BIBI

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Jun 18, 2012 18:50

pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
bibi
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: So Dec 24, 2011 14:08

OdgovorNapisal/-a bibi » To Jul 10, 2012 17:39

Pozdravljeni!
Z malo volje si bibije lahko naberete sami. Potrebno je poiskati plitev teren (voda do vratu) z mivko in kopati s plavutkami. Včasih jih najdete lahko 10 cm globoko ali pa tudi do 80 cm globoko. V idealnih pogojih (čista voda, močan tok ki odnaša mivko) jih lahko naberete 1 kg v 30 min. Sam jih nabiram v okolici Umaga in jih je v izobilju. LP

ps. bibi v avatarju ni kupljen
Roks992
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jul 02, 2012 17:34

OdgovorNapisal/-a Roks992 » To Jul 10, 2012 18:01

No jaz, sem včeraj prišel iz morja in sem probal loviti na te črve, ki sem jih kupil v blinker sportu pakirani so pa v takšnih steklenih kozarčkih. Uspeha ni bilo dobenega, medtem ko sem na dagnje ulovil 11 šparov, 2 oradi in enega pica. :) lp
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » To Jul 10, 2012 18:39

Jaz s temi črvi iz kozarcev tudi nisem nikoli nič vlovil, niti cukalo ni. Z živim bibijem je bilo lani uspešno. Vendar pa za bibija ne bom dal 200 kun, ker za to raje kupim tri kile orade na tržnici. Se bom pač hecal z volakom in prišel z vijolčnimi prsti domov.

LP
bober
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Če Apr 30, 2009 09:15

OdgovorNapisal/-a bober » To Jul 10, 2012 22:03

bibi napisal/-a:Pozdravljeni!
Z malo volje si bibije lahko naberete sami. Potrebno je poiskati plitev teren (voda do vratu) z mivko in kopati s plavutkami. Včasih jih najdete lahko 10 cm globoko ali pa tudi do 80 cm globoko. V idealnih pogojih (čista voda, močan tok ki odnaša mivko) jih lahko naberete 1 kg v 30 min. Sam jih nabiram v okolici Umaga in jih je v izobilju. LP

ps. bibi v avatarju ni kupljen


Zdravo Bibi

Pa obstajajo kakše sledi, luknjice karkoli za lažje iskanje...?

Že večkrat sem kopal in razpihoval, kjer so bile raznoraznje luknice pa brez uspeha, vsaj zanima me kaj je tam notri
Uporabniški avatar
bibi
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: So Dec 24, 2011 14:08

OdgovorNapisal/-a bibi » Sr Jul 11, 2012 13:21

Koplji 1m od trave. Ni nekih posebnih znakov. Bistveno je da imaš voljo in koplješ dokler ga ne najdeš. Na začetku sem tudi jaz kopal po 2 ure in dobil 0. V veliko pomoč začetnikom je palica, ki jo zapičiš na mesto kjer koplješ. Uporabna je predvsem v vodi brez toka, ko je voda motna.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Pe Jul 27, 2012 09:02

Sem probal letos na Pašmanu a brez uspeha. Verjetno tudi nisem bil na pravi lokaciji. Nisem pa izgubil volje. To moram osvojiti.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Jul 27, 2012 09:30

PeterV napisal/-a:Jaz s temi črvi iz kozarcev tudi nisem nikoli nič vlovil, niti cukalo ni. Z živim bibijem je bilo lani uspešno. Vendar pa za bibija ne bom dal 200 kun, ker za to raje kupim tri kile orade na tržnici. Se bom pač hecal z volakom in prišel z vijolčnimi prsti domov.

LP


volek je načeloma boljša vaba od bibija, sploh, če je bibi narobe montiran.

Poleg tega je bibi samo za orade. Voleka pa se loti tudi druga riba, sploh, če je samo meso od voleka.

Če veš, da so spodaj tudi velike orade pusti voleka celega, samo malo stri lupino in ga tako montiraj. Pri montaži celega mora biti špula sproščena ali pa BR. Zategneš šele po nekaj sekundah, navadno, ko drugič odnese vabo,ni pa to sveto pravilo.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Pe Jul 27, 2012 12:19

Vse orade razen ene, ki sem jih vlovil, so se prijele klasično: najprej potegne pribl. pol metra silka, par sekund nič nato pa rola samo zabrenči in takrat zategnem. Če imam srečo je orada na trnku. Problem je ker ima koščeno nebo in se trnek rad izmakne.
Se pa strinjam glede volaka, da je primeren še za kakšno drugo ribo. Mimogrede sem potegnil ven tudi pajka. Škoda, da je bil premajhen za gradelo.
Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Jul 27, 2012 12:44

Problem bibija je v tem, da so ti na kilo preveliki in orade od nekaj 10 dag se je ne lotijo ali pa ga le grickajo in možnost, da bo zagrizla ravno trnek je bolj sedmica... Ko orado enkrat prestrašiš, torej da ji iz ust potegnes vabo pa ponavadi gre drugam...
Manjši pa so dragi. Saj je bibi dober le kakih 10-20 minut, če ni že pri montaži spustil.
Če spusti ob montaži je dober le za... nič! dokler nimas grifa ali napačen trnek pa spusti vsak drugi...
Na pamet... jaz sem na en vecer porabil bibijev za skoraj 2 kili orad, ce jih grem kupit.

Jaz mislim, da je za talni ribolov najboljsi veliki crv v kompinaciji z kakimi lignji, tudi volek je super, samo smrdi in ves si umazan, pa se nabrati ga je treba.
Dobre so tudi zive kozice, montirane dve z filoelastiko ena proti drugi, da se tepejo.
Za orade je super tudi un rak, ki hodi postrani. montira se živega, treba pa mu je prej odstraniti sprednji nogi, da ne gre pod kamen. Edino za raka je treba imeti nekaj zaloge trnkov, saj se ob montazi cez lupino krhajo...

Nasploh pa so dobre vse vabe iz okolice. Jaz sem veliko lovil na prilepke in navadne polže. Problem je samo najti tako velike. Montirana dva na en trnek pa sem jaz opazil, da je ribi sumljivo in se jih ogiba.

Vsak pa bo povedal, da je glavna vztrajnost in probavanje različnih stvari, vab, predvezov, metod itd...

Skratka ribolov je never ending story.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Okt 22, 2012 21:56

.

Tema, ki je vedno aktualna, pa tudi zaklenjena!!!

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov