Napaka na portalu s preusmerjanjem

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
Purly
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: Sr Jul 29, 2009 08:56
Kraj: Maribor - Vrsi Mulo

OdgovorNapisal/-a Purly » Ne Jul 29, 2012 22:02

Sem na hrvaškem preko VIP neta, Chrome, in preusmerja na Google !
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Ne Jul 29, 2012 22:11

Sedaj je še meni začelo metati na ruse namesto na google. Dela več ali manj samo način, da kopiraš link location in ga prilepiš v nov zavihek.
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » Po Jul 30, 2012 09:21

Dobro ste vse to diagnosticirali, kdo bi si mislil, da je to lahko taka zbrka :idea:
LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Jul 30, 2012 12:46

Ja bo nekaj na tem ker tudi jaz plezam preko drugih spletnih strani na forum. Če kliknem direkt na portal mi prepove dostop.
Wolf
Kontraadmiral
Prispevkov: 256
Pridružen: Če Feb 25, 2010 20:03
Kraj: KRANJ- VOLME

OdgovorNapisal/-a Wolf » Po Jul 30, 2012 13:49

Na Hrvaškem s tablico je deloval forum brez problemov.
V Sloveniji pa je živa štala- napake kot so bile že prej opisane- preusmerjanje na google iskalnik, ko klikneš temo...
Pomaga kopiranje bližnjice (desni klik na temo in nato kopiraj bližnjico) in odpiranje v novem oknu- včasih je potrbno tudi izbrisati zadnji znak v bljižnici (=)
KJER SE KOPNO KONČA SE ŽIVLJENJE ZAČNE
Faby07
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Maj 22, 2008 16:20

OdgovorNapisal/-a Faby07 » Po Jul 30, 2012 15:28

Ni težava samo na Morjeplovcu. Sem zasledil še na nekaj straneh to preusmerjanje, tako da je očitno prišlo do napake na strežnikih, kjer gostujejo.
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » Po Jul 30, 2012 16:06

Izgleda, da smo z vsakim postom bližje rešitvi problemov :idea:
LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1206
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljubo » Po Jul 30, 2012 16:11

Pr mene deluje vse normalno. Me pa na nekih straneh ne pusti gor z opozorilom, da ni varno.
LP
pomisli in zgodilo se bo
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jul 30, 2012 16:13

Še malo od mene...

V petek popoldne, ko sem se prijavil na portal, najprej sploh nisem mogel do njega. Razlog je, da imam stalno blokiranih nekaj naslovov in če preusmeritev kaže tja, začne čakati timeoute - kar včasih traja. Ko sem dobil Morjeplovca, sem adminu sporočil za težavo - kot sem jo opazil takrat - in da sem potem lahko prišel do foruma.

To je debata, ki jo je omenil admin.

Malo kasneje mi je začelo poskušati odpirati naslove v Rusiji - oziroma sem to opazil (zdi se mi, da je skripta je poskušala tudi z nečim na si - moram najti, kako pripravim firefox, da pljune kakšen log, kaj vse počne skripta...).

Tudi jaz sem najprej posumil na okužbo na mašini, s sem dostopal na morjeplovec, ker mi je druga (obe xp pro, obe firefox ampak različna verzija, isti proxy...) delala brez takih simpomov.

Standardno nameščeni protivirusni komplet mi ni našel nič (tudi križno preverjanje - s take brez simptomov pregled diska tiste s simptomi še ne).

Po tem sem jaz šel v Bohinj, od koder ne pristopam na web, zato potem nisem omenil nič novega.

Danes - po kar temeljitem pregledu (več orodij, prehod na novejšo različico standardne protivirusne zaščite itn.) - ne kaže, da je karkoli znanega zlonamernega na računalniku, s katerega sem najprej opazil čudo.

Sicer sem takoj, ko sem naletel na to, preusmeril besedne naslove, na katere me je hotela preusmeritev metati, na 127.0.0.1 (loopback na računalnik, s katerega delaš), kar je bil najbrž razlog, da nisem naletel na tisti Security Shield, ki ga je omenil gregor.n.

Mimogrede, ta Security Shield je zadeva, ki (praviloma - je že več tisoč različic tako imenovanih Fake Antivisov - vsak dan naredijo vsaj nekaj novih) naredi naslednje:
    prikaže stran s sporočilom, da ti dela pregled računalnika in da ti je našla dar-mar
    če ima prijavljeni uporabnik pravice (admin, power user...) namesti nekaj reči, ki te zezajo in se skušajo braniti pred odstranitvijo
    z vsem tem skuša pripraviti uporabnika, da kupi 'plačljivo verzijo' katere koli varnostne reči, za katero se tista različica dela da je - v bistvu je izsiljevanje 'plačaj ali pa ti ne damo miru'. O tem kaj se zgodi če plačaš pa nimam podatkov.
Če uporabnik nima takih pravic, zadeva praviloma ne uspe namestiti nič res nevarnega in (razen, da se vtakne v kakšne nastavitve tistega uporabnika in njegovega brskalnika - kar včasih pomeni shranitev podatkov, odstranitev profila uporabnika in tvorbo novega) ni škode.

Trenutno mi pri dostopu na morjeplovec še vedno

    pokvari izpis zadnjih objav od prejšnje prijave
    poskuša preusmeriti (praviloma konča na supas-2013.ru), če kliknem z desno tipko in v seznamu izberem 'open in new tab'
    ne zeza, če izberem 'copy link location' in to ročno dam v nov tab in tam odprem.


Za h ttp://w ww.morjeplovec.net/forum/search.php?search_id=newposts - to je verjetno stran z motnjo - dobim v statusni vrstici skoraj stalno Waiting or 2013-supa-ru - jasno, ker stalno čaka na odziv z naslova, ki zdaj kaže na mojo mašino in ta se seveda ne odzove.

Vmes skuša dostopati na kos.interseek.si - ki je pri meni zdaj tudi blokiran na opisani način.

Če bo to trajalo dovolj časa (da opravim, kar imam opraviti v službi) bom pogledal, katera reč v brskalniku (verjetno java script) izvaja ta del, ki zeza. Možno je, da bi se kaj podtaknilo tudi v kakšne dele tega mehanizma (java cache ali kaj podobnega) - ampak doslej mi o tem ni bilo treba še nič vedeti in torej še ne morem nič reči.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jul 30, 2012 18:22

Na vseh poskušenih računalnikih zdaj dobim, da je morjeplovec prijavljen kot okužena stran.

Spodnje sporočilo ima povezavo na google - in verjetno ga proži skripta na google analytics.

Motnja, ki sem jo opisal v prejšnjem prispevku, kolikor lahko vidim zadeva le stran, na kateri so prikazani novi prispevki od zadnje prijave.

Admin, če lahko kaj pomagam, sporoči - po možnosti pa napravi še en dodaten backup vsebine foruma.

Pobrskam tudi za tvojo mobi cifro, da ti pošljem SMS (če ZS, kjer jo že imaš, postane nedostopen).

Reported Attack Page!
This web page at www.morjeplovec.net has been reported as an attack page and has been blocked based on your security preferences.



Attack pages try to install programs that steal private information, use your computer to attack others, or damage your system.

Some attack pages intentionally distribute harmful software, but many are compromised without the knowledge or permission of their owners.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » Po Jul 30, 2012 20:51

Danes sem se sprehodil v Big Bang in za foro probal dostopit na morjeplovca.
Niti prvo stran ni odprlo!

Ta stran lahko škoduje vašemu računalniku!


... je bil odgovor računalnika :cry:

Lp Dejan
nautic boy
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 08:37
Kraj: DOMŽALE - PAG

OdgovorNapisal/-a nautic boy » Po Jul 30, 2012 20:54

meni nič ne šteka ne na računalniku, ne na tablici, niti na telefonu.
LP Nautic Boy
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jul 30, 2012 22:01

kos.infoseek.si ima zvezo z najdi.si in ima verjetno zvezo s štetjem dostopov na morjeplovec - kar ima naprej verjetno zvezo z rangiranjem strani v iskalniku.

Povezave na strani, ki omenja 'attack pages' kažejo naprej na analize in med njimi je info, da so strani morjeplovec 'blacklisted' kot sumljive, ne piše, da je na njem najdena zlonamerna koda.

Kolikor lahko vidim, je vzrok za ta 'black list', ki povzroča svarila (v nekaterih, ne vseh brskalnikih) simptom, ki sem ga že opisal - preusmerjanje nekaterih povezav okrog prikaza objav od zadnjega pristopa v Rusijo.

Ostali del foruma - če zanemarim prekinjanje zaradi tega svarila - deluje brez motenj.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jul 30, 2012 22:27

Jaz sem aktiviral enega mojega stručkota da vidim če bo lahko kaj naredil.najbrž res nek strežnik šteka.
Je kaj feedbacka od admina?


google jump virus removal

http://www.ehow.com/how_6457332_remove- ... virus.html
LP
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » To Jul 31, 2012 08:53

Ufff... cibro ja kje si pa to dol snel :?: :idea:
LP
no rain, no rainbow

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti