MAESTRAL 440 ALI 490

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

tt
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Avg 13, 2008 18:52

MAESTRAL 440 ALI 490

OdgovorNapisal/-a tt » Če Avg 21, 2008 19:23

Pozdravljeni,
sem nova članica vaše druščine in tudi meni je veliko veselje morje in navtika. Resno razmišljam tudi o bolj aktivnem navtičnem preživljanju prostega časa na moju. Odločam se za nakup gumenjaka, in sicer razmišljam o gumenjaku Maestral 440/50 ali 490/60. To bo moj prvi čoln, kakor pa sem zasledila na forumu je tako in tako vsak kmalu prekratek. Čoln bi bil namenjen za izlete na samotne plaže, izlete iz Opatije proti Cresu, Krku seveda pa tudi smučanju na vodi.

Ker sem amaterka prosim za kakšen komentar mojemu izboru, malo me skrbi da sem pretiravala z dolžnino in močjo motorja. Hvala za vaše komentarje in mnenje.
8)
Marko67
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Sep 30, 2007 21:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marko67 » Če Avg 21, 2008 20:42

Pozdravljena

Za izlete kot jih opisuješ, bo priporočljiv večji čoln, itak pa bo ščasoma vsak premajhen.
Morda tak , kot ga ima naš član in je omenil, da ga bo prodajal. http://www.morjeplovec.net/viewtopic.php?t=156

lp Marko
tt
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Avg 13, 2008 18:52

OdgovorNapisal/-a tt » Če Avg 21, 2008 20:55

Marko,
hvala za nasvet ampak žal sem za kaj takega finačno prekratka. Gumenjak zgleda in tudi verjetno je hud, ampak saj veš, še kaj denarja mora ostati za benzin..
Marko67
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Sep 30, 2007 21:16
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marko67 » Če Avg 21, 2008 21:41

Če kupuješ novega in na koncu sešteješ vse in še vsa dodatna oprema, pride precej €
Rabljen pa že vse ima in zato se splača vsaj vprašati za ceno za primerjavo.

lp Marko
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Avg 22, 2008 00:28

Naj samo rečem, da nisi nič pretiravala z dolžino in močjo motorja. To je kar prava mera in prva poštena, da se lahko odpraviš tudi na malce dlajšo pot do Cresa in se zvečer precej verjetno od tam tudi vrneš... Vse kar je manjše tega ne omogoča.

LP
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » Pe Avg 22, 2008 10:33

Se strinjam z adminom!

Mogoče malo v razmislek. Pri fishermanu imaš veliko več prostora kot pri gumenjakih, kar je zelo dobodošlo pri takih dolžinah.

LP Klemen
tt
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Avg 13, 2008 18:52

OdgovorNapisal/-a tt » Po Avg 25, 2008 19:32

Najlepša hvala za koristne nasvete. Sicer vem, da verjetno mi začetniki, vam starim morskim volkom zastavljamo hecna vprašanja ampak vseeno; brala sem da so gumenjaki meastral znani po dobri plovnosti, dobremu razmerju med kvaliteto in ceno. Kljub vsemu me zanima kaj mislite vi, ki niste obremenjeni z marketingom ampak obroroženi z izkušnjami.
Niham sicer med nakupom novega gumenjka oz. lepo ohranjnega tam do 3 leta sterega. Nekako se ne vidim sredi morja kako popravljam motor.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Avg 25, 2008 20:03

Pozdravljena tt, mislim da so gumenjaki s trdim dnom dražji kot gliserji oz fishermani in da lahko za ceno 5m gume s trdim dnom in 60Km 4t, dobiš že kar spodoben čoln v katerem te bo manj prepihalo in zmočilo kot na gumici, sploh na tvoji realciji. Pa tudi nekaj več prostora bo na njem za razno prtljago, ki naj bi ostala suha. Je pa seveda odvisno kakšen tip čolna ti je padel v oko.
tt
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Avg 13, 2008 18:52

OdgovorNapisal/-a tt » Če Avg 28, 2008 19:39

kocka in ostali
hvala za vaša mnenja in nasvete. Nekako pa moram priznati, da so mi v oko bolj padli gumenjaki, kot kaj drugega in sem v tej smeri že odločena (morda bom kasneje ugotovila da napačno...).

Se opravičujem, da težim ampak še en nasvet preden neham. Kaj mislite je odločitev za firmo Maestral OK? (po pravici povedano slišala sem, da ima dobre plovne lastnosti, kar precej opreme v osnovnem modelu, no seveda čisto po žensko :roll: :roll: pa priznam, da mi je tudi lep na pogled)
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Če Avg 28, 2008 23:23

Podravljena.
Z vprašanji pa res ni treba nehat,oziroma kakor praviš da boš nehala težit,ravno zato imamo ta forum,da si pomagamo.

Glede Maestral čolnov pa lahko povem da so to zelo kvalitetni čolni,eni izmed najboljših.Pri nas najdeš v istem rangu recimo Novomar,Gumar,Marinar.Seveda pa imajo za to kvaliteto tudi svojo ceno.Kar pomeni da so kar precej dragi.

lp
pu
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 29, 2007 07:07

Izbira plovila

OdgovorNapisal/-a pu » Pe Avg 29, 2008 06:20

Zdravo!

Plovil je na trgu malo morje, vendar se zelo razlikujejo v kvaliteti. Kot so že zgornji omenili, se najbolj splača kupiti čimnovejše rabljeno plovilo.
Zakaj? Trgovci novih plovil so vsi zelo pretkani. Na spletu so cene čisto oguljenih čolnov, potem pa ko se začneš resno pogovarjati pa začno naštevati kaj vse je potrebno dokupiti.
V mojem primeru sem se odločil za nakup gumenjaka Maestral 555, ki je eden izmed boljših po kvaliteti kot tudi po uporabnosti. Odločil sem se za novega - nov model (naj bo enkrat nov!).
Najprej se je k ceni golega plovila dodala vsa oprema, ki ti omogoča udobno uporabo plovila (stopnice za izstop iz vode, nosilec pomožnega motorja, pri gumenjakih je zelo priročno sedišče pred konzolo, pa ležalna ploščad spredaj, jasno cerada,...), Sedaj je pa potrebno nabaviti še vso potrebno opremo, ki jo potrebuješ pri registraciji (vrvi, sidro, bakle,...) in jasno nekaj kar ti do olajšalo delo na čolnu (čaklja, bokobrani,...) OK, sedaj je čoln opremljen, potem sledijo pa dodatki kot so radio in posebni navtični zvočniki, pa tenda da ni vroče, pa kaka navigacija, ki je zdaj zelo popularna,... Ja na koncu pa še prikolica, saj tako plovilo ne bo celo leto v marini.
Toliko pri ceni, ta od začetne naraste za kar nekaj %. Potem pa sledi resnost prodajalca, ali ti bo plovilo predal v dogovorjenem roku, kako plačati - vnaprej,...

Nikogar nočem prestrašiti, vendar taka so dejstva.

Če vas zanima, moj Maestral 555 je na prodaj z ali brez motorja in to za zelo pametno ceno.

LP
PU
tt
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Avg 13, 2008 18:52

OdgovorNapisal/-a tt » Po Sep 01, 2008 20:35

Pu, verjel ali ne pod kontrolo imam vse gumenjake, ki se prodajajo na mornar.net. Seveda sem opazila dva Maestrala 555, res sta huda ampak moj budget žal ne sega tako visoko. Predvidevam da je eden od njiju tvoj. Malo sem tudi primerjala cene in ugotovila, da so ponudbe novih sicer kar ugodne na pri pogled, ko pa ugotoviš kaj pri rabljenih za tak denar dobiš še zraven pa je vse jasno. Točno tako kot si napisal.

Slišala sem, da se starejšega letnika čolna (npr 2000) ni potrebo ustrašiti na prvo žogo, ker to ni tako kot pri avtomobilih in da so lahko tudi starejsi letniki zelo OK. Jaz sicer skačem od ideje o novem pa tja do letnika 2006. Kaj svetujete je starejše letnike sploh smiselno gledati, glede na to da sem totalna začetnica pa tudi mehanik ne.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Sep 01, 2008 21:16

Lahko pa - ko najdeš starejši čoln in če ti bo zelo OK - prosiš kakšnega izkušenega mačka (tule ali kje drugje) da gre s tabo pogledat in svetovat.
Menda se bo kdo našel, ki bo imel 2 urci viška časa.
tt
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Avg 13, 2008 18:52

OdgovorNapisal/-a tt » To Sep 02, 2008 19:36

ja to da bom rabila spremstvo mi je tako in tako jasno....sama bi verjetno res kupila kakšno neumnost.

Ali mogoče kdo pozna oz. ima kakšne izkušnje z nekim uvoznikom rabljenih čolnov iz Italije. Baje je nekje v Borovnici in da ima relativno ugodne cene. :? :?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov