Otok RAB

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

Otok RAB

OdgovorNapisal/-a 123dejan » Pe Jun 01, 2012 15:50

Lep pozdrav!

Letos dopustujemo na Rabu- Supetarska Draga in imam isto vprašanje kot lansko leto za Srimo-Vodice. 8)

Na Rabu smo že bili, vendar takrat še ne z čolnom, zato bi vas prosil za kakršnokoli informacijo glede letovanja na tem otoku.
Zanima menamreč kakšno je kaj morje za majhne čolne, veter v avgustu, plaže, kaj vse se da videti ter najpomembneje VAŠE osebne izkušnje.

P.S.
V to temo lahko namečete vse kar zadeva otok Rab z okolico (kaj si pogledat, česa se izognit, slike,kam it kaj pojest, tudi neg.izkušnje....itd).
Mogoče še komu pride prav kakšna informacija.


Hvala

Lp Dejan
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a igor11 » So Jun 02, 2012 00:39

Dve leti nazaj smo bili v Supetarski dragi 5 tednov, z 4,7m gliserjem. Pazit se moraš burje in kakšne nevihte glej Velebit. Domačini pravijo, da pihata dve burji, lahko obe hkrati. Senjska je tukaj bolj moteča in piha pogosteje kot Karlobaška, ki naj bi bila močnejša. Kadar piha burja na tej strani z manjšim čolnom greš na par okoliških otočkov v zalivu Sup. Draga, drugče desno proti Loparju kakšnih 5 milj in so lepi zalivi z mivko in senco. Blizu imaš otok Grgur, v zalivu iz severne strani je pomol in gostilna. Tam je lepa senca in če imaš otroke, je polno (muflonov ali srn) ali neki podobnih živali, ki pridje čisto zraven obiskovalcev. Od rajske plaže proti jugu, pod najvišjem delu Raba imaš dve lepi plaži z kamnčki. Če zaviješ od Sup. drage zahodno proti Kamporju imaš lepe plaže. Zahodna obala ima zalive z mivko in tudi peskom. Odaljenost kakšnih 10 milj. Odvisno koliko imaš velik čoln, ter koliko se ti da vozit. Z našim čolnom smo šli na Mali lošinj, do Karlobaga, Zavratnice (lep fjord ob trajektni luki Jablanac), Baška okoli so lepi zalivi z peskom kamenčki, otok Plavnik, Cres. Mi smo to obšli z tremi majhnimi otroki 1, 3 in 5 let. Za manjše čolne je zaradi burje bolj priročno izhodišče okoli mesta Rab, Barbat, pa tud pumpa je v mestu Rab, zato gremo letos v kamp padova 3.
morje, morje...
al

OdgovorNapisal/-a al » So Jun 02, 2012 15:57

igor11 napisal/-a:.... zato gremo letos v kamp padova 3.


dajta se kej zment
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Ne Jun 03, 2012 06:17

Točno tako kot je opisal Igor11, dodal bi le, da so lepi zalivi tudi na zahodni strani Raba (Kristofor, Sv. Mara...). Če boš potreboval kaj urejati na kapetaniji ti pa priporočam, da se ustaviš v Novem Vinodolskem (ob pumpi), ali pa v Loparju. Nikakor ne hodi v kapetanijo Rab, ker so velige gužve in dokaj neprijazni.
Lep pozdrav iz marine ACI Supetarska draga.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

OdgovorNapisal/-a AS » Ne Jun 03, 2012 12:42

Car
kaj imaš čoln tudi pozimi v marini ? Kaj ni trakrat zaprta?
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

Otok RAB

OdgovorNapisal/-a marcus » Ne Jun 03, 2012 13:22

Mene tudi nikoli več ne vidijo v kapetaniji v mestu Rabu, neka "oficirka" se je zelo žaljivo spotaknila tekom komunikacije v moje znanje srbohvaškega jezika, sicer sem vse uredil, ampak nesramnosti je bilo dovolj za vedno.
LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jun 03, 2012 13:57

marcus napisal/-a:neka "oficirka" se je zelo žaljivo spotaknila tekom komunikacije v moje znanje srbohvaškega jezika

Me prav zanima, kako ona govori slovensko :roll:
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Ne Jun 03, 2012 19:56

Dobro in poceni boš jedel v marini.
Res je kar so napisali, na kapetaniji se boš načakal, da o črpalki sploh ne govorim.
Ljubitelj narave
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » Ne Jun 03, 2012 21:08

Hvala koristno !

Do sedaj sem poznal Rab kot:
otok z ogromno kolesarskih poti, in tudi za pohodnike se najde prečudovita razgledna točka na Rabu (najvišji vrh Straža 408m) ter otok ki skriva tudi bogato zgodovino.
No sedaj pa, da še spoznam njegovo okolico
:D .
Obvezno Goli otok, Sv. Grgur, vsak zaliv na zahodni strani otoka, Rajsko plažo....
Imam sicer v načrtu Zavratnico torej bo manj jahanja če ga pičim dol po zahodni strani?
Me pa res malo skrbi ta Velebitski kanal (vzhodna stran otoka) oz. relacija Mišnjak-Jablanac.
Se tam sploh morje kaj umiri (kateri del dneva) ?

Lp Dejan
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » Ne Jun 03, 2012 21:13

Aja pa moja bi rada vidla delfine :oops:

Kje in kdaj bi imel največ možnosti, da srečam tega zobatega kita :D
Je kaj znano kje se zadržujejo?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Jun 03, 2012 22:06

123dejan napisal/-a:L...Zanima me namreč kakšno je kaj morje za majhne čolne, veter v avgustu...

Tam je morje za majhne čolne izredno nevarno. Burja se pojavi iznenada neredko pa se naredi tudi nevihta in takrat tudi v Supetarski nisi varen, Razen v zavetju otočka Maman.
Najprej pa TOČNO opiši čoln in koliko Vas je, ter če imaš majhne otroke, da dobiš pravo informacijo?

S Tomosom 4, manjšo gumico in še posebej majhnim otrokom se ne spuščaj v avanture in se raje zadržuj v varnem zavetju Supetarske in Kamporja. Če imaš kaj boljšega in če boš že šel do prvih peščenih zalivov na severu pa pazi na kapo, ki se naredi nad Velebitom. Ko se kapa dotakne vrhov Velebita samo gasa in nazaj domov, vendar takrat je že prepozno saj te bo ujelo na poti verjetno prav pri Loparskem zalivu. BODI SKRAJNO PREVIDEN in opazuj naravo. Najbolj nevarno postane, ko se vse umiri, ko preneha pihljati in naenkrat zaslišiš ptičje petje. Pazi to so prvi znaki, da se nekaj pripravlja.
Ne bi te rad strašil, vendar še posebej na tem področju moraš biti skrajno previden in zasledovati vremenske napovedi in opazovati naravo saj le ta zna biti izredno nepredvidljiva in nevarna. Na drugi strani pa je to izredno slikovito in lepo področje, kjer boste zagotovo uživali.
LP NT

Slika

Slika
blze
Admiral
Prispevkov: 941
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » Po Jun 04, 2012 06:19

Živjo.

Jaz sem še vsa leta zasledil delfine med Senjam in Krkom. Pridejo cele jate delfinov :D

Glede burje: ti samo spremljal aladina in napoved in bo use u redu. Opazuj kapo na Velebtiom in to je to.

Ni spet nek bau bau. Je pa res bolje, da se najprej malo prestrasiš in boš prvo leto ali dve malo bolj previden glede te burje :wink:
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jun 04, 2012 09:21

Daj pridite vi lepo v zavetje šibenskih otočkov pa gremo na Zmajan ribe pečt:)
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a 123dejan » Po Jun 04, 2012 11:19

Nikola Tesla napisal/-a:Najprej pa TOČNO opiši čoln in koliko Vas je, ter če imaš majhne otroke, da dobiš pravo informacijo?


Joymarc 380 + T 18, 2 odrasla + 2 otroka (4 in 10 let)

cibro napisal/-a:Daj pridite vi lepo v zavetje šibenskih otočkov pa gremo na Zmajan ribe pečt


Hja saj sma že imela resno debato, da bi tudi letos šla dol.
Vendar je na koncu prevladala nostalgija z Raba :D

Glig enih 5 let nazaj, ko smo bili na Rabu je namreč padla odločitev, da nabavima čamac. Takrat smo imeli dol tudi kolesa, prekolesarli cel Rab, cel SZ del raba (zaprt za avtomobile) , do raznih plaž, zalivov smo dostopali po hosti - trnovju in skalah :twisted: . V eni roki sem nesel kolo v drugi otroka, z spodbudnimi besedami pa mojo :D
Potem pa prideš ven z hoste pa vidiš te prekrasne plaže-mivka-kristalna voda in zasidrani čolni.
Evo takrat je padla odločitev, da bomo naslednje leto tudi mi dostopali do teh lepih plaž z morja ne pa z kopnega skoz drn in strn :!: :D :D
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » To Jun 05, 2012 12:33

Pa drugič, varjamem da bi rad do teh plaž ki so dostopne samo z morja to je najboljše.
LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov