene notranje stene itd. itd.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Maj 22, 2012 16:39

Tole bo pa koštalo :roll:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Maj 22, 2012 17:33

Al če se ti zdi KAO smešno, pač ne delaj tega,jaz se tu ne hecam,tako je en nemec zamenjal ventil na dovodu hladilne vode na svoji barki..
LP Iztok
al

OdgovorNapisal/-a al » To Maj 22, 2012 20:07

polanc napisal/-a:Al če se ti zdi KAO smešno, pač ne delaj tega,jaz se tu ne hecam,tako je en nemec zamenjal ventil na dovodu hladilne vode na svoji barki..
LP Iztok


Pa dobr, tega pa res še nisem slišal. :shock:
Če bi mi to razlagal za šankom ti pa itak ne bi verjel (pa še zdaj ti ne :D )

A veš, da si niti slučajno ne predstavljam, da dvignem svojo 11T težko barko na ta način. Da ne omenjam soseda v marini kako bi bila navdušena nad idejo.

No ja. Nč ne bomo šparal. Barka mora ven in če zberem pogum zamenjam še vetil, dva...
8)

Si pa zapomnim nasvet, če bom kje na drugi strani Zemlje, kjer ni liftov.
Javim! :lol:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » To Maj 22, 2012 21:27

Pravilna montaža je edino tako kot je napisal Nikola Tesla. Meni so jih lansko leto menjali majstri iz Elana po enakem postopku kot je opisal NT, in enako delajo tudi v tovarni.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Maj 22, 2012 21:33

Ja Al barko, ki sem videl tako dvignit je bila 8-9 metrska in po moje kake 3.4 tone težka.Oprosti nisem vedel da imaš tako barko.in dvignil jo je le zadaj,spredaj je plavala,sosedje so le barke na čvrsto privezali. :oops:
slan
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jan 24, 2011 21:34

OdgovorNapisal/-a slan » Sr Maj 23, 2012 00:38

al napisal/-a:Vprašanji:
jaz imam poleg tega, da moram menjati ventile z vstopniki tudi težavo, ker mi že od nekdaj težko "požira" v wc umivalniku.
Vse je očiščeno in to ni problem.
Sedaj pa razmišljam, da ali povrtam obstoječo luknjo na večji fi ali pa obstoječo luknjo zakrpam in naredim odtok tik nad gladino...
Kakšne ideje?
[/quote]



Če je odtok speljan pod gladino, mora imeti na sifonu, ali pa na cevi čim bliže sifona oddušnik, drugače ne požira. Enostavno prerežeš cev za sifonom, vstaviš T kos, in eno cevko spelješ vsaj na višino zgornjega roba umivalnika. Potem pa požira kot mora.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Maj 23, 2012 00:42

Grega295 napisal/-a:Notranja stran "kingstonov" za WC
Slika
photo 5 by _grega02_, on Flickr


Hmm, jaz imam na vsakem tem vsisu, od znotraj med matico in poliestrom, še 20mm debelo leseno desko ?!
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Sr Maj 23, 2012 07:22

Tex so vedl da si sralc pa so bl ojačal vse skupi ker se pr teb velik rab :twisted: :twisted:
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Maj 23, 2012 16:18

al napisal/-a:...
A veš, da si niti slučajno ne predstavljam, da dvignem svojo 11T težko barko na ta način.

Jap, saj verjamem, da nimaš v okolici kakšnega Panoramiksa, pa Asteriks in Obeliks tudi nista čisto v bližnji 'žlahti'... Slika

Če bi bil alix namesto al in bi bil pri roki kakšen Panoramiksov napoj, bi pa barko dvignil in držal v eni roki, ko bi z drugo menjal ventile, vsise... :lol: :lol: :lol:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
gregstr
Kontraadmiral
Prispevkov: 249
Pridružen: Če Jul 05, 2007 09:19
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a gregstr » Sr Jun 27, 2012 19:01

navigator napisal/-a:Lani sem menjal te odtoke.. ugotovil sem, kot je že napisano, da menjaš komplet.. se pravi izliv in ventil naenkrat.. Kent pa je obvezen ker boš drugače barko kaj kmalu spet dvignil iz vode.. tri leta nazaj sem menjal te ventile - medenino.. takrat so mi rekli da je to najboljše.. pa se je izkazalo, da je sicer medenina nedotaknjena a ventil ima tudi kroglo, in ročko.. to pa je v letu povsem razpadlo, tako da sem eno zimo imel ventil veselo odprt.. in nisem mirno spal.. sedaj sem namestil komplet inox, nabavil sem ga v MDM-u, garancijo so mi dali pet let.. in po letu so ventili kot novi.. tudi odpirajo in zapirajo se z lahkoto.. res pa je, da uporabljam vc olje, ki podmaže notranje sklope..


Tudi jaz se odločam za komlet inox. Kaj je s to galvaniko?
Hvala za mnenja lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov