plutje po USa zastavo

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

plutje po USa zastavo

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » To Maj 22, 2012 12:36

iščem zakaj ne smem pluti v eu pod USA zastavo, če imam vse davke in carino plačano. Lastnik jadrnice je nemški državljan. na pomorski upravi so mi rekli da je takšna carinska zakonodaja, da moraš imeti registrirano tam kjer živiš.
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan11 » To Maj 22, 2012 14:14

Kolikor je meni znano sta pomorska uprava in pa carinska uprava oziroma dva različna pojma. Jaz na tvojem mestu se ne bi kaj veliko s tem obremenjeval, če imaš res plačane dajatve, se pravi DDV in carino.

Edini problem ki ga tukaj vidim, je v tem, da npr, se nekoč najde en pameten carinik, ki ti lahko reče da mu dokaži da barka ni bila izvožena in je zato registrirana pod Ameriško zastavo. Če te pa moti in se ti ne da ukvarjat z preregistracijo na SLO zastavo, me pa pokliči pa bova uredila registracijo v Nemčiji na tvoje ime. Potem pa imaš EU zastavo in ti ne more težit da je bila barka izvožena....:)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Maj 22, 2012 14:21

Jaz pa na tvojem mestu ne bi tako zlahka jemal raznih "dobronamernih" nasvetov, da te ne bo kdaj glava bolela...
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » To Maj 22, 2012 14:33

Zvohal bom kje to točno piše in kaj pravi zakonodaja o tem, da bom imel vse pripravljeno za težke carinike...

je pa res, da se potem najde en pameten carinik in imaš celo štalo na dopustu...
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Maj 22, 2012 14:52

Vpraš na špedicijo, ti bodo takoj razložili.

Blago, ki zapusti EU (se registrira v državi nečlanici) izgubi poreklo EU in ga je ob vrnitvi potrebno ponovno cariniti ! Zato pazi!
Res pa je praksa, da je interpretacija zakonov na morju malo drugačna, kot na kopnem.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: plutje po USa zastavo

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Maj 22, 2012 18:47

d.i.r.e. napisal/-a:iščem zakaj ne smem pluti v eu pod USA zastavo, če imam vse davke in carino plačano. Lastnik jadrnice je nemški državljan. na pomorski upravi so mi rekli da je takšna carinska zakonodaja, da moraš imeti registrirano tam kjer živiš.


Da sem jaz oblast, bi nad takim primerom zastrigel z ušesi.
Da imaš vse dajatve plačane, ker si napisal če, samo namiguješ!
Imaš ali ne?!
Zakaj si potem šel na to registracijo?
Odgovori mi na enostavno vprašanje.
Ali lahko SLO državljan, svojo barko registrirano na HR, vozi v EU?

Bomo še razpredali naprej, kajne!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: plutje po USa zastavo

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » Če Maj 24, 2012 11:31

Da davki in carina so plačani. Lastnik jo je registriral pod USA zaradi CE certifikate, ker mu ga tako ni bilo potrebno delati. Barka je sedaj stara 8 let in če sem prav razumel ni potrebno tega CE certifikata delati.

torej...ali lahko plujem pod USA da ali ne? Nihče mi ne zna povedati, kje piše da ne smem?



pajer1 napisal/-a:
d.i.r.e. napisal/-a:iščem zakaj ne smem pluti v eu pod USA zastavo, če imam vse davke in carino plačano. Lastnik jadrnice je nemški državljan. na pomorski upravi so mi rekli da je takšna carinska zakonodaja, da moraš imeti registrirano tam kjer živiš.


Da sem jaz oblast, bi nad takim primerom zastrigel z ušesi.
Da imaš vse dajatve plačane, ker si napisal če, samo namiguješ!
Imaš ali ne?!
Zakaj si potem šel na to registracijo?
Odgovori mi na enostavno vprašanje.
Ali lahko SLO državljan, svojo barko registrirano na HR, vozi v EU?

Bomo še razpredali naprej, kajne!

.
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: plutje po USa zastavo

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 24, 2012 11:45

d.i.r.e. napisal/-a:Barka je sedaj stara 8 let in če sem prav razumel ni potrebno tega CE certifikata delati.

Nisi prav razumel... od 1.1.2007 potrebujejo CE certifikat vsa plovila dana na trg oziroma v uporabo na območju članic EU po juliju 1998.

Razen tega dvomim, da so davki in carina plačani, če ni CE certifikata.

Glej Direktivo 94/25/ES, spremenjeno z Direktivo 2003/44/ES.
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: plutje po USa zastavo

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » Če Maj 24, 2012 12:00

brane40 napisal/-a:
d.i.r.e. napisal/-a:Barka je sedaj stara 8 let in če sem prav razumel ni potrebno tega CE certifikata delati.

Nisi prav razumel... od 1.1.2007 potrebujejo CE certifikat vsa plovila dana na trg oziroma v uporabo na območju članic EU po juliju 1998.

Razen tega dvomim, da so davki in carina plačani, če ni CE certifikata.

Glej Direktivo 94/25/ES, spremenjeno z Direktivo 2003/44/ES.


Ok sorry da je tudi ta papir sem sedaj pregledal imam ta certifikat od proizvajalca jadrince.

torej imam potrebno za registracijo v nemčiji, davki plačani, ce imam, kupoprodajan pogodba tudi..

ampak to vprašanje še vedno ostaja Držaljan EU pulje z barko pod USa v EU vodah...
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Maj 24, 2012 14:33

Ma daj Poklič Kapitana Bana pa ga vprašaj, nam pa poročaj...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Maj 24, 2012 21:15

Če maš res vse plačano in imaš vse papirje, zakaj potem ne nalepiš gor KP, IZ ali PI?
Jaz bi! Kot prvo mi nihče ne bi težil, da šparam na davku, kot drugo bi lahko plul kjerkoli, kot tretje ne bi bilo dileme kaj lahko in kaj ne in kot četrto ne bi tukaj spraševal tega, ker vsi vemo, da ne gre...
Kje točno to piše ne vem, po kmečko pa je tako, da ti kot državljan SLO ne smeš po SLO vozit recimo avta pod nemško registracijo, pa seveda tudi barke ne... Če bi to lahko, potem ne bi nihče več imel na avtu tablice LJ, pa MB, pa KP in ne vem kaj še vse... Vsi bi se vozili z recimo M, med zvezdicami pa bi svetilo D... :wink: Zakaj? V Nemčiji je avto kar nekaj cenejši, še posebej tisti z močnejšimi motorji, avtomatik, quattro in podobno... DMV je namreč vezan na izpust CO2...
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Maj 24, 2012 21:45

.

Hvala, brane40, admin ter ostali, da nisem samo jaz pameten.

Vse imaš urejeno, plačano, pa bi še kar pod USA zastavo vozil.

Le zakaj?

Me zanima do kam boš prignal? Saj ti privoščim uživanje na vodi, da se razumemo, ampak še zmeraj trdim, da pod USA zastavo ne bo užitkov, dokler boš imel domicil v Evropi.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Maj 24, 2012 22:28

Fantje ne ga srat mene še vedno niste prepričali z Slo. registracijo...

Največja svinarija je ravno to, da če plačaš dajatve, ne smeš imeti registrirano, kjer želiš !
Vsaka država se odloči po svoje, kako bodo drajsali folk... zakaj se ne bi še folk odločil, da se ne pusti drajsat ?

Zakaj je za Nemce,Angleže,U.S. pa še marsikoga nekaj dobro, za nas pa ne ? (zakaj oni ne komplicirajo mi pa ? )

Zakaj nas je treba lupiti prav na vsakem koraku ? ( ddv,carina,cec,davek na luksuz,registracija vsakih 5 let,teh.pregled... )

Zakaj je treba lupit ravno tiste, ki imamo tiste boge stare čebre na vodi ?
(vsi so vredni manj, kot en dober avto... ( vsi vemo da reno ni avto zato ne primerjajte cene z njim) naj opilijo tiste, ki imajo barke vredne več kot solidna hiša... )

Zakaj, nas je treba poleg vsega še vsakih 5 let jebat z jopiči,škobci,vrvmi,raketami, prvo pomočjo ? ( ja jebemu, kdor za to ne poskrbi, pa naj utone ! - barka ni avto, na morju si sam, torej temu primerno poskrbi zase in posadko, z neizpravno barko ne ogrožaš drugih, ampak potoneš...)

Še bi lahko našteval, veliko, pa nima smisla...

pa še nekaj :

http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... gistracija

http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... gistracija

http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... gistracija

http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... gistracija

Pa še bi lahko limal pa ne bom...

Samo,da nam je jasno ZAKAJ NE SLO,še Bismarck ali pa Admiral Dönitz bom dal ime ladji pa bo !
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Če Maj 24, 2012 22:33

Samo malo. A to z vožnjo avtomobila vi resno mislite. Moj bratranec že 15 let živi v Nemčiji in ima tam le začasno prebivališče, stalnega ima v Sloveniji in avto registriran v Nemčiji. pa se vozi tudi po Sloveniji k pride na obisk. Pa je državljan Slovenije.
lp
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Maj 24, 2012 22:39

matjaz pusti jih, papež je amater proti njim :twisted:
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti